вул. Герасима Кондратьєва, 159, м. Суми, 40021, E-mail: inbox@adm.su.court.gov.ua
25 квітня 2024 року Справа № 480/2128/24
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Павлічек В.О., розглянувши в приміщенні суду в м. Суми в порядку письмового провадження клопотання представника Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про залучення співвідповідача по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,
Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, в якій просить:
- визнати протиправним і скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в м. Киві від 12.02.2024 № 183750004086 про відмову в призначенні ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до статті 86 Закону України «Про прокуратуру»;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві призначити ОСОБА_1 з 05.02.2024 пенсію за вислугу років відповідно до статті 86 Закону України «Про прокуратуру».
Ухвалою Сумського окружного адміністративного суду відкрито провадження в даній справі, призначено справу до судового розгляду по суті за правилами спрощеного позовного провадження та встановлено строк відповідачу для подання відзиву та доказів, які наявні у відповідача. Крім того даною ухвалою було витребувано у Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області належним чином завірені копії матеріалів пенсійної справи позивача.
В подальшому, представником Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві засобами поштового зв'язку подано до суду клопотання про залучення співвідповідача, в якому просить залучити в якості співвідповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області. Клопотання обгрунтовується тим, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві з урахуванням принципу екстериторіальності, розглянуто заяву громадянина ОСОБА_2 від 05.02.2024 № 156, прийнято рішення від 12.02.2024 № 183750004086 про відмову у призначенні пенсії та передано до Головного управлінні Пенсійного фонду України в Сумській області для повідомлення пенсіонера. Функції щодо розгляду заяви гр.. ОСОБА_1 від 05.02.2024 № 156 щодо призначення пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про Прокуратуру», Головним управлінням Пенсійного фонду України м. Києві вичерпано і тому зі сторони Управління відсутні підстави для зобов'язання вчинити дії. При цьому суб'єктом, який буде здійснювати виплату пенсії позивачу є Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області, за місцем реєстрації позивача.
Суд, дослідивши матеріали справи та проаналізувавши докази у їх сукупності, зазначає наступне.
Згідно з ч. 3 ст. 48 КАС України, якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача.
Відповідно до ч. 5 ст. 48 КАС України, під час вирішення питання про залучення співвідповідача чи заміну належного відповідача суд враховує, зокрема, чи знав або чи міг знати позивач до подання позову у справі про підставу для залучення такого співвідповідача чи заміну неналежного відповідача.
Враховуючи викладене та оскільки в даному випадку пенсійним органом за місцем проживання позивача є Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області, суд вважає за необхідне залучити Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області до участі у справі в якості співвідповідача, а відтак клопотання представника Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 48, 248, 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Клопотання представника Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про залучення співвідповідача - задовольнити.
2. Залучити до участі у справі № 480/2128/24 Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області (ЄДРПОУ - 21108013, адреса: вул.Степана Бандери,43, м. Суми, 40000), в якості співвідповідача.
3. Встановити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Сумській області семиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 162 КАС України, і всіх письмових та електронних доказів (які можливо доставити до суду), висновків експертів і заяв свідків, що підтверджують обставини, на яких грунтуються заперечення проти позову, якщо такі докази не надані позивачем, а також документів, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
4. Попередити Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області, що неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову (ч. 4 ст. 159 КАС України).
5. Роз'яснити учасникам справи, що інформацію у справі, що розглядається, можна отримати в мережі Інтернет на офіційному веб-порталі судової влади України на веб-сторінці http://adm.su.court.gov.ua/sud1870/.
6. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя В.О. Павлічек