Справа № 344/6649/24
Провадження № 3/344/2927/24
25 квітня 2024 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Деркач Н.І., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , жителя АДРЕСА_1 , за ст.122-5 КУпАП, -
ОСОБА_1 вчинив порушення вимог законодавства щодо встановлення і використання на транспортному засобі спеціальних звукових сигнальних пристроїв.
Правопорушення вчинено за таких обставин.
01 квітня 2024 року о 15 год. 51 хв. в с. Крихівці, по вул. Крихівецька Івано-Франківської МТГ, водій ОСОБА_1 , керував транспортним засобом марки «Lexus GX470» д.н.з. НОМЕР_2 , з порушенням вимог законодавства щодо встановлення та використання спеціальних звукових сигналів, чим порушив вимоги п.п.31.3 г) ПДР України, тим самим вчинив правопорушення, передбачене ст.122-5 КУпАП.
ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився хоча в належний спосіб повідомлявся судом про час та місце розгляду справи. Подав до суду письмову заяву в якій просить суд розглядати справу про адміністративне правопорушення без його участі, свою вину у вчиненому визнає в повному обсязі. За таких обставин, керуючись ст.268 КУпАП, суд вважає, що справу можна розглянути за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Вимогами ст.280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з положеннями ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що вина ОСОБА_1 , у вчиненні вказаного правопорушення, доведена протоколом про адміністративне правопорушення від 01.04.2024 року серії ААД № 613626, письмовими поясненнями ОСОБА_1 та іншими матеріалами справи в їх сукупності.
Даючи оцінку доказам суд також виходить з того, що відповідно до п.п.31.3 г) ПДР України забороняється експлуатація транспортних засобів згідно із законодавством у разі порушення порядку встановлення і використання спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв.
Статтею 122-5 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення вимог законодавства щодо встановлення і використання на транспортному засобі спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв.
Таким чином, суд приходить до висновку, що дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковано за ст.122-5 КУпАП, оскільки він, вчинив порушення вимог законодавства щодо встановлення і використання на транспортному засобі спеціальних звукових сигнальних пристроїв та повністю доведено в суді.
Обставиною, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність судом не встановлено.
Відповідно до вимог ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
З врахуванням особи винного, фактичних обставин, характеру вчиненого правопорушення, вважаю, що до ОСОБА_1 слід застосувати стягнення у виді штрафу.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.33-35, 40-1, ст.122-5, ст.ст.280, 283, 284 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст.122-5 КУпАП, та накласти стягнення у виді штрафу у дохід держави в розмірі 500 (п'ятисот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 8 500 (вісім тисяч п'ятсот) гривень з конфіскацією спеціальних звукових сигнальних пристроїв.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , жителя АДРЕСА_1 , на користь держави - 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок судового збору.
Апеляційна скарга на постанову в справі про адміністративне правопорушення може бути подана до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя Наталія ДЕРКАЧ