Справа № 4801/7/24
Провадження № 23-з/801/20/24
Категорія: 289
Головуючий у суді 1-ї інстанції
Доповідач: Матківська М. В.
23 квітня 2024 року м. Вінниця
Вінницький апеляційний суд в складі судді Матківської М. В., розглянувши клопотання Управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про визначення підсудності справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
На адресу Вінницького апеляційного суду надійшло клопотання Управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області ДСР НП України про визначення підсудності справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП разом із протоколом про адміністративне правопорушення, складеним 18 квітня 2024 року відносно ОСОБА_1 .
Дослідивши клопотання та адміністративний матеріал, вважаю, що клопотання задоволенню не підлягає виходячи з наступного.
Відповідно ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 257 КУпАП протокол надсилається органу (посадовій особі), уповноваженому розглядати справу про адміністративне правопорушення. Протокол про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, разом з іншими матеріалами у триденний строк з моменту його складення надсилається до місцевого загального суду за місцем вчинення такого правопорушення.
Частиною 3 статті 257 КУпАП передбачено, що у разі вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, службовою особою, яка працює в апараті суду, протокол разом з іншими матеріалами надсилаються до суду вищої інстанції для визначення підсудності.
Вінницький апеляційний суд не є місцевим загальним судом у розумінні ст. 221 і ч. 2 ст. 257 КУпАП, тому не здійснює розгляд справи як суд першої інстанції.
Оскільки КУпАП України не врегульовано порядок передачі справи до іншого суду, тому виникла необхідність в застосуванні аналогії закону найбільш близької галузі права - кримінального процесуального права та при вирішенні питання про зміну територіальної підсудності слід керуватися ст. 34 КПК України.
Відповідно до ч. 2 ст. 34 КПК України питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції одного суду апеляційної інстанції вирішується колегією суддів відповідного суду апеляційної інстанції за поданням місцевого суду або за клопотанням сторін чи потерпілого не пізніше п'яти днів з дня внесення такого подання чи клопотання, про що постановляється вмотивована ухвала.
Відтак Управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області ДСР НП України не належить до осіб, уповноважених звертатися з таким клопотанням та не позбавлене можливості направити матеріали до суду першої інстанції за місцем його вчинення (ст. 257 КУпАП), який за наявності підстав уповноважений звернутися з поданням про вирішення питання підсудності до апеляційного суду.
За таких обставин, матеріали справи про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП слід повернути в Управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області ДСР НП України.
Керуючись ст. 257, 276 КУпАП, апеляційний суд,
Протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відносно ОСОБА_1 з адміністративними матеріалами повернути Управлінню стратегічних розслідувань у Вінницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.
Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.
СуддяМ. В. Матківська