Справа № 643/3860/24
Провадження № 2-н/643/717/24
про відмову у видачі судового наказу
24.04.2024 м. Харків
Суддя Московського районного суду м. Харкова Поліщук Т.В., розглянувши заяву
товариства з обмеженою відповідальністю «Підприємство з експлуатації і обслуговування Житлових будинків «ЖУРАВЛІ» про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за житлово-комунальні послуги, -
Заявник звернувся до суду з заявою про видачу судового наказу про стягнення заборгованість з ОСОБА_1 заборгованості за житлово-комунальні послуги у розмірі 20884 грн. 26 коп. за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до заяви про видачу судового наказу, місцем реєстрації боржника ОСОБА_1 заначено АДРЕСА_2 .
Згідно інформаційної довідки з Реєстру територіальної громади міста Харкова ОСОБА_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 .
Нерухоме майно, стосовно якого пред'являються вимоги про стягнення заборгованості, розташоване за адресою: АДРЕСА_3 .
Проте, заявником не надано посилань на докази, які б підтверджували, що станом на час звернення до суду за ОСОБА_1 зареєстровано право власності на квартиру, розташовану за адресою: за адресою: АДРЕСА_3 , або ж він має будь -яке інше речове право щодо цього об'єкта нерухомості.
Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 165 ЦПК України, суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо з поданої заяви не вбачається виникнення або порушення права грошової вимоги, за якою заявником подано заяву про видачу судового наказу.
Оскільки, боржник зареєстрований за іншою адресою, а саме: АДРЕСА_2 , а заборгованість, відповідно до заяви про видачу судового наказу та фінансового стану по особовому рахунку боржника, нарахована за адресою: АДРЕСА_1 , при цьому даних щодо оформлення за боржником права власності на квартиру за адресою: АДРЕСА_1 , суду не надано, тобто із поданої заяви не вбачається виникнення або порушення права грошової вимоги, тому вважаю за необхідне у видачі судового наказу відмовити.
Частиною 2 ст. 167 ЦПК України, передбачено, що за результати розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу.
Згідно ч. 1 ст. 166 ЦПК України, відмова у видачі судового наказу з підстави, передбаченої п. 8 ч. 1 ст. 165 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою після усунення її недоліків.
На підставі ч. 2 ст. 164 ЦПК України у разі відмови у видачі судового наказу або в разі скасування судового наказу внесена сума судового збору стягувачу не повертається. У разі пред'явлення стягувачем позову до боржника у порядку позовного провадження сума судового збору, сплаченого за подання заяви про видачу судового наказу, зараховується до суми судового збору, встановленої за подання позовної заяви.
Керуючись ст. 165,167,260,353 ЦПК України,
У видачі судового наказу за заявою товариства з обмеженою відповідальністю «Підприємство з експлуатації і обслуговування Житлових будинків «ЖУРАВЛІ» про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за житлово-комунальні послуги - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Т.В. Поліщук