Постанова від 22.04.2024 по справі 169/410/24

Справа № 169/410/24

Провадження № 3/169/451/24

ТУРІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 квітня 2024 року селище Турійськ

Суддя Турійського районного суду Волинської області Ковальчук О. В., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління Державної податкової служби у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса проживання: АДРЕСА_1 , керівник ТОВ «СПЕЦУТИЛЬСЕРВІС»,

за частиною першою статті 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

встановив:

14 березня 2024 року в селищі Турійськ Ковельського району Волинської області під час проведення камеральної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «СПЕЦУТИЛЬСЕРВІС» встановлено порушення ведення податкового обліку, а саме: несвоєчасно сплачено узгоджену суму податкового зобов'язання з орендної плати за землю з юридичних осіб по коду платежу 18010600 за січень 2024 року в сумі 1027 (одна тисяча двадцять сім) гривень 83 копійки. Згідно звітної податкової декларації з плати за землю за 2024 рік № 11223753 від 20 лютого 2024 року, поданої до Турійської ДПІ ГУ ДПС у Волинській області при граничному терміні сплати 01 березня 2024 року, фактично сплачено 11 березня 2024 року, чим порушено вимоги пункту 287.3 статті 287 Податкового кодексу України за, що передбачено адміністративну відповідальність за частиною першою статті 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Особа, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, причини своєї неявки суду повідомив заявою, відповідно до якої просив розгляд справи здійснювати за його відсутності. З приводу правопорушення в заяві зазначив, що вину у вчиненні правопорушення визнає повністю, просив суворо не карати та пояснив, що невчасно здійснив сплату податкового зобов'язання через певні обставини, які були усунуті в найкоротші терміни.

Відповідно до статті 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданням Кодексу є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.

Вина особи, що притягається до адміністративної відповідальності підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 198/03-20-04-07-09 від 08 квітня 2024 року, копією акта про результати камеральної перевірки щодо порушення правил (термінів) сплати (перерахування) податків, платежів, зборів № 5648/03-20-04-07-10/43637595 від 14 березня 2024 року.

Таким чином, у справі про адміністративне правопорушення є достатньо достовірних, належних та допустимих доказів, які вказують на доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення.

Своїми діями, які виразились у несвоєчасному поданні платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, ознаки якого передбачені частиною першою статті 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідно статті 17 Кодексу України про адміністративні правопорушення у справі не встановлено. Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не збігли.

Відповідно до статті 24 Кодексу України про адміністративні правопорушення стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України.

Згідно статті 34 Кодексу України про адміністративні правопорушення обставиною, що пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, суд приймає щире каяття винного.

Відповідно до статті 35 Кодексу України про адміністративні правопорушення обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення судом не встановлено.

Враховуючи вищевикладене, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, суд дійшов висновку про необхідність притягнення порушника до адміністративної відповідальності та накладення адміністративного стягнення в межах санкції статті.

Так, порушення частини першої статті 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно статті 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення судовий збір в провадженні у справі про адміністративне правопорушення в разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом. Відповідно до статті 4 Закону України «Про судовий збір», розмір судового збору у справах про адміністративні правопорушення встановлено в сумі 605 гривень 60 копійок.

Керуючись статтями 1, 17, 24, 33, 34, 35, 40-1, 163-2, 221, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

постановив:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме: в сумі 85 (вісімдесят п'ять) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 605 гривень 60 копійок.

На підставі частини першої статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення штраф має бути сплачений не пізніше, як через п'ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику постанови пр о накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше, як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

На підставі статті 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова буде направлена до відділу державної виконавчої служби для примусового виконання.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягнути подвійний розмір штрафу, який становить 170 (сто сімдесят) гривень.

Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Турійський районний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя О. В. Ковальчук