Справа № 574/322/24
Провадження 1-в/574/14/2024
29 квітня 2024 року м. Буринь
Буринський районний суд Сумської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1
з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
представника ВПД №1 (м. Буринь) Конотопського РВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 ,
особи, щодо якої розглядається подання, ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Буринського районного суду подання начальника Відділу поліцейської діяльності №1 (м. Буринь) Конотопського РВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця м. Горлівка. Донецької області, освіта базова середня, не працюючого, одруженого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого :
- 17.01.1997 року Микитівським райсудом м. Горлівка Донецької області за ч.1 ст.140, ч.2 ст.206, ст.42 КК України до трьох років позбавлення волі з конфіскацією майна;
- 29.12.1999 року Микитівським райсудом м. Горлівка Донецької області за ч.2 ст.140, ч.2 ст.141, ст.208, ст.42, 43 КК України до чотирьох років позбавлення волі з конфіскацією майна;
- 16.04.2004 року Микитівським райсудом м. Горлівка Донецької області за ч.3 ст.186, ч.3 ст.185, ст.70 КК України до чотирьох років позбавлення волі;
- 12.08.2008 року Ірпінським міським судом Київської області за ч.2 ст.289, ст.71 КК України до п'яти років трьох місяців позбавлення волі,
- 21.11.2018 року Путивльським районним судом Сумської області за ч.3 ст.185, 69 КК України до 2 років позбавлення волі,
- 06.04.2023 року Буринським районним судом Сумської області за ст.126-1 КК України до 6 місяців арешту,
Начальник ВПД №1 (м. Буринь) Конотопського РВП ГУ НП в Сумській області ОСОБА_5 звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , яке обґрунтовує тим, що останній звільнився з місць позбавлення волі 15.11.2023 року. Після звільнення на протязі останнього часу, на шлях виправлення не став, зловживає спиртними напоями, характеризується посередньо, скоює правопорушення, на попередження щодо можливого встановлення адміністративного нагляду не реагує.
В судовому засіданні представник ВПД №1 (м. Буринь) Конотопського РВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 , підтримав подання та просив задовольнити із викладених у ньому підстав.
ОСОБА_4 в судовому засіданні проти задоволення подання не заперечував, підтвердив вчинення ним трьох адміністративних правопорушень протягом січня - квітня 2024 року, а також, що працівниками поліції його було неодноразово попереджено про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду, однак він продовжував вчиняти правопорушення.
Дослідивши подання, додані до нього матеріали, заслухавши думку учасників справи, суд дійшов до наступних висновків.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 , був неодноразово засуджений до позбавлення волі за умисні злочини. В останнє ОСОБА_4 було засуджено вироком Буринського районного суду Сумської області від 06.04.2023 року за ст.126-1 КК до 6 місяців арешту.
15.11.2023 року ОСОБА_4 звільнився з ДУ "Сумська виправна колонія (№116)" по відбуттю строку покарання, що підтверджується довідкою про звільнення.
Відповідно до ст.2 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Пунктом "в" ст.3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
У відповідності до ст.5 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" у поданні мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити на підставі статті 10 цього Закону відповідно начальник установи виконання покарань чи начальник органу Національної поліції щодо поведінки піднаглядного, та обґрунтування доцільності таких заходів.
Статтею 6 вказаного Закону встановлено, що адміністративний нагляд встановлюється терміном від одного до двох років, і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
З матеріалів подання вбачається, що 04.01.2024 року ОСОБА_4 було вчинено адміністративне правопорушення, передбачене ч.12 ст.173-2 КУпАП, за що на останнього постановою Буринського районного суду Сумської області від 15.01.2024 року накладено адміністративне стягнення у виді адміністративного арешту.
30.01.2024 року працівником поліції його було попереджено під підпис про те, що у випадку продовження порушення громадського порядку відносно нього може бути встановлений адміністративний нагляд.
02.02.2024 року ОСОБА_4 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 178 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу. Цього ж дня його повторно попереджено під підпис про те, що у випадку продовження порушення громадського порядку відносно нього може бути встановлений адміністративний нагляд.
Однак, 04.04.2024 року ОСОБА_4 знову було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.178 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу.
Наведені вище обставини підтверджуються копіями відповідних постанов та попереджень.
На підставі вищевикладеного, враховуючи те, що ОСОБА_4 , будучи неодноразово засудженим до позбавлення волі за умисні злочини, звільнившись з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично вчиняє адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок та громадську безпеку, внаслідок чого неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, суд вважає необхідним встановити відносно нього адміністративний нагляд із застосуванням до нього обмежень, визначених статтею 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі».
Разом з тим, з матеріалів подання вбачається, що всі правопорушення ОСОБА_4 вчинено в світлу пору доби. Будь-яких обґрунтувань необхідності встановлення останньому обмежень у виді заборони залишати своє помешкання в період з 22:00 години вечора до 06:00 години ранку, подання не містить.
Крім того, в зв'язку з введеним на території України воєнним станом розпорядженням начальника Сумської обласної військової адміністрації від 06.11.2023 року встановлено на території Сумської області комендантську годину з 23:00 до 05:00 години, у тому числі шляхом заборони перебування громадян у встановлений період доби на вулицях та інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток, а також руху транспортних засобів.
За наведеного суд не вбачає доцільності у встановлення вказаного обмеження, в зв'язку з чим подання підлягає задоволенню частково.
Керуючись ст.ст.3, 5, 6, 10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі", суд
Подання начальника Відділу поліцейської діяльності №1 (м. Буринь) Конотопського РВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 задовольнити частково.
Встановити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на один рік.
В період адміністративного нагляду встановити ОСОБА_4 , наступні обмеження:
1) Прибувати на реєстрацію до чергової частини ВПД №1 (м. Буринь) Конотопського РВП ГУ НП в Сумській області кожну другу суботу щомісяця.
2) Заборонити виїзд за межі Буринської ОТГ Конотопського району Сумської Області в особистих справах без письмового дозволу відповідної посадової особи ВПД №1 (м.Буринь) Конотопського РВП ГУ НП в Сумській області. В разі необхідності виїзду за територію пункту проживання, письмово повідомити ВПД про мету, термін та точну адресу знаходження, отримати дозвіл, маршрутний лист в якому зробити відповідні реєстраційні відмітки.
3) Заборонити відвідувати місця торгівлі, де алкогольні напої реалізуються на розлив.
Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду протягом семи днів з моменту її оголошення.
Суддя: ОСОБА_1