Справа № 161/7259/24
Провадження № 1-кс/161/2064/24
про тимчасовий доступ до речей і документів
м. Луцьк 18 квітня 2024 року
Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання детектива Підрозділу детективів Територіального управління БЕБ у Волинській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів, -
Детектив Підрозділу детективів Територіального управління БЕБ у Волинській області ОСОБА_3 , за погодженням із прокурором у кримінальному провадженні - прокурором відділу Волинської обласної прокуратури ОСОБА_4 , звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до оригіналів документів з правом вилучення належним чином завірених копій документів, які перебувають у володінні ФОП ОСОБА_5 (РНОКПП НОМЕР_1 ), яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , за період з 01.01.2020 по 31.12.2022, щодо взаємовідносин з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), а саме: договорів (контрактів) купівлі-продажу з додатками, договорів про надання фінансової допомоги, видаткових накладних, податкових накладних, товарно-транспортних накладних, актів приймання-передачі, платіжних інструкцій (доручень), актів огляду транспортних засобів, свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів, листів про повернення грошових коштів та інших документів щодо фінансово-господарських взаємовідносин з вищевказаними СГД.
На думку детектива та прокурора, вказані документи мають важливе значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні №42023030000000032 від 31 березня 2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України, тому, з метою всебічного, повного і неупередженого здійснення досудового розслідування, встановлення всіх обставин кримінального провадження, дослідження документів та відомостей, які до них внесено, встановлення осіб, причетних до можливого вчинення вказаного правопорушення, проведення відповідних експертиз, необхідно отримати тимчасовий доступ до вищевказаних документів з правом вилучення належним чином завірених копій документів.
В судове засідання прокурор та детектив не з'явилися, хоча належним чином повідомлені про місце та час розгляду клопотання, водночас, подали до суду заяву про проведення судового засідання за їх відсутності, а тому, відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, судове засідання проводиться за їх відсутності, а також не здійснюється фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді.
Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Оскільки стороною кримінального провадження доведено наявність підстав, передбачених ч. 2 ст. 163 КПК України, тому розгляд даного клопотання здійснюється без виклику особи, у володінні якої знаходяться вказані документи.
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши додані докази, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання слід задовольнити.
Так, згідно з ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем, комп'ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах, комп'ютерних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв'язку, без їх вилучення.
Статтею 163 ч. 5 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Зважаючи, що стороною кримінального провадження доведено наявність підстав, передбачених ч. 5 ст. 163 КПК України, тому слід надати (забезпечити) тимчасовий доступ до вищевказаних документів з правом вилучення належним чином завірених копій документів, які перебувають у володінні ФОП ОСОБА_5 (РНОКПП НОМЕР_1 ), яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 .
На підставі викладеного, керуючись ст. 159-166 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання - задовольнити.
Надати (забезпечити) детективу Підрозділу детективів Територіального управління БЕБ у Волинській області ОСОБА_3 та детективам групи слідчих: ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів з правом вилучення належним чином завірених копій документів, які перебувають у володінні ФОП ОСОБА_5 (РНОКПП НОМЕР_1 ), яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , за період з 01.01.2020 по 31.12.2022, щодо взаємовідносин з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), а саме: договорів (контрактів) купівлі-продажу з додатками, договорів про надання фінансової допомоги, видаткових накладних, податкових накладних, товарно-транспортних накладних, актів приймання-передачі, платіжних інструкцій (доручень), актів огляду транспортних засобів, свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів, листів про повернення грошових коштів та інших документів щодо фінансово-господарських взаємовідносин з вищевказаними СГД.
Строк дії ухвали не може перевищувати двох місяців з дня постановлення ухвали.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, відповідно до вимог ст. 166 КПК України, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження у суді.
Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду ОСОБА_1