Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
про заміну неналежної сторони
25 квітня 2024 року № 520/8321/24
Харківський окружний адміністративний суд у складі судді Білової О.В. розглянувши письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження клопотання відповідача по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, під. 3, пов. 2,м. Харків,61022, код ЄДРПОУ14099344) про визнання протиправною відмову та зобов'язання вчинити певні дії,-
встановив:
До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, в якому просить суд:
- визнати протиправною, оформлену листом від 28.03.2024 року № 70/21-І-474, відмову УСБУ в Харківській області у задоволенні заяви ОСОБА_1 від 15.03.2024 року;
- зобов'язати УСБУ в Харківській області підготувати та надати довідки за заявою ОСОБА_1 від 15.03.2024 року.
Ухвалою суду від 15.04.2024 відкрито спрощене позовне провадження у справі.
24.04.2024 від Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області надійшло клопотання, в якому останній просить суд здійснити заміну неналежного відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області на належного - Управління Служби Безпеки України в Харківській області.
В обґрунтування вказаного клопотання відповідач зазначив, що органи ПФУ не наділені повноваженнями самостійно визначати розмір пенсії, а здійснюють її нарахування на підставі наданих їм іншими органами довідок про розмір грошового забезпечення, і розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення, зазначених у таких довідках. Аналогічна правова позиція зазначена в рішенні Верховного Суду від 13.03.2019 року по справі №240/6263/18, постановах Верховного Суду від 11.07.2019 року по справі №642/7159/16-а, 19.07.2019 по справі № 640/17250/16-а.
Виходячи зі змісту позовних вимог, а також тексту позовної заяви, позивач звернувся з позовом до неналежного відповідача.
Відповідно до ч.3 ст.48 КАС України якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.
З матеріалів справи вбачається, що позовні вимоги позивача адресовані саме УСБУ в Харківській області.
З огляду на зазначене, суд вважає обґрунтованим клопотання відповідача ГУ ПФУ в Харківській області про заміну відповідача, а відтак таке клопотання підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 48 КАС України, суд -
Замінити неналежного відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області на належного - Управління Служби Безпеки України в Харківській області (код ЄДРПОУ 20001711).
Розпочати спочатку розгляд справи в порядку ст. 262 КАС України.
Направити належному відповідачу копію даної ухвали та позовної заяви з додатками, роз'яснити його право подати відзив на позовну заяву протягом 15 днів.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання суддею.
Суддя Білова О.В.