Ухвала від 25.04.2024 по справі 216/1869/24

Справа № 216/1869/24

провадження 2/216/1539/24

УХВАЛА

іменем України

25 квітня 2024 року місто Кривий Ріг

Суддя Центрально-Міського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Цимбалістенко О.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про припинення стягнення аліментів та стягнення аліментів на утримання дитини,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача в якому просить припинити стягнення аліментів присуджених судовим рішенням від 05.12.2018 у справі №216/5978/18 (вимога-1) та стягувати аліменти з відповідача на користь позивача на утримання дитини (вимога-2).

Вважаю, що цю позовну заяву необхідно залишити без руху, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору в установлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Позивач наводить аргументи про те, що звільнений від сплати судового збору за подання такого позову до суду у відповідності до п. 3 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».

Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 5 цього Закону від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів чи зміну способу їх стягнення, а також заявники у разі подання заяви щодо видачі судового наказу про стягнення аліментів.

Отже, дійсно позивач звільнений від сплати судового збору за подання позову про стягнення аліментів на утримання дитини (вимога-2).

Щодо позовної вимоги-1, то суд не встановив підстав для звільнення позивача від сплати судового збору, передбачених ст. 5 Закону України «Про судовий збір».

Також, згідно з ст. 8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі, зокрема за умов передбачених цією статтею. Із матеріалів справи суд не встановив наявність обставин для звільнення від сплати судового збору, адже позивачем не наведено жодних підстав та не подано жодних доказів, які б підтверджували такі.

Позивачем заявлено вимогу-1 немайнового характеру.

Згідно з пункту першого частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою сплачується судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на 2024 рік становить у сумі 1211,20 грн.

Таким чином позивачу необхідно здійснити оплату судового збору в розмірі 1211,20 грн за наступними реквізитами:

Отримувач коштів ГУК у Дн-кiй обл/Ц-М р/22030101

Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37988155

Банк отримувача Казначейство України(ел. адм. подат.)

Рахунок отримувача UA448999980313121206000004652

Код класифікації доходів бюджету 22030101

Призначення платежу 101 __________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Центрально-Міський районний суд м. Кривого Рогу (назва суду, де розглядається справа)

При цьому, позивач повинен надати суду оригінал та/або копію платіжного документа про сплату судового збору.

Відповідно до ч. 1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст.175 і 177 цього кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно з ч.3 ст.185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені ст.ст.175 і 177 цього кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

За таких обставин, вважаю, що позовну заяву, необхідно залишити без руху та надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків, надавши строк для їх усунення п'ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху у відповідності до ч. 2 ст. 185 ЦПК України.

Керуючись ст.ст. 175, 185, 260, 261 ЦПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про припинення стягнення аліментів та стягнення аліментів на утримання дитини - залишити без руху.

Надати позивачу строк протягом п'ять днів з вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, для усунення недоліків.

У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк, заява буде вважатись не поданою та повертається заявнику зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала в частині визначення розміру судових витрат може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти з дня складання повного судового рішення.

Ухвала в частині залишення заяви без руху оскарженню не підлягає.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя О.В. Цимбалістенко

Попередній документ
118607862
Наступний документ
118607864
Інформація про рішення:
№ рішення: 118607863
№ справи: 216/1869/24
Дата рішення: 25.04.2024
Дата публікації: 26.04.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Центрально-Міський районний суд м. Кривого Рогу
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про стягнення аліментів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (06.08.2025)
Дата надходження: 19.03.2024
Предмет позову: про припинення стягнення аліментів та стягнення аліментів
Розклад засідань:
22.07.2024 13:00 Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу
10.10.2024 16:00 Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу
03.12.2024 09:25 Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу
30.01.2025 10:30 Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу
06.03.2025 11:30 Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу
15.05.2025 08:20 Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу
15.07.2025 15:30 Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу
05.08.2025 10:15 Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу