Провадження № 1-в/582/13/24
Справа № 582/479/24
Копія
22 квітня 2024 року смт. Недригайлів
Недригайлівський районний суд Сумської області у складі головуючого судді ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Недригайлів подання начальника ВП № 1 (с. Недригайлів) Роменського РВП ГУНП в Сумській області, ОСОБА_3 , про встановлення адміністративного нагляду
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Хоружівка, Недригайлівського району Сумської області, українця, громадянина України, з середньою освітою, не одруженого, не працюючого, жителя АДРЕСА_1 , раніше судимого вироком Зарічного районного суду міста Суми від 04.12.2020 за ч. 1 ст. 121, 69 КК України, з призначенням покарання у виді позбавлення волі на строк 3 (три) роки,
15.04.2024 начальник ВП № 1 (с.Недригайлів) Роменського РВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_5 звернувся до Недригайлівського районного суду Сумської області з поданням про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 , яке обґрунтоване тим, що останній після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, почав скоювати адміністративні правопорушення, що становить небезпеку для суспільства та потребує контролю з боку поліції.
Представник ВП № 1 (с.Недригайлів), ОСОБА_6 у судове засідання не з'явився, надав суду заяву про розгляд подання без його участі, подання підтримує та просить його задовольнити.
У судове засідання ОСОБА_4 не з'явився, надав суду заяву про розгляд подання без його участі, проти встановлення адміністративного нагляду не заперечує.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, розгляд подання здійснюється без фіксування за допомогою технічних засобів.
Суддя, вирішуючи подання, виходить з наступного.
Вироком Зарічного районного суду міста Суми від 04.12.2020 ОСОБА_4 засуджений до 3 років позбавлення волі.
По звільненню з місць позбавлення волі та прибуттю на постійне місце проживання ОСОБА_4 , ВП №1 (с. Недригайлів) був поставлений на профілактичний облік, як особа, що формально підпадає під дію Закону України "Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі", при цьому йому було роз'яснено, що в разі систематичного порушення ним громадського порядку стосовно нього буде встановлений адміністративний нагляд.
Під час профілактичної роботи ОСОБА_4 на попередження органів внутрішніх справ не зважав та на шлях виправлення не став і почав систематично порушувати громадський порядок.
Судом встановлено, що 13.09.2023 ОСОБА_4 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178 КУпАП за перебування у п'яному вигляді в громадському місці, та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу, після чого винесено офіційне попередження про можливість встановлення йому адміністративного нагляду.
У подальшому, ОСОБА_4 на шлях виправлення не став і висновків для себе не зробив. 05.04.2024 він був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 178 КУпАП за повторне перебування у п'яному вигляді в громадському місці, та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу, після чого винесено друге офіційне попередження про можливість встановлення йому адміністративного нагляду.
06.04.2024 ОСОБА_4 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст. 176 КУпАП за зберігання самогону без мети збуту та на нього було накладено адміністративне стягнення у виді штрафу, після чого винесено третє офіційне попередження про можливість встановлення йому адміністративного нагляду.
Але й після цього, ОСОБА_4 на шлях виправлення не став і висновків для себе не зробив. Так, 11.04.2024 ОСОБА_4 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП за куріння у забороненому місці, та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу, після чого винесено четверте офіційне попередження про можливість встановлення йому адміністративного нагляду.
Згідно приписів ст. 1 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюється органами Національної поліції.
Як вбачається з положень ст. 2 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Пункт "в" статті 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" передбачає, що адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно ст. 6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", підставами для встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону є матеріали органів Національної поліції.
Згідно з положеннями ст. 10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; заборона перебування у визначених місцях району (міста); заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць. Під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу Національної поліції з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.
Приймаючи до уваги вищевикладене, суд доходить висновку, що стосовно ОСОБА_4 слід встановити адміністративний нагляд строком 1 рік (12 місяців), із застосуванням частково обмежень, передбачених статтею 10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі".
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 3, 4, 5, 10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", суд -
Подання начальника ВП № 1 (с.Недригайлів) Роменського РВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_7 про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 , задовольнити.
Встановити щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Хоружівка, Недригайлівського району Сумської області, українця, громадянина України, з середньою освітою, не одруженого, не працюючого, жителя АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд строком один рік (12 місяців), застосувавши до нього такі обмеження:
- заборонити вихід з домогосподарства за місцем проживання в період часу з 23:00 до 05:00 години;
- заборонити без дозволу органів Національної поліції виїзд за межі адміністративного району;
- заборонити перебування в торгівельних закладах та інших місцях, де дозволено продаж спиртних напоїв на розлив;
- зобов'язати з'являтися ОСОБА_4 на реєстрацію до Недригайлівського відділу поліції один раз на місяць.
На постанову може бути подана апеляційна скарга протягом семи діб з часу її проголошення до Сумського апеляційного суду. .
Суддя:підпис З оригіналом згідно
Суддя: ОСОБА_1