Справа № 521/3553/21
Номер провадження:1-в/521/541/24
23 квітня 2024 року Малиновський районний суд міста Одеси у складі:
головуючого - судді ОСОБА_1
при секретарі - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду подання начальника ВП №3 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області відносно:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Одеси, громадянина України, українця за національністю, з середньою освітою, не одруженого, офіційно не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
про встановлення адміністративного нагляду,
23.04.2024 року до Малиновського районного суду м. Одеси, надійшло подання начальника ВП №3 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області про встановлення адміністративного нагляду у відношенні гр. ОСОБА_3 .
Подання обґрунтовано тим, що гр. ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, про що свідчать правопорушення адміністративного характеру. Так:
- 16 квітня 2024 року він був притягнутий до адміністративної відповідальності за порушення громадського порядку, нецензурна лайка в громадських місцях за ст. 173 КУпАП.
- 21 квітня 2024 року він був притягнутий до адміністративної відповідальності за порушення громадського порядку, образливо чіплявся до громадян, виражався нецензурною лайкою у бік перехожих за ст. 173 КУпАП;
- 21 квітня 2024 року він був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст.177 КУпАП.
ОСОБА_3 в суд надав заяву в якій зазначив, що не заперечує проти задоволення даного подання.
Вивчивши матеріали подання, суд доходить висновку, що подання начальника ВП №3 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області, підлягає задоволенню за тих підстав, що не дивлячись на неодноразові попередження органів внутрішніх справ ОСОБА_3 , будучи раніше судимим за умисні злочини, систематично порушує громадський порядок та скоює правопорушення.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів особами, звільненими з місць позбавлення волі і здійснення виховного в впливу на них.
Пунктом "в" ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два та більше разів за умисні злочини до позбавлення волі, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчинюють інші правопорушення.
Згідно п. "в" ст. 4 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених зокрема у пункті "в" статті 3 цього Закону.
Статтею 6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Згідно з п. "а" ч. 3 ст. 8 Закону України "Про адміністративний нагляд засобами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд автоматично припиняється після закінчення строку, на який він був встановлений, якщо органом внутрішніх справ не подано клопотання про продовження нагляду або суддя відмовив у продовженні нагляду.
Таким чином, в цілях попередження скоєння кримінальних та адміністративних правопорушень з боку ОСОБА_3 суддя вважає за необхідне встановити відносно нього адміністративний нагляд.
На підставі викладеного та керуючись ст. 89, 90 КК України, ст. ст. 3 п. (в), 4, 5, 9, 10, Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», суддя, -
Подання начальника ВП №3 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 - задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_3 адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік, встановивши йому наступні обмеження:
1) Заборонити виходити з будинку, в якому він мешкає, з 23.00 години до 05.00 години ранку наступного дня;
2) Заборонити перебувати в кафе, барах, ресторанах та інших питних закладах, де спиртні напої продаються на розлив;
3) Заборонити виїзд за межі району в особистих справах без дозволу органу Національної поліції, який здійснює адміністративний нагляд;
4) З'являтись на реєстрацію до органу Національної поліції, який здійснює адміністративний нагляд кожного першого понеділка місяця, що дасть змогу контролювати поведінку гр. ОСОБА_3 , в побуті, недопущення скоєння ним правопорушень, злочину.
Виконання ухвали покласти на ВП №3 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області.
Копію ухвали направити для виконання до ВП №3 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом семи днів з дня її проголошення.
Суддя: ОСОБА_1