+ Справа №345/1456/24
Провадження № 3/345/512/2024
26.04.2024 року м. Калуш
Суддя Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області Онушканич В.В. за участю особи яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши в режимі відеоконференції матеріали, які надійшли від Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , непрацюючого, громадянина України, за ст.173, ч.1 ст. 187 КУпАП ,
25.02.2024 року близько 21.30 год. в АДРЕСА_2 ОСОБА_1 словесно погрожував фізичною розправою відносно ОСОБА_2 , чим своїми діями порушив громадський порядок та спокій громадян.
07.03.2024 року о 22.50 год., 29.03.2024 року о 23.15 год. та 30.03.2024 року о 23.50 год. раніше судимий та адміннаглядний ОСОБА_1 був відсутній за місцем проживання за адресою АДРЕСА_1 , чим порушив обмеження адміністративного нагляду, встановлені йому судом.
ОСОБА_1 в судовому засіданні підтвердив обставини, викладені у протоколах. Не заперечив, що дійсно 07.03.2024 року, 29.03.2024 року та 30.03.2024 року був відсутній за місцем проживання після 22.00 год., оскільки працював та не міг вчасно повернутися додому. Також не заперечив, що 25.02.2024 року у нього з ОСОБА_2 виник конфлікт, в ході якого він обзивав його нецензурними словами. Просить суворо не карати.
Суддя, заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
Диспозиція ст.173 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за дрібне хуліганство, тобто нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
З об'єктивної сторони, хуліганство, незалежно від виду відповідальності (адміністративної чи кримінальної), характеризується порушенням громадського порядку, а з суб'єктивної сторони - умисною виною та мотивом явної неповаги до суспільства.
Об'єктом адміністративного проступку, передбаченогост.173 КУпАП є суспільні відносини у сфері охорони громадського порядку.
Громадський порядок - це обумовлена потребами суспільства система врегульованих правовими та іншими соціальними нормами система відносин, що складаються у громадських містах в процесі спілкування людей, і яка має на меті забезпечення спокійної обстановки суспільного життя, нормальних умов для праці і відпочинку людей, для діяльності державних органів, а також підприємств, установ та організацій.
Найбільш розповсюдженою формою дрібного хуліганства є нецензурна лайка у громадських місцях, непристойні висловлювання.
Іншою формою цього правопорушення є образливе ставлення до громадян, під яким необхідно розуміти докучливу поведінку, пов'язану з образливими діями, що зневажають честь і гідність людини та утискають будь-чию волю, до того ж у грубій розв'язній манері.
Обов'язковою ознакою об'єктивної сторони цього правопорушення є місце його скоєння, а саме - громадське місце.
Громадським місцем визначається - вільна в доступі необмеженому колу осіб територія нежитлового та невиробничого призначення, яка використовується для задоволення особистих потреб, у межах якої здійснюється державне регулювання суспільних відносин з охорони громадського порядку. Отже громадське місце є публічним і знаходиться у вільному доступі для необмеженого кола осіб, незалежно від соціальної, групової чи іншої належності й без будь-яких спеціальних дозволів.
З суб'єктивної сторони правопорушення характеризується наявністю вини у формі прямого чи непрямого умислу, особа усвідомлює, що її дії, протиправні, вона передбачає, що в результаті їх здійснення будуть порушені громадський порядок і прагне до цього. Елементом суб'єктивної сторони дрібного хуліганства є також мотив задоволення індивідуальних потреб самоствердження шляхом ігнорування гідності інших людей.
Склад адміністративного правопорушення, передбачений ст.173 КУпАП є формальним, коли діяння становить склад проступку незалежно від настання шкідливих наслідків, характеризується зухвалою поведінкою громадян, неповагою до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття.
Диспозиція ст. 187 КУпАП передбачає: «Порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме:
1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;
2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах;
3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;
4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста);
5) нереєстрація в органі Національної поліції.».
Поряд із визнанням своєї вини, вина ОСОБА_1 у скоєному доводиться також:
-відомостями, які містяться в протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАД №580590 від 28.02.2024 року;
-рапортом старшого інспектора-чергового Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області від 25.02.2024 року та від 26.02.2024 року;
-заявою ОСОБА_2 ;
-письмовими поясненнями ОСОБА_2 ;
-відомостями, які містяться в протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАД №580808 від 12.03.2024 року;
-рапортом поліцейського СРПП Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області Івана Багранівського від 07.03.2024 року;
-відомостями, які містяться в протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАД №580877 від 01.04.2024 року;
-рапортом ДОП Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області Тараса Цюрпіти від 30.03.2024 року;
-письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 01.04.2024 року;
-відомостями, які містяться в протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАД №580878 від 02.04.2024 року;
-рапортом ДОП Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області Тараса Цюрпіти від 31.03.2024 року;
-письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 02.04.2024 року;
-ухвалою Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 04.01.2024 року про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_1 .
З наведених підстав, суд прийшов до висновку, що у діях ОСОБА_1 наявні склади адміністративних правопорушень, передбачених ст. 173, ч.1 ст.187 КУпАП.
Призначаючи стягнення ОСОБА_1 у відповідності з вимогами ст. 33 КУпАП, слід врахувати особу правопорушника, його майновий стан, характер та ступінь суспільної небезпечності скоєного, обставини справи. За таких обставин йому слід обрати стягнення, яке сприятиме вихованню правопорушника і запобіганню вчинення ним нових правопорушень.
Згідно із ч. 2 ст. 36 КУпАП України, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. Враховуючи санкції ст. 173 і ч.1 ст.187 КУпАП, слід прийти до висновку, що більш серйозним правопорушенням серед них є правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП. Тому покарання ОСОБА_1 слід призначити саме в межах санкції ст. 173 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян
Відповідно до ч. 1 ст. 40-1 КУпАП із ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір згідно з п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 283-285 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 173, ч. 1 ст. 187 КУпАП, та призначити стягнення у вигляді штрафу в розмірі семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 119,00 грн.
Штраф сплатити за наступними реквізитами: Калуська міська ТГ, отримувач ГУК в Iв.-Фр.об./ТГ м.Калуш/21081100, код отримувача 37951998, банк отримувача Казначейство України(ел. адм. подат.), номер рахунку UA628999980313060106000009614, код класифікації доходів бюджету 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету адміністративні штрафи та інші санкції , наявність відомчої ознаки "00" Без деталізації за відомчою ознакою.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави - отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106 - судовий збір в розмірі 605,60 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга на постанову може бути подана до Івано-Франківського апеляційного суду через Калуський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя підпис Володимир ОНУШКАНИЧ
Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду
Судове рішення не набуло законної сили
Суддя Володимир ОНУШКАНИЧ
26.04.2024