Справа № 555/842/24
Номер провадження 1-кс/555/214/24
"18" квітня 2024 р.
Слідчий суддя Березнівського районного суду Рівненської області ОСОБА_1
за участю секретаря - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Березне клопотання слідчого слідчого відділення відділення поліції №4 Рівненського районного управління поліції ГУНП в Рівненській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Березнівського відділу Здолбунівської окружної прокуратури ОСОБА_4 про арешт майна у кримінальному провадженні №12024181060000128 від 15.04.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.115 КК України, -
16.04.2024 року слідчий ОСОБА_3 за погодженням з прокурором Березнівського відділу Здолбунівської окружної прокуратури ОСОБА_4 звернувся із клопотанням про застосування заходу забезпечення кримінального провадження - арешту майна у кримінальному провадженні №12024181060000128 від 15.04.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.115 КК України.
І.Обгрунтування клопотання
В обгрунтування вказаного клопотання слідчий покликається на те, що 14.04.2024 року о 18.48 год. до відділення поліції № 4 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області надійшло повідомлення від старшого інспектора СРПП ВП № 4 капітана поліції ОСОБА_5 про те, що 14.04.2024 року приблизно о 18.45 год. за адресою: АДРЕСА_1 , виявлено тіло ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , без ознак життя.
У зв'язку з цим, старшим інспектором-черговим ВП № 4 був складений відповідний рапорт, який зареєстрований в Журналі єдиного обліку заяв та повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події ВП № 4 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області під № 1723 від 14.04.2024 року.
15.04.2024 року, відповідно до вимог ст.214 КПК України, слідчим СВ ВП № 4 Рівненського РУП, відомості за даним фактом внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань під № 12024181060000128 (ЄРДР від 15.04.2024), за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.115 КК України, та розпочато проведення досудового розслідування кримінального провадження.
14.04.2024 року в ході проведення огляду квартири, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , було виявлено ряд речей. 16.04.2024 року, слідчий у кримінальному провадженні, своєю постановою вилучене майно, визнав речовими доказами та визначив подальше місце їх зберігання.
Оскільки вказані предмети зберегли на собі сліди кримінального правопорушення, та можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, з метою їх збереження просить накласти арешт на майно.
ІІ.Позиції учасників судового розгляду
Слідчий ОСОБА_3 , прокурор ОСОБА_4 в судове засідання не прибули, подали до суду заяви про проведення розгляду клопотання у їх відсутності відсутності.
Відповідно до ч.1 ст.170 КПК України слідчий суддя вважає за можливе проводити судовий розгляд даного клопотання у відсутності учасників кримінального провадження.
На підставі ч.4 ст.107 КПК України фіксування судового процесу за допомогою технічних засобів не проводилося.
ІІІ.Мотиви прийнятого слідчим суддею рішення.
З матеріалів клопотання вбачається, що в провадженні слідчих органів перебуває кримінальне проводження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12024181060000128 від 15.04.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.115 КК України.
Згідно протоколів огляду від 14.04.2024 року, в ході проведення огляду місця у середині квартири, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , було виявлено: грошові кошти у сумі 200 грн. однією купюрою , які поміщено до сейф пакету НПУ WAR1974733, гільза патрона з № «16», яку поміщено до сейф пакету НПУ № WAR1974714, гладкоствольну рушницю марки «ИЖ-18Е № НОМЕР_1», яку опечатано биркою з відповідними написами, змиви потожирової речовини з рукоятки шухляди у кімнаті № 2 та ключ який перебував у замку сейфу, які поміщено до паперових конвертів НПУ з відповідними написали, змиви потожирової речовини з поверхні ствола, спускового гачка, дерев'яної рукоятки, гладкоствольної рушниці «ИЖ-18Е № НОМЕР_1», які поміщено до паперових конвертів НПУ з відповідними написами, частинка м'язової тканини з внутрішньої середини ствола гладкоствольної рушниці «ИЖ-18Е № НОМЕР_1», яку поміщено до паперового конверту НПУ з відповідними написами, змиви з правої руки, лівої руки, поверхні навколо рота і з лобної ділянки голови, які поміщено до сейф пакетів НПУ: 1) WAR1974730 2) ICR0169575 3) WAR1974731 4 ) WAR1974732 5) WAR 0024905 6) WAR 0024906 7) ICR 0169574 8 ) ICR 0169576 та контрольні зразки змивів до них, змиви з поверхні скла вікна балкону та контрольні зразки до них, які поміщено до сейф пакетів НПУ: 1) ICR 0169512 та 2) WAR 1974725 , змиви з поверхні стіни балкону та контрольний зразок до нього, які упаковані до сейф пакетів НПУ: 1) WAR 1974735 2)WAR 1974715, зішкріб РБК з поверхні стіни, який поміщено до паперового конверту НПУ з відповідними написами, змив РБК з поверхні скла вікна та контрольний зразок до нього, які поміщено до паперових конвертів НПУ з відповідними написами, змиви РБК з поверхні підлоги балкону та контрольний зразок до нього, які поміщено до паперових конвертів НПУ з відповідними написами, дві металеві частини патрону, які виявлено на підлозі балкону та поміщено до сейф пакету НПУ WAR 1355011, напівфабрична чорна спортивна кофта із білими та червоними вставками у якої ліва половина в ділянці надпліччя лівої полички лівого руків'я просочена вологою кров'ю, яку поміщено до паперового конверту НПУ з відповідними написами, чорні спортивні штани, які в ділянці сідниць мають вологі плями крові, які поміщено до паперового конверту НПУ з відповідними написами, шкарпетки чорного кольору, які поміщено до паперового конверту НПУ з відповідними написами, футболка блідо-зеленого кольору з написами латиницею на ній, та на лівій половині грудей та спини накладання підсохлої бурої крові, яку поміщено до паперового конверту НПУ з відповідними написами, в голові виявлено декілька частин металу сірого кольору, деякі з них занурені в товщу кістки, які поміщено до спеціального скляного флакону та поміщено до сейф пакету НПУ № ICR 0169547, пів флакону крові, який було відібрано з крупних судин та поміщено до сейф пакету НПУ № ICR0169548.
Відповідно до постанови слідчого від 16.04.2024 року, вилучене майно визнано речовим доказом та приєднані до матеріалів кримінального провадження визначивши подальше місце їх зберігання.
Згідно ч.1 ст.171 КПК України, з клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутися прокурор, слідчий за погодженням з прокурором, а з метою забезпечення цивільного позову - також цивільний позивач.
За приписами ч.5 ст.171 Кримінального процесуального кодексу України, клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено. У разі тимчасового вилучення майна під час обшуку, огляду, здійснюваних на підставі ухвали слідчого судді, передбаченої статтею 235 цього Кодексу, клопотання про арешт такого майна повинно бути подано слідчим, прокурором протягом 48 годин після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, в якої його було вилучено.
Дане клопотання погоджене прокурором, а зазначені строки звернення до суду слідчим дотримано.
Відповідно до ч.1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Згідно положень ч.2 ст.170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу (ч.3 ст.170 КПК України).
Відповідно до норм ч.1 ст.98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Частина 2 статті 173 КПК України визначає, що при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу).
Слідчий суддя за результатами дослідження матеріалів клопотання приходить до переконання, що є підстави вважати, що виявлені та вилучені в ході огляду предмети відповідають критеріям ст.98 КПК України, тобто існує дійсна сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що вони могли зберегти на собі сліди вчинення злочину або містить інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, а тому з метою недопущення знищення чи зміни такого, клопотання слід задоволити та накласти арешт на вказане майно.
Згідно із ч.11 ст.170 КПК України слідчий суддя встановлює заборону відчужувати, розпоряджатися та користуватися чи вчиняти будь-які інші дії із вищевказаними майном до скасування арешту у встановленому законом порядку.
Керуючись ст.ст.170,171,173 КПК України, слідчий суддя,-
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на тимчасово вилучене майно - речові докази у кримінальному провадженні №12024181060000128 від 15.04.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.115 КК України, а саме:
- грошові кошти у сумі 200 грн. однією купюрою , які поміщено до сейф пакету НПУ WAR1974733.
- гільза патрона з № «16», яку поміщено до сейф пакету НПУ № WAR1974714.
- гладкоствольну рушницю марки «ИЖ-18Е № НОМЕР_1», яку опечатано биркою з відповідними написами.
- змиви потожирової речовини з рукоятки шухляди у кімнаті № 2 та ключ який перебував у замку сейфу, які поміщено до паперових конвертів НПУ з відповідними написали.
- змиви потожирової речовини з поверхні ствола, спускового гачка, дерев'яної рукоятки, гладкоствольної рушниці «ИЖ-18Е № НОМЕР_1», які поміщено до паперових конвертів НПУ з відповідними написами.
- частинка м'язової тканини з внутрішньої середини ствола гладкоствольної рушниці «ИЖ-18Е № НОМЕР_1», яку поміщено до паперового конверту НПУ з відповідними написами.
- змиви з правої руки, лівої руки, поверхні навколо рота і з лобної ділянки голови, які поміщено до сейф пакетів НПУ: 1) WAR1974730 2) ICR0169575 3) WAR1974731 4 ) WAR1974732 5) WAR 0024905 6) WAR 0024906 7) ICR 0169574 8 ) ICR 0169576 та контрольні зразки змивів до них.
- змиви з поверхні скла вікна балкону та контрольні зразки до них, які поміщено до сейф пакетів НПУ: 1) ICR 0169512 та 2) WAR 1974725
- змиви з поверхні стіни балкону та контрольний зразок до нього, які упаковані до сейф пакетів НПУ: 1) WAR 1974735 2)WAR 1974715.
- зішкріб РБК з поверхні стіни, який поміщено до паперового конверту НПУ з відповідними написами.
- змив РБК з поверхні скла вікна та контрольний зразок до нього, які поміщено до паперових конвертів НПУ з відповідними написами.
- змиви РБК з поверхні підлоги балкону та контрольний зразок до нього, які поміщено до паперових конвертів НПУ з відповідними написами.
- дві металеві частини патрону, які виявлено на підлозі балкону та поміщено до сейф пакету НПУ WAR 1355011
- напівфабрична чорна спортивна кофта із білими та червоними вставками у якої ліва половина в ділянці надпліччя лівої полички лівого руків'я просочена вологою кров'ю, яку поміщено до паперового конверту НПУ з відповідними написами.
- чорні спортивні штани, які в ділянці сідниць мають вологі плями крові, які поміщено до паперового конверту НПУ з відповідними написами.
- шкарпетки чорного кольору, які поміщено до паперового конверту НПУ з відповідними написами.
- футболка блідо-зеленого кольору з написами латиницею на ній, та на лівій половині грудей та спини накладання підсохлої бурої крові, яку поміщено до паперового конверту НПУ з відповідними написами.
- в голові виявлено декілька частин металу сірого кольору, деякі з них занурені в товщу кістки, які поміщено до спеціального скляного флакону та поміщено до сейф пакету НПУ № ICR 0169547.
- пів флакону крові, який було відібрано з крупних судин та поміщено до сейф пакету НПУ № ICR0169548, встановивши заборону відчужувати, розпоряджатися та користуватися чи вчиняти будь - які інші дії з вищевказаними майном до скасування арешту у встановленому законом порядку.
Роз'яснити, що відповідно до положень ч.1 ст.174 КПК України, особи, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.
Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Ухвала підлягає до негайного виконання.
Копію ухвали невідкладно надіслати слідчому, прокурору.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Рівненського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Подання апеляційної скарги на ухвалу слідчого судді зупиняє набрання нею законної сили, але не зупиняє її виконання.
Слідчий суддя: ОСОБА_1