Постанова від 18.04.2024 по справі 761/13952/24

Справа № 761/13952/24

Провадження № 3/761/3521/2024

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 квітня 2024 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Слободянюк Павло Леонідович, розглянувши адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 130 КУпАП,

УСТАНОВИВ:

Згідно з протоколом, 25 жовтня 2023 року, о 23 годині 16 хвилин, ОСОБА_1 , за адресою: Київська обл., Броварський р-н., с. Скибин, вул. Київська, 116, всупереч п. 2.9а Правил дорожнього руху України, керував транспортним засобом Daewoo Centra (державний номерКА8029ІР) у стані наркотичного сп'яніння.

Відповідно до положень ст. 276 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення. Виключень для розгляду адміністративних правопорушень, передбачених ст. 130 КУпАП, чинна редакція КУпАП не містить.

Зі змісту протоколу вбачається, що інкриміновані ОСОБА_1 дії були вчинені за адресою: Київська обл., Броварський р-н., с. Скибин, вул. Київська, 116, що знаходить в межах територіальної юрисдикції Броварського міськрайонного суду Київської області.

Водночас, відповідно до постанови Броварського міськрайонного суду Київської області від 29 березня 2024 року адміністративний матеріал повернуто до уповноваженого органу для направлення справи за підсудністю, оскільки ОСОБА_1 звернувся з відповідним клопотанням, при цьому останній проживає за адресою: АДРЕСА_1 .

Крім того, у даному рішенні суду зазначено: «Враховуючи норму Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» № 720-ІХ, якою п. 117 виключено п. 10, яким виключались положення у частини другої статті 276 КУпАП -слова та цифри «частинами першою, другою, третьою і четвертою статті 130» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» № 2617-V111 від 22.07.2018, отже стаття 276 КУпАП підлягає застосуванню в редакції, що діяла до набрання чинності Законом № 2617-V111, згідно з якою, відповідно до статті 276 КУпАП, для справ про адміністративні правопорушення, відповідальність за які передбачена статтею 130 КУпАП, зазначена можливість розгляду справ за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.».

Разом з тим, відповідно до редакції Закону № 2617-V111, опублікованого на сайті офіційному сайті Верховної Ради України, в частині внесення змін до КУпАП, до пп. 10 зазначена примітка, що зміни до підпункту 10 пункту 1 розділу I, передбачені Законом № 720-IX від 17.06.2020, не внесені у зв'язку з набранням чинності Законом № 2617-VIII від 22.11.2018 до опублікування Закону № 720-IX від 17.06.2020.

За таких обставин виникло питання щодо належної підсудності даних адміністративних матеріалів, з метою усунення будь-яких сумнівів та спорів щодо підсудності.

У Міжнародному пакті про громадянські і політичні права 1966 року передбачено, що усі люди є рівними перед законом і мають право без будь-якої дискримінації на рівний захист законом.

Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення, при цьому, згідно практики Європейського суду з прав людини, провадження у справах про адміністративне правопорушення, вважається кримінальним у розумінні згаданої Конвенції (Рішення Європейського суду з прав людини від 30.10.2014 у справі «Швидка проти України»).

Отже, в даному випадку суд вважає можливим для вирішення питання щодо належної підсудності цих адміністративних матеріалів застосувати відповідні норми Кримінального процесуального кодексу України (ст. 32, 34), які передбачають окрему процедуру щодо звернення до апеляційного суду для вирішення питання щодо направлення відповідних матеріалів провадження з одного суду до іншого суду в межах юрисдикції одного суду апеляційної інстанції, або для звернення з поданням до Верховного Суду з приводу направлення таких матеріалів з одного до іншого суду в межах юрисдикції різних апеляційних судів.

За таких обставин, враховуючи необхідність визначення конкретного суду, уповноваженого на розгляд адміністративних матеріалів про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП, такі матеріали підлягають направленню до Київського апеляційного суду для вирішення згаданого питання.

Керуючись ст. 256, 276, 278 КУпАП, ст. 32, 34 КПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП - направити до Київського апеляційного суду для вирішення питання щодо визначення належного суду, уповноваженого на здійснення судового розгляду згаданих матеріалів.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Павло Слободянюк