Рішення від 22.04.2024 по справі 120/18468/23

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

22 квітня 2024 р. Справа № 120/18468/23

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Бошкової Ю.М., розглянувши у письмовому порядку за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання протиправним рішення, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (далі - ГУ ПФУ в Хмельницькій області, відповідач 1), Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (далі - ГУ ПФУ у Вінницькій області, відповідач 2) про визнання протиправним рішення, зобов'язання вчинити дії.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач вказує, що Головним управлінні Пенсійного фонду України в Хмельницькій області прийнято рішення №025450010490 від 18.08.2023, яким протиправно відмовлено у призначенні пенсії, зі зниженням пенсійного віку. Позивач вважає вищезазначене рішення ГУ ПФУ в Хмельницькій області протиправним, оскільки він, як учасник бойових дій має право на призначення дострокової пенсії за віком по досягненню 55 років за наявності страхового стажу не менше 25 років.

Ухвалою суду від 18.12.2023 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у адміністративній справі, розгляд справи вирішено здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Окрім того, даною ухвалою вирішено витребувати у ГУ ПФУ в Хмельницькій області всі належним чином засвідченні копії документів, які слугували підставою для прийняття рішення №025450010490 від 18.08.2023.

12.01.2024 до суду надійшов відзив ГУ ПФУ у Вінницькій області, за змістом якого представник відповідача 2 просить відмовити у задоволенні позивних вимог. Мотивуючи свою позицію відповідач 2 зазначає, що позивач 11.08.2023 звернувся до територіальних органів Пенсійного фонду України із заявою про призначення дострокової пенсії за віком відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 115 Закону №1058

Представник ГУ ПФУ у Вінницькій області звертає увагу, що згідно з п. 2.1. Порядку №22-1 до документів, які підтверджують право на призначення дострокової пенсії за віком особам, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пунктів 19 (з числа резервістів, військовозобов'язаних, осіб, які входили до складу добровольчого формування територіальної громади), 20, 21 частини першої статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" належить посвідчення учасника бойових дій (у разі відсутності в посвідченні учасника бойових дій пункту і статті Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", відповідно до якого надано статус, такі відомості підтверджуються органом, що видав посвідчення, або додаються документи, які підтверджують безпосередню участь цих осіб в АТО/ООС, передбачені Порядком надання та позбавлення статусу учасника бойових дій, або документи військових частин (органів, підрозділів), підприємств, установ та організацій про безпосередню участь в обороні України у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації). Особами з числа резервістів і військовозобов'язаних, особами, які входили до складу добровольчого формування територіальної громади, додаються документи, які підтверджують їх належність до таких осіб (незалежно від наявності в посвідченні зазначених вище відомостей) (при призначенні пенсії учасникам бойових дій згідно з пунктом 4 частини першої статті 115 Закону). Водночас, посвідчення позивача НОМЕР_1 не містить пункту і статті Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", відповідно до якого йому надано такий статус.

З огляду на вищезазначене, ГУ ПФУ у Вінницькій області вважає оскаржуване рішення правомірним та таким, що не підлягає скасуванню.

27.02.2024 до суду надійшов відзив ГУ ПФУ в Хмельницькій області, у якому вказується, що рішенням від 18.08.2023 № 025450010490 відмовлено ОСОБА_1 в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 115 Закону №1058-IV, оскільки доданими документами не підтверджено право зниження пенсійного віку, а саме: довідка від 03.08.2023 № 2744, видана ІНФОРМАЦІЯ_1 не підтверджує участь позивача в бойових діях та відсутні накази про залучення до здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації в Донецькій та Луганській областях.

Окрім того, відповідачем 1 зазначено, що вищезазначена довідка не відповідає Постанові № 413 від 20.08.2014, додатку 6 до Порядку підтвердження наявного трудового стажу або документи про безпосередню участь в АТО/ООС.

Представник ГУ ПФУ в Хмельницькій області також наголошує на дискреційності повноважень пенсійного органу щодо визначення наявності підстав для призначення пенсії та просить відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

Ухвалою суду від 11.03.2024 відмовлено у задоволенні клопотання ГУ ПФУ в Хмельницькій області про розгляд справи з повідомленням сторін у режимі відеоконференції.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, суд встановив наступні фактичні обставини.

Відповідно до посвідчення серії НОМЕР_1 , ОСОБА_1 має пільги встановлені законодавством України для ветеранів війни - учасників бойових дій.

Відповідно до довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 №2744 від 03.08.2023 рядовий запасу ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , дійсно проходив військову службу в складі діючої армії в період бойових дій (в тому числі під час виконання інтернаціонального обов'язку, перебування в партизанських загонах і з'єднаннях) приймав участь в антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей у складі військової частини пп НОМЕР_2 з 16.09.2015 по 06.03.2016, з 17.06.2016 по 20.10.2016.

11.08.2023 позивач звернувся до ГУ ПФУ у Вінницькій області із заявою про призначення пенсії за віком відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 115 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

За принципом екстериторіальності заяву про призначення пенсії за віком передана на розгляд Головному управлінню Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.

Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 18.08.2023 №025450010490 відмовлено в призначенні пенсії. У рішенні зокрема зазначено, що пенсійний вік, визначений п. 4 ч. 1 ст. 115 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" становить 55 років, вік заявника 54 роки 11 місяців 08 днів. Необхідний страховий стаж визначений п. 4 ч. 1 ст. 115 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" становить 25 років, страховий стаж заявника становить 36 років 05 місяців 02 дні.

Документами не підтверджено право зниження пенсійного віку, оскільки довідка від 03.08.2023 № 2744, видана ІНФОРМАЦІЯ_1 не підтверджує участь позивача в бойових діях та відсутні накази про залучення до здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації в Донецькій та Луганській областях.

Не погоджуючись із таким рішенням ГУ ПФУ в Хмельницькій області, позивач звернувся до суду із цим позовом.

Визначаючись з приводу заявлених позовних вимог, суд виходить з наступного.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Таким чином, право особи на отримання пенсії, як складова права на соціальний захист, є її конституційним правом.

Статтею 2 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" передбачено, що військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України, пов'язаній із захистом Вітчизни. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 115 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", право на призначення дострокової пенсії за віком мають військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейські, які брали участь у бойових діях, в антитерористичній операції в районах її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях в районах їх здійснення, а також ті, яким встановлено інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час захисту Батьківщини або під час виконання інших обов'язків військової служби (службових обов'язків), або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, виконанням інтернаціонального обов'язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях в районах їх здійснення, дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейських, які померли (загинули) у період проходження військової служби (виконання службових обов'язків) чи після звільнення із служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час виконання обов'язків військової служби (службових обов'язків), захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, виконанням інтернаціонального обов'язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях в районах їх здійснення, особи, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пунктів 20 і 21 статті 6, особи з інвалідністю

Отже, право на призначення дострокової пенсії мають особи, яким надано статус учасника бойових дій, особи з числа резервістів і військовозобов'язаних, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пункту 19 статті 6 після досягнення чоловіками 55 років, жінками - 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок.

Відповідно до Порядку підтвердження трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого Постановою КМУ № 637 від 12.08.1993, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.

За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Копiю трудової книжки позивач надав вiдповiдачу разом з заявою про призначення пенсiї, вiдповiдно до записiв якої загальний трудовий страховий стаж позивача на момент звернення до вiдповiдача становить 36 років 5 місяців 2 дні.

У рішенні від 18.08.2023 №025450010490 відповідач зазначив, що документами не підтверджено право зниження пенсійного віку, оскільки довідка від 03.08.2023 № 2744, видана ІНФОРМАЦІЯ_1 не підтверджує участь позивача в бойових діях та відсутні накази про залучення до здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації в Донецькій та Луганській областях.

Також за змістом оскаржуваного рішення відповідач 2 посилається на приписи пп. 6 п. 2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1 та зазначає, що для визначення права на пенсію необхідно доповнити пакет документів витягами з наказів Генерального штабу Збройних Сил України про залучення до здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації в Донецькій та Луганській областях, витяги з наказів Командувача об'єднаних сил, командирів оперативно-тактичних угрупувань про прибуття (вибуття) до (з) районів здійснення цих заходів, документами про направлення у відрядження до районів здійснення цих заходів.

Окрім того зазначено, що за період з 16.09.2015 по 06.03.2016 необхідно надати довідку з військової частини, в якій проходив службу заявник, про нараховані суми грошового забезпечення відповідно до форми, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 04.02.2021 №3-1.

З приводу доводів пенсійного органу про необхідність надання додаткових документів, з метою підтвердження участі позивача у бойових діях, суд зазначає наступне.

Подання та оформлення документів для призначення пенсій урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1 (далі - Порядок №22-1).

Пунктом 2.1 Порядку №22-1 визначено перелік документів, що подають разом із заявою про призначення пенсії. Так, відповідно до підпункту 6 пункту 2.1 розділу 2 Порядку визначено документи, які підтверджують право на призначення дострокової пенсії за віком військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, які брали участь у бойових діях, безпосередню участь в АТО/ООС та/або в обороні України у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації.

Такими документами є:

- документи про проходження військової служби (служби);

- довідка згідно з додатком 2 до Порядку підтвердження наявного трудового стажу або документи про безпосередню участь в АТО/ООС, передбачені Порядком надання та позбавлення статусу учасника бойових дій, або документи військових частин (органів, підрозділів), підприємств, установ та організацій про безпосередню участь в обороні України у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації;

- посвідчення учасника бойових дій;

Аналіз наведених норм права свідчить про те, що документом, що посвідчують спеціальний статус особи для призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку як учаснику бойових дій є 1) посвідчення учасника бойових дій; або 2) документи про проходження військової служби (служби)/довідка згідно з додатком 2 до Порядку підтвердження наявного трудового стажу або документи про безпосередню участь в АТО/ООС, передбачені Порядком надання та позбавлення статусу учасника бойових дій, або документи військових частин (органів, підрозділів), підприємств, установ та організацій про безпосередню участь в обороні України у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації.

Зміст вищевказаної норми не зовоб'язує особу надати всі перераховані документи для призначення пенсії, а лише один з зазначених.

Аналогічного правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 09.06.2021 у справі № 340/576/19.

Згідно посвідчення серії НОМЕР_1 від 14.03.2016, ОСОБА_1 має право на пільги встановлені законодавством України для ветеранів війни - учасників бойових дій. Посвідчення безтермінове і дійсне на всій території України.

Суд вказує, що належність позивача до особи, яка має статус учасника бойових дій ніким не заперечується, посвідчення не визнано недійсним та не скасовано у встановленому Законом порядку, а відтак позивач має право користуватись пільгами, встановленими Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", зокрема, пільгами щодо призначення дострокової пенсії.

При цьому, за змістом рішення про відмову у призначенні пенсії ГУ ПФУ в Хмельницькій області не надано оцінки долученому позивачем посвідченню та не зазначено на якій підставі останнє не було взято до уваги.

Водночас ГУ ПФУ у Вінницькій області за змістом відзиву, посилаючись на п. 2.1 Порядку №22-1, зазначило, що посвідчення позивача НОМЕР_1 не містить пункту і статті Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", відповідно до якого йому надано такий статус, тому є необхідним подання документів, визначених п. 2.1 Порядку №22-1.

З цього приводу слід зазначити, що правовий статус ветеранів війни визначений Законом України від 22.10.1993 № 3551-XII "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (далі - Закон № 3551-XII), відповідно до статті 5 якого учасниками бойових дій є особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з'єднань, об'єднань всіх видів і родів військ Збройних Сил діючої армії (флоту), у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і у мирний час.

Згідно з положеннями статті 6 Закону № 3551-XII, учасниками бойових дій визнаються учасники бойових дій на території інших країн - військовослужбовці Радянської Армії, Військово-Морського Флоту, Комітету державної безпеки, особи рядового, начальницького складу і військовослужбовці Міністерства внутрішніх справ колишнього Союзу РСР (включаючи військових та технічних спеціалістів і радників), працівники відповідних категорій, які за рішенням Уряду колишнього Союзу РСР проходили службу, працювали чи перебували у відрядженні в державах, де в цей період велися бойові дії, і брали участь у бойових діях чи забезпеченні бойової діяльності військ (флотів).

Відповідно до пункту 3 Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранам війни, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 року № 302, відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (3551-12) до ветеранів війни належать: учасники бойових дій, інваліди війни, учасники війни.

Учасникам бойових дій (стаття 6 зазначеного Закону) видаються посвідчення з написом "Посвідчення учасника бойових дій" та нагрудний знак "Ветеран війни - учасник бойових дій".

Посвідчення учасника бойових дій" і нагрудний знак видаються органами Міноборони, СБ, МВС за місцем проживання ветерана. (пункт 7 вказаного Положення).

Пунктом 2 цього Положення встановлено, що посвідчення є документом, що підтверджує статус ветеранів війни та інших осіб, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (3551-12), на основі котрого надаються відповідні пільги і компенсації.

Суд звертає увагу, що повноваження щодо перевірки наявності у особи права на отримання статусу учасника бойових дій, у тому числі, й перевірки факту чи брала така особа участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з'єднань, об'єднань всіх видів військ, належать органам, які видають "Посвідчення учасника бойових дій". Останнє є єдиним документом, що підтверджує статус учасника бойових дій та надає особі право користування пільгами, встановленими законом, в тому числі, і пільгами щодо дострокового призначення пенсії.

Враховуючи, що позивачем до матеріалів справи, а також до пенсійного органу, було надано копію посвідчення серії НОМЕР_1 від 14.03.2016, відповідно до якого ОСОБА_1 має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни учасників бойових дій, суд вважає безпідставними сумніви відповідачів щодо факту участі позивача в бойових діях.

Разом з цим, довідкою від 03.08.2023 №2744, складеною на підставі облікової картки до військового квитка НОМЕР_3 , про участь позивача в антитерористичній операції в районі проведення бойових дій у складі військової частини пп НОМЕР_2 додатково підтверджено участь позивача в антитерористичній операції у період з 16.09.2015 по 06.03.2016, з 17.06.2016 по 20.10.2016. Відтак, позивач, звертаючись до територіального пенсійного органу 17.11.2023 за призначенням дострокової пенсії за віком, подав весь необхідний пакет документів, у тому числі й документ, який посвідчує спеціальний статус особи для призначення такої пенсії (посвідчення учасника бойових дій).

Підсумовуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що звернувшись до пенсійного органу із заявою про призначення дострокової пенсії позивач подав весь необхідний пакет документів.

Отже, рішенням ГУ ПФУ в Хмельницькій області про відмову у призначенні пенсії від 18.08.2023 №025450010490 є протиправним та підлягає скасуванню.

З метою відновлення порушених прав позивача, ГУ ПФУ у Вінницькій області належить зобов'язати потворно розглянути заяву позивача про призначення пенсії від 11.08.2023 та призначити ОСОБА_1 пенсію за віком відповідно до п. 4 ч. 1 статті 115 Закону України №1058-IV.

Визначаючись щодо дати з якої слід призначити позивачу пенсії, суд зауважує, що відповідно до пункту 1 частини 1 статті 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку:

- пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.

Оскільки, згідно паспорту громадянина України позивач досягнув пенсійного віку 03.09.2023, а його звернення до пенсійного органу із заявою про призначення пенсії відбулось 11.08.2023, тобто до моменту досягнення позивачем пенсійного віку, який у даному випаду становить 55 років, відповідно призначення пенсії має відбутися з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, тобто з 04.09.2023.

Згідно з частинами 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Приписами статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Таким чином, перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд доходить висновку, що з наведених у позовній заяві мотивів і підстав, позовні вимоги підлягають задоволенню.

Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору, а витрат, пов'язаних з розглядом справи, судом не встановлено, питання про розподіл судових витрат у цій справі не вирішується.

Керуючись ст.ст. 73-77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 18.08.2023 №025450010490 про відмову у призначенні пенсії.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про призначення пенсії від 11.08.2023 та призначити ОСОБА_1 пенсію за віком відповідно до пункту 4 частини 1 статті 115 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 04.09.2023, а також здійснити виплату пенсії з урахуванням виплачених сум.

Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_4 ).

Відповідач 1: Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (вул. Герцена, 10, м. Хмельницький, 29000, код ЄДРПОУ 21318350).

Відповідач 2: Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (вул. Зодчих, 22, м. Вінниця, 21005; код ЄДРПОУ 13322403).

Рішення суду сформовано: 22.04.2024.

Суддя Бошкова Юлія Миколаївна