Справа № 686/5740/24
Провадження № 3/686/2309/24
17 квітня 2024 року м. Хмельницький
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області в особі судді Луня Р.В., за участі представника Хмельницької митниці Щуки Я.С., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина Республіки Німеччина, мешканця АДРЕСА_1 , паспорт громадянина Республіки Німеччина НОМЕР_1 ,
за ч.1 ст.483 МК України, -
встановив:
20.09.2022 року о 21 год. 23 хв., громадянином Республіки Німеччина ОСОБА_3 через пункт пропуску «Грушів - Будомєж» митного поста «Яворів» Львівської митниці було ввезено на митну територію України транспортний засіб «MERCEDES-BENZ», VIN: НОМЕР_2 , реєстраційний номерний знак НОМЕР_3 , у якості гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану без оподаткування та застосування заходів нетарифного регулювання, з приховуванням від митного контролю, шляхом подання до митного органу, як підставу для його переміщення Декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою від 20.09.2022, що містить неправдиві відомості щодо отримувача товару, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст. 483 МК України.
У судове засідання ОСОБА_4 не з'явився. Про місце та час розгляду справи повідомлявся належним чином. Клопотання про відкладення розгляду справи не подав.
У відповідності до ч.1 ст.268 КУпАП суд розглядає справу за відсутності ОСОБА_1 .
Заслухавши представника митниці, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про таке.
Диспозиція ч.1 ст.483 МК України визначає склад адміністративного правопорушення, що полягає у переміщенні або діях, спрямованих на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.
Постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.2022 № 174 «Деякі питання пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стану» встановлено, що на період дії воєнного стану пропуск через митний кордон України гуманітарної допомоги здійснюється за місцем перетину митного кордону України шляхом подання в паперовій або електронній формі декларації, заповненої особою, що перевозить відповідний товар, за формою згідно з додатком 1 (декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою) без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності. Такі товари визнаються гуманітарною допомогою за декларативним принципом без прийняття відповідного рішення спеціально уповноважених державних органів з питань гуманітарної допомоги.
Відповідно до п. 5 Постанови Пленуму Верховного суду України від 03 червня 2005 року № 8 «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил» із змінами і доповненнями, внесеними постановою Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року № 8 незаконне переміщення предметів із приховуванням від митного контролю це їх переміщення через митний кордон України з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів чи способів, що утруднюють їх виявлення, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи одержаних незаконним шляхом або таких, що містять неправдиві дані.
Відповідно до п. 6 цієї Постанови підставою для переміщення товарів через митний кордон є визначені нормативними актами документи, без яких неможливо одержати дозвіл митного органу на пропуск товарів через митний кордон. Це, зокрема, можуть бути митна декларація, контракт, коносамент, ліцензія, квота, товарно супровідні документи, дозвіл відповідних державних органів. Підробленими треба вважати як фальшиві документи, так і справжні, до яких внесено неправдиві відомості чи окремі зміни, що перекручують зміст інформації щодо фактів, які ними посвідчуються, а також документи з підробленими підписами, відбитками печаток та штампів. Документами, що містять неправдиві дані, є, зокрема, такі, в яких відомості щодо суті угоди, найменування, асортименту, ваги, кількості чи вартості товарів, а також їх відправника чи одержувача, держави, з якої вони вивезені чи в яку переміщуються, не відповідають дійсності.
Факт вчинення ОСОБА_5 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 МК України, підтверджується:
- даними протоколу про порушення митних правил № 0121/40000/23 від 18.10.2023 року,
- декларацією про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою від 20.09.2022 року, яку заповнено та підписано ОСОБА_5 , де в розділі 6 «Отримувач» вказано Хмельницький районний військкомат ( ЄДРПОУ 26629451), в розділі 7 « Фактичне місце призначення розвантаження вантажу» зазначено м. Хмельницький;
- відповіддю ІНФОРМАЦІЯ_2 № 5067 від 08.09.2023, згідно якої лист звернення ними не видавався, а транспортний засіб «MERCEDES- BENZ», VIN: НОМЕР_2 , реєстраційний номерний знак НОМЕР_3 не отримувався та на обліку не перебуває;
- відповідями ІНФОРМАЦІЯ_3 та ІНФОРМАЦІЯ_4 на запити суду, згідно яких ними не видавалося жодних документів, щодо автомобіля «MERCEDES- BENZ», VIN: НОМЕР_2 , реєстраційний номерний знак НОМЕР_3 , а транспортний засіб не отримувався та на обліку не перебуває;
- висновком експерта № 110 за результатами проведення транспортно-товарознавчої експертизи від 05.02.2024 року встановлено, що вартість транспортного засобу «MERCEDES- BENZ», VIN: НОМЕР_2 без нарахування митних платежів може становити 1328,52 євро, що за курсом НБУ станом на 05.02.2024 року становить 54309,5 грн.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП, у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір у відповідності до ст.4 Закону України «Про судовий збір», що становить 605 грн. 60 коп.
При обранні стягнення враховується характер правопорушення, особа порушника, обставини справи.
Керуючись ст. ст. 40-1, 283, 284 КУпАП, ст. ст.483,526-529 МК України, суд, -
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 МК України, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості транспортного засобу марки «MERCEDES-BENZ», VIN: НОМЕР_2 , реєстраційний номерний знак НОМЕР_3 , що становить 54309 грн. 50 коп., з конфіскацією даного транспортного засобу.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605 грн. 60 коп.
Постанова протягом 10 днів з дня її винесення може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду через Хмельницький міськрайонний суд.
Суддя: