Справа № 522/6191/24
Провадження № 2-а/522/113/24
про залишення позовної заяви без руху
29 квітня 2024 року м. Одеса
Суддя Приморського районного суду м. Одеси Домусчі Л.В., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Інспектора з паркування департаменту транспорту, зв'язку та організації дорожнього руху Одеської міської ради Конорьова Валерія Валерійовича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,
До Приморського районного суду м. Одеси 22.04.2024 року через надійшла адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Інспектора з паркування департаменту транспорту, зв'язку та організації дорожнього руху Одеської міської ради Конорьова Валерія Валерійовича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення.
Матеріали позову отримано суддею 23.04.2024 року.
Ухвалою суду від 23.04.2024 року позов було залишено без руху через недоліки, та надано час для їх усунення, а саме замінити неналежного відповідача на належного та відповідно надати виправлену позовну заяву та її копію із зазначенням повного найменування, місцезнаходження, поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, відомі номери засобів зв'язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету належного відповідача.
Ознайомившись із даним позовом, приходжу до висновку, що він підлягає залишенню без руху на підставі наступного.
Відповідно до ч. 3 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачем судовий збір не сплачено.
У постанові Великої Палати Верховного Суду від 18 березня 2020 року у справі № 543/775/17 визначено правову позицію, що у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні положень статей 287,288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати статті 2-5 Закону № 3674-VІ, які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають. Разом з тим, з огляду на необхідність однакового підходу у визначенні розміру судового збору, який підлягає застосуванню у справах щодо накладення адміністративного стягнення та справляння судового збору, він складає за подання позовної заяви 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір".
У частині 5 статті 4 Закону України "Про судовий збір", яка відповідно до вказаної вище постанови Великої Палати Верховного Суду від 18 березня 2020 року у справі № 543/775/17 підлягає застосуванню при поданні позовів у справах про притягнення до адміністративної відповідальності, визначено, що ставка судового збору складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" визначено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 3 028 грн.
Таким чином, 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 605,60 грн. (0,2 х 3 028).
Зі змісту позовних вимог встановлено, що позивач звернувся до суду з позовною вимогою про скасування постанови серії ОДП 1746834 від 12.04.2024 року;
Отже, розмір судового збору, який підлягав сплаті за подання позову складає 605,60 грн., у зв'язку з чим позивачу необхідно надати відповідний документ на підтвердження сплати судового збору у сумі 605,60 грн. або надати докази на підтвердження звільнення від сплати судового збору.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, слід дійти висновку про залишення позовної заяви без руху та надання позивача строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання позивачем ухвали суду.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 3, 25, 160, 168, 169 КАС України,
Позов ОСОБА_1 до Інспектора з паркування департаменту транспорту, зв'язку та організації дорожнього руху Одеської міської ради Конорьова Валерія Валерійовича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення-залишити без руху.
Встановити строк на усунення недоліків позовної заяви протягом 10 днів з дня вручення копії цієї ухвали позивачу. Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до пункту 1 частини третьої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Домусчі Л.В.