Рішення від 18.04.2024 по справі 520/2942/24

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 квітня 2024 р. № 520/2942/24

Харківський окружний адміністративний суд у складі судді Панова М.М., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Харківській області про визнання протиправною та скасування вимоги, -

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд визнати протиправною та скасувати вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 26 квітня 2023 року №Ф-3531-2040-У на загальну суму 18190 грн. 74 коп.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Головним управлінням ДПС у Харківській області протиправно нараховано борг зі сплати єдиного внеску за період з 01 березня 2022 року, тому вимога про сплату боргу (недоїмки) від 26 квітня 2023 року №Ф-3531-2040-У є протиправною та такою, що підлягає скасуванню.

Ухвалою суду відкрито спрощене провадження по справі в порядку, передбаченому статтею 257 Кодексу адміністративного судочинства України, та запропоновано відповідачу надати відзив на позов.

Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження надіслана та вручена відповідачу, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа до Електронного кабінету, яка міститься в матеріалах справи.

Представником відповідача надано відзив на позовну заяву, в якому він просив відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог, та зазначає, що діяв в межах повноважень та згідно норм чинного законодавства, яке регулює спірні правовідносини.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

З матеріалів справи судом встановлено, що Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (далі - позивач) здійснює підприємницьку діяльність з 27 березня 2008 року; КВЕД 73.20 Дослідження кон'юнктури ринку та виявлення громадської думки (основний).

Головним управлінням ДПС у Харківській області (далі - відповідач) в автоматичному режимі сформована вимога про сплату боргу недоїмки по єдиному соціальному внеску від 26.04.2023 № Ф-3531-2040 на суму 18190,74.

Старшим державним виконавцем Шевченківського відділу державної виконавчої служби у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції було накладено арешт на рахунки позивача в банках у межах суми звернення стягнення, яка становить 20310,81 грн.

У постанові про арешт коштів боржника зазначено, що вона стосується примусового виконання Вимоги №Ф-3531-2040-У, виданої 26 квітня 2023 року Головним управлінням ДПС у Харківській області.

Позивач зазначає, що не отримував вимогу №Ф-3531-2040-У, видану 26 квітня 2023 року ГУ ДПС у Харківській області, на підставі якого була винесена постанова про арешт коштів боржника від 22 грудня 2023 року.

Не погоджуючись із винесеною відповідачем вимогою про сплату боргу (недоїмки), вважаючи її протиправною та такою, що підлягаю скасуванню, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

З приводу спірних правовідносин суд зазначає наступне.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч. 1 ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Спеціальним Законом України, який визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати, та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, є Закон України «Про збір та облік єдиного соціального внеску на загальне обов'язкове соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI (далі - Закон № 2464-VI), зі змінами та доповненнями.

Водночас, відносини з адміністрування єдиного внеску також деталізовані як положеннями Податкового кодексу України у частині процедури реалізації владної компетенції контролюючого органу, визначення податкової адреси боржника та порядку сповіщення платника про рішення контролюючого органу, так і положеннями Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" у частині набуття громадянином правового статусу фізичної особи - підприємця.

Згідно зі статтею 1 Закону № 2464-VI єдиний внесок - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Пунктами 4, 5 та 5 1 частини першої статті 4 Закону України № 2464-VI платниками єдиного внеску є фізичні особи - підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність.

Платники єдиного внеску зобов'язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок (пункт 1 частини другої статті 6 Закону № 2464-VI).

Згідно з частиною п'ятою статті 8 Закону № 2464-VI єдиний внесок для платників єдиного внеску встановлено у розмірі 22 відсотка відповідно до визначеної у статті 7 Закону № 2464-VI бази нарахування єдиного внеску.

Фізичні особи - підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування (крім електронних резидентів (е-резидентів), зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (абзац третій частини восьмої статті 9 Закону № 2464-VI). Тобто граничний термін сплати єдиного внеску для таких платників - 19 число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Щодо нарахування та сплати податків у разі реєстрації самозайнятою особою: нарахування та сплата податків зазначеною особою при відсутності доходів здійснюється на загальних підставах.

Крім того, згідно з п. 5 частини першої ст. 4 Закону № 2464-VI платниками єдиного внеску є особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зокрема адвокатську діяльність, та отримують дохід від цієї діяльності.

До 01.01.2018 фізичні особи, які провадили незалежну професійну діяльність, сплачували єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 1 травня наступного за звітним роком (абзац 3 ч. 8 ст. 9 Закону №2464-VI у редакції до 01.01.2018).

З 01.01.2018 по 31.12.2020 фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (абзац 3 ч. 8 ст. 9 Закону №2464-VI).

Водночас абз. 2 п. 2 частини першої ст. 7 Закону № 2464-VI передбачено, що у разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному періоді або окремому місяці звітного періоду (з 01.01.2018 по 31.12.2020) ( у звітному році або окремому місяці звітного року до 01.01.2018), такий платник зобов'язаний (до 01.01.2017 та з 01.01.2021 по теперішній час - має право самостійно) визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом № 2464-VI. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Нарахування єдиного внеску фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, здійснюють на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом № 2464-VI. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (абзац перший п. 3 частини першої ст. 7 Закону № 2464-VI).

Базою нарахування єдиного внеску осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць (п. 2 частини першої ст. 7 Закону № 2464-VI).

Враховуючи викладене з 01.01.2017 по 31.12.2020, особа, яка провадить незалежну професійну діяльність та не отримує дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року від такої діяльності, зобов'язана визначити базу нарахування єдиного внеску, незважаючи на наявність статусу фізичної особи - підприємця. При цьому, сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Частиною дванадцятою статті 9 Закону № 2464-VI визначено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Згідно з частиною одинадцятою статті 9 Закону України № 2464-VI у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Відповідач у відзиві на позов зазначає, що на дату формування вимоги про сплату недоїмки № Ф-3531-2040-У від 26.04.2023 у ОСОБА_1 , рнокпп НОМЕР_1 , обліковувалась наступна недоїмка зі сплати єдиного внеску за ІКП 71040000 в розмірі 18190,74 грн за самостійно поданими податковими деклараціями платника єдиного податку за 2021 рік в розмірі 15330,74 грн та за 2022 рік в розмірі 2860,00 гривень.

ОСОБА_1 за період 2013-2023 роки подана наступна податкова звітність як фізичної особи - підприємця:

2013 рік: 29.04.2013 - податкова декларація (далі - ПД) платника єдиного податку за 1 квартал 2013; 07.08.2013 - ПД єдиного податку за 1 півріччя 2013; 07.11.2013 - ПД єдиного податку за 3 квартал 2013; 08.02.2014 - ПД єдиного податку за 2013 рік; 10.02.2014 - Додаток 5 з нарахуванням єдиного внеску 4800,76 грн;

2014 рік: 22.04.2014 - ПД єдиного податку за 1 квартал 2014; 23.07.2014 - ПД єдиного податку за 1 півріччя 2014; 17.10.2014 - ПД єдиного податку за 3 квартал 2014; 03.02.2015 - ПД єдиного податку за 2014 рік; Додаток 5 з єдиного внеску не подавався;

2015 рік: 22.04.2015 - ПД єдиного податку за 1 квартал 2015; 05.08.2015 - ПД єдиного податку за 1 півріччя 2015; 06.11.2015 ПД єдиного податку за 3 квартал 2015; 05.02.2016 ПД єдиного податку за 2015 рік; 09.02.2016 Додаток 5 з нарахуванням єдиного внеску 4025,93 грн;

2016 рік: 21.04.2016 ПД єдиного податку за 1 квартал 2016; 20.07.2016 ПД єдиного податку за 1 півріччя 2016; 31.10.2016 ПД єдиного податку за 3 квартал 2016; 08.02.2017 ПД єдиного податку за 2016 рік; 08.02.2017 Додаток 5 з нарахуванням єдиного внеску 3797,64 грн;

2017 рік: 05.05.2017 ПД єдиного податку за 1 квартал 2017; 04.08.2017 ПД єдиного податку за 1 півріччя 2017; 31.10.2017 ПД єдиного податку за 3 квартал 2017; 09.02.2018 ПД єдиного податку за 2017 рік; 09.02.2018 Додаток 5 з нарахуванням єдиного внеску 8448,00 грн;

2018 рік: 07.05.2018 ПД єдиного податку за 1 квартал 2018; 02.08.2018 ПД єдиного податку за 1 півріччя 2018; 19.10.2018 ПД єдиного податку за 3 квартал 2018; 02.09.2019 ПД єдиного податку за 2018 рік; 01.02.2019 Додаток 5 з нарахуванням єдиного внеску 9828,72 грн;

2019 рік: 15.04.2019 ПД єдиного податку за 1 квартал 2019; 04.07.2019 ПД єдиного податку за 1 півріччя 2019; 09.10.2019 ПД єдиного податку за 3 квартал 2019; 02.01.2020 ПД єдиного податку за 2019 рік; 02.01.2020 Додаток 5 з нарахуванням єдиного внеску 11016,72 грн;

2020 рік: 02.04.2020 ПД єдиного податку за 1 квартал 2020; 17.07.2020 - ПД єдиного податку за 1 півріччя 2020; 05.10.2020 - ПД єдиного податку за 3 квартал 2020; 05.01.2021 - ПД єдиного податку за 2020 рік; 02.01.2021 - Додаток 5 з нарахуванням єдиного внеску 9595,30 грн;

2021 рік: 15.02.2022 - ПД єдиного податку за 2021 рік з нарахуванням єдиного внеску 15950,00 грн;

2022 рік: 28.02.2023 - ПД єдиного податку за 2022 рік з нарахуванням єдиного внеску 2896 грн (січень - лютий 2022);

2023 рік: 30.01.2024 - ПД єдиного податку за 2023 рік без нарахування єдиного внеску.

ОСОБА_1 за період 2013-2023 роки подана наступна податкова звітність як особи незалежної професійної діяльності:

2013 рік: 31.03.2014 - податкова декларація (далі - ПД) про майновий стан і доходи за 2013 рік; Додаток 5 з єдиного внеску не подавався;

2014 рік: 30.04.2015 - ПД про майновий стан за 2014 рік; 30.03.2015 - Додаток 5 без нарахування єдиного внеску;

2015 рік: ПД про майновий стан та Додаток 5 з єдиного внеску не подавались;

2016 рік: 08.02.2017 - ПД про майновий стан за 2016 рік; 08.02.2017 - Додаток 5 без нарахування єдиного внеску;

2017 рік: 09.02.2018 - ПД про майновий стан за 2017 рік; Додаток 5 з єдиного внеску не подавався;

2018 рік: 02.02.2019 - ПД про майновий стан за 2018 рік; Додаток 5 з єдиного внеску не подавався;

2019 рік: 17.01.2020 - ПД про майновий стан за 2019 рік; Додаток 5 з єдиного внеску не подавався;

2020 рік: 05.01.2021 - ПД про майновий стан за 2020 рік; Додаток 5 з єдиного внеску не подавався;

2021- 2023 рік: ПД про майновий стан з додатком ЄСВ1 не подавались.

За даними ІКП 71040000 ОСОБА_1 за 2013-2023 року проведені наступні автоматичні нарахування єдиного внеску:

за 2013 рік: 1- 2 квартал 2013 - нараховано в ПФУ в розмірі 2388,06 грн (як ФОП); 3 квартал 2013 - 21.10.2013 в розмірі 1194,03 грн (як ФОП); 4 квартал 2013 - 20.01.2014 в розмірі 1218,67 грн (як ФОП);

за 2014 рік: 1 квартал 2014 - 22.04.2014 в розмірі 1267,95 грн (як ФОП); 2 квартал 2014 - 21.07.2014 в розмірі 1267,95 грн (як ФОП); 3 квартал 2014 - 20.10.2014 в розмірі 1267,95 грн (як ФОП); 4 квартал 2014 - 20.01.2015 в розмірі 1267,95 грн (як ФОП).

Проте, 09.07.2015 в ІКП 71040000 встановлена неправомірна операція зменшення щоквартальних нарахувань єдиного внеску в розмірі 5071,80 грн (за 2014 рік), що не відповідає нормам ст.ст. 8, 9 Закону № 2464-VI.

за 2015 рік: 1 квартал 2015 - 20.04.2015 в розмірі 1267,95 грн (як ФОП); 2 квартал 2015 - 20.07.2015 в розмірі 1267,95 грн (як ФОП); 3 квартал 2015 - 19.10.2015 в розмірі 1323,47 грн (як ФОП); 4 квартал 2015- 19.01.2016 в розмірі 1434,51 грн (як ФОП);

за 2016 рік: 1 квартал 2016 - 19.04.2016 в розмірі 909,48 грн (як ФОП); 2 квартал 2016 - 19.07.2016 в розмірі 941,16 грн (як ФОП); 3 квартал 2016 - 19.10.2016 в розмірі 957 грн (як ФОП); 4 квартал 2016- 19.01.2017 в розмірі 990 грн (як ФОП);

за 2017 рік: 1 квартал 2017 - 19.04.2017 в розмірі 2112 грн (як ФОП); 2 квартал 2017 - 19.07.2017 в розмірі 2112 грн (як ФОП); 3 квартал 2017 - 19.10.2017 в розмірі 2112 грн (як ФОП); 4 квартал 2017- 19.01.2018 в розмірі 2112 грн (як ФОП);

за 2017 рік: - 02.05.2018 в розмірі 8448 (як самозайнята особа);

за 2018 рік: 1 квартал 2018 - 19.04.2018 в розмірі 2457,18 грн (як ФОП); 1 квартал 2018 - 19.04.2018 в розмірі 2457,18 грн (як самозайнята особа); 2 квартал 2018 - 19.07.2018 в розмірі 2457,18 грн (як ФОП); 2 квартал 2018 - 19.07.2018 в розмірі 2457,18 грн (як самозайнята особа); 3 квартал 2018 - 19.10.2018 в розмірі 2457,18 грн (як ФОП); 3 квартал 2018 - 19.10.2018 в розмірі 2457,18 грн (як самозайнята особа); 4 квартал 2018 - 21.01.2019 в розмірі 2457,18 грн (як ФОП); 4 квартал 2018 - 21.01.2019 в розмірі 2457,18 грн (як самозайнята особа);

за 2019 рік: 1 квартал 2019 - 19.04.2019 в розмірі 2754,18 грн (як ФОП); 2 квартал 2019 - 19.07.2019 в розмірі 2754,18 грн (як ФОП); 3 квартал 2019 - 21.10.2019 в розмірі 2754,18 грн (як ФОП); 4 квартал 2019 - 20.01.2020 в розмірі 2754,18 грн (як ФОП);

за 2020 рік: 1 квартал 2020 - 21.04.2020 в розмірі 2078,12 грн (як ФОП); 2 квартал 2020 - 20.07.2020 в розмірі 1039,06 грн (як ФОП); 3 квартал 2020 - 19.10.2020 в розмірі 3178,12 грн (як ФОП); 4 квартал 2020 - 19.01.2021 в розмірі 3300 грн (як ФОП).

За період 2021-2023 роки нарахування єдиного внеску в автоматичному режимі на центральному рівні не проводились (нарахування проведені тільки за результатами річного декларування).

Згідно з пунктом 3 розділу VI «Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 (далі - Інструкція № 449), передбачено, що Податкові органи надсилають (вручають) платникам вимогу про сплату боргу (недоїмки), якщо: - дані документальних перевірок свідчать про донарахування сум єдиного внеску податковими органами; - платник має на кінець календарного місяця недоїмку зі сплати єдиного внеску.

У випадках, передбачених абзацами третім та/або четвертим цього пункту, вимога про сплату боргу (недоїмки) надсилається (вручається):

- платникам, зазначеним у пункті 1 статті 4 Закону № 2464-VI, протягом 20 робочих днів, що настають за календарним місяцем, у якому виникла, зросла або частково зменшилась сума недоїмки зі сплати єдиного внеску (заборгованість зі сплати фінансових санкцій).

При формуванні вимоги про сплату боргу (недоїмки) їй присвоюється порядковий номер, який складається з трьох частин: перша частина - літера «Ю» (вимога до юридичної особи, у тому числі відокремлених підрозділів юридичної особи) або «Ф» (вимога до фізичної особи), друга частина - порядковий номер, третя частина - літера «У» (узгоджена вимога).

Вимога про сплату боргу (недоїмки) є виконавчим документом.

У відповідності до пункту 4 розділу VI Інструкції № 449 вимога про сплату боргу (недоїмки) формується на підставі актів документальних перевірок, звітів платника про нарахування єдиного внеску та облікових даних з ІТС за формою згідно з додатком 7 до цієї Інструкції (для платника - фізичної особи).

Відповідно до пункту 6 статті 25 ЗУ №2464-VI за рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.

Головним управлінням ДПС в автоматичному режимі сформована вимога про сплату боргу недоїмки) по єдиному соціальному внеску від 26.04.2023 № Ф-3531-2040 на суму 18190,74 грн, що відповідає вимогам статті 25 Закону № 2464-VI, абзацу 2 пункту 3 розділу VI Інструкції № 449.

Вимога про сплату боргу (недоїмки) вважається належним чином надісланою (врученою), якщо вона надіслана на адресу (місцезнаходження юридичної особи, місце проживання або останнього відомого місця перебування фізичної особи) платника єдиного внеску рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручена платнику єдиного внеску або його законному чи уповноваженому представникові.

Вимога про сплату боргу (недоїмки) була надіслана ОСОБА_1 засобами поштового зв'язку, проте лист з вимогою було повернуто відправнику з причин "за закінченням терміну зберігання".

Таким чином, відповідно до пункту 4 розділу VI Інструкції № 449 вимога вважається врученою та узгодженою.

Проаналізувавши визначені самостійно ОСОБА_1 суми єдиного внеску, Головним управлінням ДПС у Харківській області було встановлено, що ОСОБА_1 допущено порушення вимог статті 7 Закону № 2464-VI в частині нарахування єдиного внеску, тобто нарахування по єдиному внеску згідно поданої звітності здійснювались нижче мінімального рівня, встановленого законодавством.

Судом встановлено, що 05.01.2024 заборгованість по єдиному внеску ОСОБА_1 погашена за рахунок надходжень в рамках виконавчого провадження.

13.01.2024 узгоджена вимога від 04.12.2023 № Ф-3531-2040-У відкликана Головним управлінням ДПС у Харківській області в автоматичному режимі.

Головне управління ДПС у Харківській області зазначає, що згідно даних ІКС «Податковий блок» станом на 12.02.2024 в інтегрованій картці платника ФО-П ОСОБА_2 заборгованість зі сплати єдиного внеску відсутня.

Частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України закріплено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Отже, враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 задоволенню не підлягають.

Керуючись статтями 14, 243-246, 293, 295-296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління ДПС у Харківській області (вул. Пушкінська, буд. 46, м. Харків, Харківська обл., Харківський р-н, 61057, ЄДРПОУ 43983495) про визнання протиправною та скасування вимоги - відмовити.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя М.М.Панов