Справа № 710/533/24 Провадження № 1-в/710/19/24
23.04.2024 м. Шпола
Шполянський районний суд Черкаської області
в складі: головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Шпола Черкаської області подання т.в.о. начальника відділу поліцейської діяльності №2 Звенигородського районного відділу поліції ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Шпола, Черкаської області, мешканця АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , громадянина України, українця, працюючого лісником у СТОВ «Іскрене», освіта середня, неодруженого, на утриманні малолітніх дітей не має, раніше судимого востаннє 11.12.2014 Ватутінським міським судом Черкаської області до 6 років позбавлення волі за ч.2 ст.307 КК України, звільнений з місця позбавлення волі 19.09.2019. Судимість в встановленому порядку не знята та не погашена,
16.04.2024 до суду надійшло подання т.в.о. начальника відділу поліцейської діяльності №2 Звенигородського районного відділу поліції ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 мотивоване тим, що останній після повернення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, характеризується негативно, зловживає алкогольними напоями, на ґрунті чого порушує громадський спокій та порядок, за рік він тричі притягувався до адміністративної відповідальності за різні правопорушення, що свідчить про систематичне порушення ним громадського порядку.
Представник Відділу поліцейської діяльності №2 Звенигородського районного відділу поліції ГУНП в Черкаській області надав заяву про розгляд подання у його відсутність та вказав, що подання підтримує і просить його задовольнити.
ОСОБА_4 в суд надав заяву про розгляд подання у його відсутність та вказав, що не заперечує проти задоволення даного подання.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що є всі підстави для задоволення даного подання і встановлення адміністративного нагляду.
В суді встановлено, що ОСОБА_4 після повернення з місць позбавлення волі на шлях виправлення та перевиховання не став, порушує громадський порядок, а саме:
- 01.04.2024 згідно з постановою серії ГАБІ №210646 ОСОБА_4 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1. ст. 176 та ст.177 КУпАП у виді штрафу в розмірі 51,00 грн. (а.с.6);
- 01.04.2024 згідно з постановою серії ГАБІ №210647 ОСОБА_4 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.178 КУпАП у виді штрафу в розмірі 17,00 грн. (а.с.8);
- 12.04.2024 згідно з постановою серії ГАБІ №210648 ОСОБА_4 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст.176, 177 КУпАП у виді штрафу в розмірі 51,00 грн. (а.с.10);
Щодо вказаних правопорушеннях з ОСОБА_4 проводилися профілактичні бесіди, а також він офіційно був попереджений про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду (а.с.7,9).
За змістом поясненням ОСОБА_4 від 12.04.2024 він був ознайомлений з наслідками вчинення адміністративних правопорушень і що стосовно нього може бути встановлено адміністративний нагляд (а.с.10).
Відповідно до характеристики старости Іскренського старостинського округу, ОСОБА_4 по місцю проживання характеризується посередньо.
Згідно зі ст.158 КВК України, адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб зазначених у ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими» з місць позбавлення волі за постановою судді в порядку, передбаченому ст.5 вище зазначеного Закону.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Згідно зі ст. 2 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п. в ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення
Згідно з абз. 2 ст. 5 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.
Статтею 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначено, що адміністративний нагляд встановлюється терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Відповідно до положень ст.8 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд припиняється постановою судді за поданням начальника органу Національної поліції: у разі погашення або зняття судимості з особи, яка перебуває під наглядом; достроково, якщо піднаглядний перестав бути небезпечним для суспільства і позитивно характеризується за місцем роботи і проживання. В інших випадках адміністративний нагляд автоматично припиняється: після закінчення терміну, на який його встановлено, якщо органом Національної поліції не подано клопотання про продовження нагляду або суддя відмовив у продовженні нагляду; у разі засудження піднаглядного до позбавлення волі і направлення його до місця відбування покарання; у разі смерті піднаглядного.
Отже, зважаючи на наведене, та, враховуючи те, що ОСОБА_4 після повернення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, зловживає алкогольними напоями, порушує громадський спокій та порядок, притягувався неодноразово до адміністративної відповідальності, що свідчить про систематичне порушення ним громадського порядку, суд вважає можливим задовольнити подання про встановлення адміністративного нагляду.
Керуючись ст.ст. 1, 2, 3, 5, 6, 8 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд
Подання т.в.о. начальника відділу поліцейської діяльності №2 Звенигородського районного відділу поліції ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Шпола, Черкаської області, мешканця АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , громадянина України, українця, працюючого лісником у СТОВ «Іскрене», освіта середня, неодруженого, на утриманні малолітніх дітей не має, раніше судимого востаннє 11.12.2014 Ватутінським міським судом Черкаської області до 6 років позбавлення волі за ч.2 ст.307 КК України, звільнений з місця позбавлення волі 19.09.2019, судимість в встановленому порядку не знята та не погашена, адміністративний нагляд терміном 1 (один) рік.
Встановити ОСОБА_4 наступні обмеження дій:
- заборонити вихід з домоволодіння, де він проживає з 22-00 до 06-00 год.;
- заборонити виїзд за межі місця проживання без дозволу уповноваженої особи Відділу поліцейської діяльності №2 Звенигородського районного відділу поліції ГУНП в Черкаській області;
- заборонити з'являтися в місцях реалізації на розлив алкогольних напоїв;
Копію постанови направити начальнику Відділу поліцейської діяльності №2 Звенигородського районного відділу поліції ГУНП в Черкаській області для організації виконання.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1