Провадження №3/748/1382/24
Єдиний унікальний № 748/1859/24
23 квітня 2024 рокум. Чернігів
Суддя Чернігівського районного суду Чернігівської області Олещенко В.І., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, військовослужбовця, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за частиною 3 статті 172-20 КУпАП,
Відповідно до протоколу № 11 про адміністративне правопорушення від 3 квітня 2024 року, у місці розташування 3 навчального батальйону школи індивідуальної підготовки військової частини, що знаходиться на території Чернігівського району Чернігівської області, 2 квітня 2024 року близько 18 год. 00 хв. лейтенант ОСОБА_2 виявила з ознаками алкогольного сп'яніння молодшого сержанта ОСОБА_3 . Після чого була зроблена відповідна доповідь командиру 3 навчального батальйону школи підготовки військової частини, а також прийнято рішення про направлення військовослужбовця до відділення ВСП смт Гончарівське. У відділенні ВСП стосовно солдата ОСОБА_1 був складений акт огляду на стан сп'яніння № 199 від 02.04.2024. За результатами тесту Алконт-М № 7342 від 02.04.2024 о 18 год. 57 хв. у організмі солдата ОСОБА_1 виявлено 2,08 %. Таким чином, ОСОБА_1 виконував службові обов'язкив стані алкогольного сп'яніння в умовах особливого періоду таскоїв адміністративне правопорушення, передбачене частиною 3 статті 172-20 КУпАП.
Вивчивши матеріали справи, суддя приходить до висновку про повернення справи про адміністративне правопорушення для належного оформлення з наступних підстав.
Відповідно до п. 2 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
За змістом статті 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до статей 251, 254 КУпАП, обов'язок надання доказів покладено на осіб, уповноважених складати протоколи про адміністративні правопорушення.
В протоколі про адміністративне правопорушення, прізвище особи, яка притягається до адміністративної відповідальності зазначено " ОСОБА_1 ", в той час як виявлено з ознаками сп'яніння молодшого сержанта " ОСОБА_3 ", що позбавляє можливості розглянути протокол про адміністративне правопорушення.
Так, Верховним Судом України визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення (п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року № 14).
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про необхідність направлення справи про притягнення ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП для дооформлення та усунення вищевказаних недоліків.
За таких обставин, керуючись ст. 256, 278 КУпАП,
Протокол № 11 про адміністративне правопорушення від 3 квітня 2024 року відносно ОСОБА_1 за ч.3 ст.172-20 КУпАП та додані до нього матеріали повернути Командиру військової частини НОМЕР_1 полковнику ОСОБА_4 для належного дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В.І. Олещенко