Постанова від 27.10.2010 по справі 2а-7175/2010

Копія:

Справа №2а -7175/2010

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

«27» травня 2010 року Коростенський міськрайонний суд

Житомирської області

в складі: головуючої - судді Лешко С.М.,

розглянувши у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1, яка діє в своїх інтересах та інтересах двох неповнолітніх доньок: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, до Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради про визнання дій неправомірними та стягнення недоплачених коштів, передбачених Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»,

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулась до суду з позовом в якому просить визнати неправомірними дії відповідача та стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради недоплачені кошти, що передбачені ст.ст.37, 39 ЗУ “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ за період з 01.12.2008р. по 31.12.2009р., мотивуючи це тим, що вона постійно працює в Коростенській центральній міській лікарні. Разом із двома неповнолітніми дітьми: донькою ОСОБА_3, 1993р. народження, та донькою ОСОБА_4, 2001р. народження, мають статус потерпілих від Чорнобильської катастрофи і постійно проживають у зоні гарантованого добровільного відселення.

Вважає, що проведення виплат в твердих сумах, встановлених Постановою КМУ №836 від 26.07.1996 року, а не у розмірах визначених ЗУ “Про статус і соціальний захист населення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ порушує їхні права.

Позивачка до суду не з'явилась, надала заяву де просить розглянути справу в її відсутність, заявлені позовні вимоги підтримує в повному обсязі і просить їх задовольнити.

Представник відповідача УПСЗН Коростенської міськради в судове засідання також не з'явився, надав заперечення де зазначає, що позов не визнає і просить розглянути справу у його відсутність.

Дослідивши письмові матеріали справи у їх сукупності, суд приходить до наступного.

Судом встановлено, що позивачка разом із двома неповнолітніми дітьми: донькою ОСОБА_3, 1993р. народження, та донькою ОСОБА_4, 2001р. народження, проживають у м.Коростені Житомирської області, яке відноситься до зони гарантованого добровільного відселення. Відповідно до посвідчення серії НОМЕР_1 від 15.12.1994р., яке міститься у справі, ОСОБА_1 є потерпілою 3-ої категорії від Чорнобильської катастрофи. Її неповнолітні доньки також мають статус потерпілих, про що свідчать відповідні посвідчення серії НОМЕР_2 від 04.01.1995р. та НОМЕР_3 від 13.12.2001р. З 22.01.1992 року по даний час позивачка постійно працює медсестрою у Коростенській центральній міській лікарні, тобто у зоні гарантованого добровільного відселення, що стверджується письмовими доказами у справі.

Позивачка отримує кошти, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 року №836 “Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи...“, якою встановлені компенсації та доплати громадянам, що проживають і працюють на територіях радіоактивного забруднення. Розмір виплат стверджується наданими довідками.

Виходячи з пріоритетності законів над урядовими нормативними актами позовні вимоги підлягають до часткового задоволення, в межах строку звернення із позовом до адміністративного суду, як то передбачає ст.99 КАС України, згідно проведеного судом розрахунку.

Відповідач наполягає на застосуванні позовної давності, строк якої відповідно до ст.99 КАС України становить один рік, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Пропуск строку позовної давності є підставою для відмови у позові (ст.100 КАС України).

Виплати, про стягнення яких просить позивачка, носять періодичний характер, виплачуються щомісячно, і про порушення своїх прав позивачка була обізнана безпосередньо після отримання компенсаційних виплат за кожен конкретний часовий період - відповідний місяць, відповідного року.

Клопотань про поновлення строку позовної давності позивачка не заявляла, отже позов підлягає задоволенню у межах строку позовної давності, часовий період якого становить з 01.01.2009 року.

Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

При стягненні коштів суд виходить з розміру мінімальних заробітних плат, які діяли у вказаних періодах, а саме: -з 1.12.2008р. - 605грн.; -з 1.10.2009р. - 650грн.;

-з 1.04.2009р. - 625грн.; -з 1.11.2009р. - 744грн.;

-з 1.07.2009р. - 630грн.; -з 1.01.2010р. - 869грн.

Відповідно до ст.37 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ громадянам, що проживають в зоні гарантованого добровільного відселення , проводиться доплата в розмірі 40% мінімальної заробітної плати, щомісяця.

Відповідно до ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» громадянам, що працюють на території радіоактивного забруднення, проводиться доплата в розмірі 2-х мінімальних заробітних плат у зоні гарантованого добровільного відселення.

Вищевказані виплати згідно до Закону України від 28.02.1991 року №796-ХІІ громадянам проводяться за місцем роботи та входять в структуру заробітної плати.

Відповідно до ст.2 Закону України “Про оплату праці” до структури заробітної плати, окрім основної, входить додаткова заробітна плата, яка включає доплати, надбавки, компенсаційні та інші грошові виплати.

В зв'язку з викладеним, розмір недоплачених позивачці коштів становить:

- передбачених ст.37 Закону, з врахуванням інтересів двох неповнолітніх дітей, у розмірі 40% мінімальної заробітної плати щомісяця, за мінусом одержаних коштів (12 міс. х 6,30грн. = 75,60грн .):

-з 1.01.2009 р. по 01.04.2009 р. - (605 грн. х 40%) х 3 міс. = 726грн.

-з 1.04.2009 р. по 01.07.2009 р. - (625 грн. х 40%) х 3 міс. = 750грн.;

-з 1.07.2009 р. по 01.10.2009 р. - (630 грн. х 40%) х 3 міс. = 756грн.;

-з 1.10.2009р. по 01.11.2009р. - (650грн. х 40%) х 1 міс. = 260грн.;

-з 1.11.2009р. по 01.01.2010р. - (744грн. х 40%) х 2 міс. = 595,20грн.;

Таким чином: 3087,20 х 3 - 75,60 = 9186,00грн.

- передбачених ст.39 Закону у розмірі 2-х мінімальних заробітних плат щомісяця, за мінусом одержаних коштів по 10,50грн. (12 міс. х 10,50грн. = 126грн .):

-з 1.01.2009р. по 01.04.2009р. - (605грн. х 2) х 3 міс. = 3630грн.;

-з 1.04.2009р. по 01.07.2009р. - (625грн. х 2) х 3 міс. = 3750грн.;

-з 1.07.2009р. по 01.10.2009р. - (630грн. х 2) х 3 міс. = 3780грн.;

-з 1.10.2009р. по 01.11.2009р. - (650грн. х 2) х 1 міс. = 1300грн.;

-з 1.11.2009р. по 01.01.2010р. - (744грн. х 2) х 2 міс. = 2976грн.;

Таким чином: 15436,00 - 126,00 = 15310,00грн.

А всього: 9186,00грн. + 15310,00грн. = 24496,00грн.

Відповідно до Законів України “Про Державний бюджет України на 2004 рік" та "Про Державний бюджет України на 2005 рік“ та Порядку використання коштів Державного бюджету України на виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Наказом №147 від 02.04.2004 року Міністерства праці та соціальної політики України - головним розпорядником бюджетних коштів, призначених для видатків на соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи є Міністерство Праці та соціальної політики України, а на місцях відповідні Управління праці та соціального захисту населення та Управління Пенсійного фонду України, а тому кошти підлягають стягненню з відповідача.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст.7-12, 99, 122 ч.3, 159-163 КАС України, ст.19 Конституції України, ст.ст.37, 39, 70 ЗУ “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“, Постановою Кабінету Міністрів України №987 від 20.06.2000 року “Про затвердження порядку використання коштів фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення”, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати дії Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради - неправомірними.

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради на користь ОСОБА_1 недоплачені кошти, передбачені ст.37 ЗУ “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, з врахуванням інтересів двох неповнолітніх доньок: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, в розмірі 9186,00 грн. - за період з 01.01.2009 року по 01.01.2010 року, та передбачені ст.39 цього ж Закону в розмірі 15310,00 грн. - за період з 01.01.2009 року по 01.01.2010 року, а всього 24496 (двадцять чотири тисячі чотириста дев'яносто шість) гривень 00 копійок.

В решті позовні вимоги залишити без задоволення, - за безпідставністю.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її постановлення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя: підпис.

Згідно.

Суддя Коростенського

міськрайонного суду С.М.Лешко