Постанова від 17.04.2024 по справі 166/557/24

Справа № 166/557/24

Провадження № 3/166/323/24

ПОСТАНОВА

іменем України

17 квітня 2024 року смт.Ратне

Суддя Ратнівського районного суду Волинської області Фазан Ольга Зіновіївна,

з участю секретаря Приймачук О.М.,

прокурора Волинської обласної прокуратури Бурка О. М. ,

в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,

захисника Панасюка І. І.,

розглянувши скеровану управлінням стратегічних розслідувань у Волинській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Добре, Камінь- Каширського району Волинської області, зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , громадянина України, директора КНП " Ратнівська центральна районна лікарня" Ратнівської селищної ради Ковельського району Волинської області,

за ч.2 ст.172-7, ч.2 ст.172-7,ч.2 ст.172-7,ч.1 ст.172-7,ч.1 ст.172-7, ч.1 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Ратнівського районного суду Волинської області від 17.04.2024 року справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ч.2 ст.172-7 КУпАП (справа №166/557/24 провадження 3/166/323/24), ч.2 ст.172-7 КУпАП (справа №166/558/24 провадження 3/166/324/24),ч.2 ст.172-7 (справа №166/559/24 провадження 3/166/325/24),ч.1 ст.172-7(справа №166/560/24 провадження 3/166/326/24),ч.1 ст.172-7(справа №166/561/24 провадження 3/166/327/24),ч.1 ст.172-7(справа №166/562/24 провадження 3/166/328/24) об'єднати в одне провадження №166/557/24 провадження 3/166/323/24.

ОСОБА_1 , будучи директором КНП «Ратнівська центральна районна лікарня» Ратнівської селищної ради та суб'єктом згідно до п.п."а" п.2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ( далі Закону) ,на якого поширюється дія цього Закону , вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів та не повідомив у встановлених цим Законом випадках та порядку ( не пізніше наступного робочого дня з моменту , коли дізнався чи повинен був дізнатися ) Ратнівську селищну раду про наявність у нього реального конфлікту інтересів,чим порушив вимоги п. 3, п.2 ч. 1 ст. 28 Закону.

Відповідно до контракту №1 від 27.06.2019 Ратнівською районною радою

з однієї сторони та ОСОБА_1 з іншої сторони,

ОСОБА_1 призначений на посаду директора КНП «Ратнівська центральна

районна лікарня» Ратнівської районної ради на період з 27.06.2019 по

27.06.2022.

Згідно рішення №4/35 від 22.01.2021 «Про заміну сторони у контракті №1

з директором КНП «Ратнівська центральна районна лікарня» Ратнівської

районної ради», сторону у контракті №1 з директором КНП «Ратнівська

центральна районна лікарня», з Ратнівської районної ради замінено на

Ратнівську селищну раду.

У подальшому відповідно до рішення Ратнівської селищної ради №17/40 від 07.06.2022 «Про продовження дії контракту, укладеного з директором КНП

«Ратнівська центральна районна лікарня» ОСОБА_3 , вищевказаний контракт продовжено на період з 28.06.2022 по 27.06.2025 року.

02.01.2023 директор КНП «Ратнівська центральна районна лікарня»

Ратнівської селищної ради ОСОБА_1 видав та підписав наказ № 3-ОС «Про встановлення сумісництва професій окремій категорії працюючих», на підставі

якого йому особисто встановлено тимчасове сумісництво професій, а саме 0,25 посади лікаря-терапевта терапевтичного відділення за сумісництвом та не повідомив у встановлених цим Законом випадках та порядку ( не пізніше наступного робочого дня з моменту , коли дізнався чи повинен був дізнатися ) Ратнівську селищну раду про наявність у нього реального конфлікту інтересів при встановленнні собі тимчасового сумісництва професій, а саме 0,25 посади лікаря-терапевта терапевтичного відділення за сумісництвом.

Згідно до абз. 13 ч. 1 ст. 1 Закону, реальний конфлікт інтересів -

суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або

неупередженість прийняття рішень або не вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Відповідно до абз. 12 ч. 1 ст. 1 Закону, приватний інтерес - будь-який

майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи

юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.

Так, згідно п. 1-4 ч. 1 ст. 28 зазначеного Закону, особи, зазначені у

пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані: 1)вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3)не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4)вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

У даному випадку суперечність між приватними та службовими інтересами директора КНП «Ратнівська центральна районна лікарня» Ратнівської селищної ради ОСОБА_1 , під час видачі та підписання наказу № 3-ОС від 02.01.2023 «Про встановлення сумісництва професій окремій категорії працюючих», полягав у можливості додаткового працевлаштування себе особисто та відповідно отримання додаткового доходу.

Крім того, 04.08.2023 року директор КНП «Ратнівська центральна районна лікарня» Ратнівської селищної ради ОСОБА_1 видав та підписав наказ № 205-ОС «Про преміювання працівників" , на підставі якого ОСОБА_1 - завідувачу інфекційним відділенням нараховано та виплачено премію в розмірі 2000 грн та не повідомив у встановлених цим Законом випадках та порядку ( не пізніше наступного робочого дня з моменту , коли дізнався чи повинен був дізнатися ) Ратнівську селищну раду про наявність у нього реального конфлікту інтересів при преміюванні рідного брата ОСОБА_1 .

Окрім того, 04.09.2023 року директор КНП «Ратнівська центральна районна лікарня» Ратнівської селищної ради ОСОБА_1 видав та підписав наказ № 228-ОС «Про преміювання працівників" , на підставі якого ОСОБА_1 - завідувачу інфекційним відділенням нараховано та виплачено премію в розмірі 4128,26 грн та не повідомив у встановлених цим Законом випадках та порядку ( не пізніше наступного робочого дня з моменту , коли дізнався чи повинен був дізнатися ) Ратнівську селищну раду про наявність у нього реального конфлікту інтересів при преміюванні рідного брата ОСОБА_1 .

Згідно інформації з Державного реєстру актів цивільного стану громадян , ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є близькою особою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , а саме його рідним братом , відповідно до актового запису про народження № 5 від 07.01.1962 року, виданого виконавчим комітетом Борківської сільської ради Камінь -Каширського району Волинської області та актового запису про народження № 4 від 11.01.1957 року, виданого цією ж зазначеною сільською радою.

На підставі абз.3 ч.1 ст. 1 Закону , близькі особи - члени сім'ї суб'єкта, зазначеного в частині 1 ст.3 Закону, а також зокрема рідний брат.

У даних випадках суперечність між приватними та службовими інтересами директора КНП «Ратнівська центральна районна лікарня» Ратнівської селищної ради ОСОБА_1 , під час видачі та підписання наказів № 205-ОС від 04.08.2023 року, № 228-ОС від 04.09.2023 «Про преміювання працівників" , полягав у можливості отримання додаткової грошової винагороди завідувачем інфекційним відділенням КНП " Ратнівська центральна районна лікарня" ОСОБА_1 , який є його близькою особою , а саме рідним братом та не повідомив у встановлених цим Законом випадках та порядку ( не пізніше наступного робочого дня з моменту , коли дізнався чи повинен був дізнатися ) Ратнівську селищну раду про наявність у нього реального конфлікту інтересів при преміюванні рідного брата ОСОБА_1 .

За умовами Положенням про преміювання працівників КНП " Ратнівська центральна районна лікарня " Ратнівської селищної ради , затвердженого наказом № 251-ОД від 31.12.2021 , преміювання конкретного працівника відбувається в розмірі, визначеному рішенням комісії з преміювання , шляхом видачі наказу керівником підприємства.

Таким чином , виключне право та остаточне рішення щодо преміювання працівників приймає керівник підприємства, як особа, уповноважеена на розпорядження коштами підприємства та є основним підписантом фінансово- розпорядчих документів.

Наявність протоколу комісії по розподілу премії, зокрема і для працівника, що є близькою особою , як і сам факт погодження розміру премій комісією з преміювання, не позбавляє керівника його дискреційних повноважень та не перетворює у формального підписанта розпорядчих документів, тому преміювання рідного брата ОСОБА_1 відбулося в умовах реального конфлікту інтересів.

Відповідно до інформації Ратнівської селищної ради № 4/2/01-44/2-24 від 12.03.2024 року директор КНП «Ратнівська центральна районна лікарня» Ратнівської селищної ради ОСОБА_1 не повідомляв Ратнівську селищну раду про наявний реальний чи потенційний конфлікт інтересів під час виконання своїх службових повноважень у період 2022-2024 років.

Отже, ОСОБА_1 вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів - встановлення ним собі особисто тимчасового сумісництва професій - 0, 25 посади лікаря - терапевта терапевтичного відділення за сумісництвом, видав та підписав накази про преміювання свого брата ОСОБА_1 та не повідомив у встановлених цим Законом випадках та порядку ( не пізніше наступного робочого дня з моменту , коли дізнався чи повинен був дізнатися ) Ратнівську селищну раду про наявність у нього реального конфлікту інтересів - при видачі та підписанні наказу про встановлення ним собі особисто тимчасового сумісництва професій - 0, 25 посади лікаря - терапевта терапевтичного відділення за сумісництвом, при видачі та підписанні наказів про преміювання свого брата ОСОБА_1 , тобто вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч.1, ч.2 ст. 173-2 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнав, ствердив, що конфлікту інтересів не вбачає в своїх діях. Так, при винесенні і підписанні наказу про преміювання в серпні ,вересні 2023 року завідувача інфекційним відділенням лікарні свого рідного брата ОСОБА_4 керувався рішенням комісії про преміювання працівників, при цьому не приймав участі в голосуванні при визначеннї йому премії. Пояснив, що рішення комісії не міг змінити і наказ не міг бути виданий іншою особою. Підтвердив, що на даний час питання преміювання його рідного брата ОСОБА_4 врегульовано шляхом звернення до Ратнівської селищної ради. Поряд з цим , ОСОБА_5 підтвердив, що не звертався до Ратнівської селищної ради про встановлення собі 0,25 посади лікаря - терапевта терапевтичного відділення за сумісництвом. Також він зазначив, що наказ діяв лише один місяць, на підтвердження чого надав суду наказ № 38-ОС від 31.01.2023 року " , відповідно до якого з 01.02.2023 року втратив чинність наказ від 02.01.2023 року № 03-Ос " Про встановлення сумісництва професій окремій категорії працюючих" та наказ № 23-Ос від 13.01.2023 року " Про встановлення графіка роботи на посаді лікаря-терапевта терапевтичного відділення по сумісництву" відносно нього. Крім того, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності надала лист № Б--151 від 05.04.2024 року , підписаного селищним головою ОСОБА_6 про те, додаткового погодження сумісництва не потрібно відповідно до підпункту 7 пункту 8 розділу " Права та обов'язки сторін контракту " 9 від 25.04.2023 року , де зазначено , що директор має право вести роботу лікаря відповідної спеціалізації за сумісництвом, а також ст. 102-1 КзППУ передбачено, що керівники мають правво працювати за сумісництвом у вільний від основної роботи час.

Суд, заслухавши прокурора , який надав висновок щодо наявності в діяннях ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч.1,ч.2 ст.172-7 КУпАП, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, його захисника, дослідивши письмові докази, дійшов наступного.

За ч.1 ст. 172-7 КУпАП наступає за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів .

Частиною 2 ст. 172-7 КУпАП передбачена відповідальність за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Відповідно до ч. 1 ст. 62 Господарського кодексу України, підприємство - це самостійний суб'єкт господарювання, створений компетентним органом державної влади або органом місцевого самоврядування, або іншими суб'єктами для задоволення суспільних та особистих потреб шляхом систематичного здійснення виробничої, науково-дослідної, торговельної, іншої господарської діяльності в порядку, передбаченому цим Кодексом та іншими законами.

Згідно ч. З та 4 ст. 62 цього ж Кодексу, підприємство, якщо законом не встановлено інше, діє на основі статуту та є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку із своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом.

У ст. 80 Цивільного кодексу України зазначено, що юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку. Крім цього у ст. 81 Цього ж Кодексу вказано, що юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.

Згідно розділу 1. «Загальні положення» Статуту комунального некомерційного підприємства «Ратнівська центральна районна лікарня» Ратнівської селищної ради, затвердженого рішенням Ратнівської селищної ради №10/12 від 19.08.2021, засновником, власником, органом управління підприємства є Ратнівська селищна рада.

Підприємство у своїй діяльності керується Конституцією України, Господарським та Цивільним Кодексами України, законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, загальнообов'язковими для всіх закладів охорони здоров'я, наказами та інструкціями Міністерства охорони здоров'я України, нормативними актами інших органів виконавчої влади, рішеннями місцевих органів виконавчої влади, рішеннями Ратнівської селищної ради та Статутом.

Відповідно до розділу 4. «Правовий статус» Статуту КП «Ратнівська центральна районна лікарня» Ратнівської селищної ради, підприємство є юридичною особою публічного права, має самостійний баланс, рахунки в установах банків, Державному казначействі України, круглу печатку із своїм найменуванням, штампи, а також бланки з власними реквізитами.

Отже, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» далі «Закону» директор КНП «Ратнівська центральна районна лікарня» Ратнівської селищної ради є посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією передбаченого ст. 172-7 КУпАП.

Згідно розділу 7. «Управління підприємством» Статуту КНП «Ратнівська центральна районна лікарня» Ратнівської селищної ради, поточне керівництво (оперативне управління) здійснює керівник підприємства - директор, який діє від імені підприємства, представляє його інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, інших органах, у відносинах з іншими юридичними та фізичними особами, підписує від його імені документи та видає довіреності і делегує право підпису документів іншим посадовим особам

підприємства, укладає договори, угоди, контракти, у межах своєї компетенції

видає накази та інші акти, дає вказівки, обов'язкові для всіх працівників,

приймає рішення про прийняття на роботу, звільнення з роботи працівників

підприємства.

Факт вчинення директором КНП «Ратнівська центральна районна лікарня» Ратнівської селищної ради ОСОБА_1 , правопорушень, пов'язаних з корупцією за ч.1 ,ч.2 ст. 172-7 КУпАП підтверджується протоколами про адміністративне правопорушення: № 109, № 111,№ 113 від 28.03.2024 за ч.2 ст. 172-7 КУпАП, № 112, № 110,№ 108 від 28.03.2024 за ч.1 ст. 172-7 КУпАП; наказами директора ОСОБА_1 : № 3-ОС від 02.01.2023 «Про встановлення сумісництва професій окремій категорії працюючих» , №23-ОС від 13.01.2023 ; № 205-ОС від 04.08.2023 " Про преміювання працівників", № 228-ОС від 04.09.2023 " Про преміювання працівників";Статутом Комунального некомерційного підприємства " Ратнівська центральна районна лікарня " Ратнівської селищної ради в новій редакції, який затверджений рішенням Ратнівської селищної ради № 10/12 від 10.08.2021 року та погоджено директором КНП «Ратнівська центральна районна лікарня " Ратнівської селищної ради ОСОБА_5 ; випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань , відповідно до якої ОСОБА_1 є керівником та уповноважений вчиняти дії від імені комунального некомерційного підприємства " Ратнівська центральна районна лікарня " Ратнівської селищної ради від 31.05.2023 ;контрактом №1 від 27.06.2019 року, укладеного головою Ратнівської районної ради Волинської області ОСОБА_7 та директором КНП «Ратнівська центральна районна лікарня " Ратнівської районної ради ОСОБА_1 ; додатковою угодою № 2 до контракту № 1 від 23.10.2021 року , укладеною головою Ратнівської селищної ради ОСОБА_8 та директором КНП «Ратнівська центральна районна лікарня " Ратнівської селищної ради ОСОБА_1 ;додатковою угодою № 3 до контракту № 1 від 02.12.2021 року , укладеною головою Ратнівської селищної ради ОСОБА_8 та директором КНП «Ратнівська центральна районна лікарня " Ратнівської селищної ради ОСОБА_1 ;додатковою угодою № 4 до контракту № 1 від 07.06.2022 року , укладеною головою Ратнівської селищної ради ОСОБА_8 та директором КНП «Ратнівська центральна районна лікарня " Ратнівської селищної ради ОСОБА_1 ;контрактом № 9 від 25.04.2023 , укладеного від органу управління майном : Ратнівським селищним головою ОСОБА_8 та директором КНП " Ратнівська ЦРЛ " Ратнівської селищної ради ОСОБА_9 ; попередженням про вимоги та обмеження, встановлені Законом України " Про запобігання корупції" від 15.04.2019 ОСОБА_1 ; рішеннями Ратнівської селищної ради восьмого скликання: № 4/35 від 22.01.2021 " Про заміну сторони в контракті № 1 з директором КНП «Ратнівська центральна районна лікарня " Ратнівської районної ради ОСОБА_1 , № 17/40 від 07.06.2022 " Про продовження терміну дії контракту, укладеного з директором КНП «Ратнівська центральна районна лікарня " Ратнівської селищної ради ОСОБА_1 ; протоколами: № 8 від 03.08.2023 року, № 10 від 04.09.2023 засідання комісії КНП " Ратнівська ЦРЛ " ; заявами ОСОБА_10 комісії по преміюванню працівників КНП " Ратнівська ЦРЛ " про не участь у встановленні премії та голосуванні рідному брату ОСОБА_1 завідувачу інфекційним відділенням від 04.09.2023, від 03.08.2023 року ; Статутом Комунального некомерційного підприємства " Ратнівська центральна районна лікарня " Ратнівської селищної ради в новій редакції, який затверджений рішенням Ратнівської селищної ради № 26/4 від 23.05.2023 року та погоджено директором КНП «Ратнівська центральна районна лікарня " Ратнівської селищної ради ОСОБА_5 ; наказом № 251 -ОД від 31.12.2021 року " Про затвердження Положення про преміювання "КНП " Ратнівська центральна районна лікарня " Ратнівської селищної ради директором ОСОБА_1 ; Положення про преміювання працівників, затверджено 31.12.2021 року директором КНП «Ратнівська центральна районна лікарня " ОСОБА_5 ; контрактом № 9 від 25.04.2023 , укладеного від органу управління майном : Ратнівським селищним головою ОСОБА_8 та директором КНП " Ратнівська ЦРЛ " Ратнівської селищної ради ОСОБА_9 ;бухгалтерською довідкою КНП «Ратнівська центральна районна лікарня " про отримання ОСОБА_1 4128,26 грн премії згідно до наказу № 228-ОС від 04.09.2023 року, 2000 грн премії згідно до наказу № 205 -ОС від 04.08.2023 року; рішенням Ратнівської селищної ради № 25/8 від 25.04.2023 " Про приведення контракту , укладеного з директором КНП «Ратнівська центральна районна лікарня " Ратнівської селищної ради ОСОБА_5 відповідно до чинного законодавства"; інформацією № 904 /09.2-04-05 від 13.03.2024 управління Державної реєстрації відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Волинській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції , відповідно до якої ОСОБА_1 та ОСОБА_1 є рідними братами; інформацією Ратнівської селищної ради № 4/2/01-44/2-24 від 12.03.2024 року про те, що директор КНП «Ратнівська центральна районна лікарня» Ратнівської селищної ради ОСОБА_1 не повідомляв селищну раду про наявний реальний чи потенційний конфлікт інтересів під час виконання своїх службових повноважень у період 2022-2024 років.

За приписами ч.4 ст. 38 КУпАП ,адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Отже, строки притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за правопорушення , передбачені за ч.1, ч.2 ст. 172-7 КУпАП не минули, оскільки вчинені ним 03.08.2023, 04.09.2023, 04.01.2023 та виявлені 28 березня 2024 року.

На підставі досліджених доказів суд приходить до висновку,що в діях ОСОБА_1 наявні склади адміністративних правопорушень: за ч.1 ст.172-7 КУпАП,тобто неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів ; за ч.2 ст.172-7 КУпАП , тобто вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів .

Твердження особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 про відсутність в його діях адміністративних правопорушень за ч.1 , ч.2 ст. 172-7 КУпАП не заслуговує на увагу та спростовується вищенаведеними доказами винуватості та його поясненнями в судовому засіданні про те, що питання наявного реальний чи потенційного конфлікту інтересів під час виконання своїх службових повноважень при визначенні преміювання рідного брата ОСОБА_1 на теперішній час врегульовано шляхом направлення листа до Ратнівської селищної ради про преміювання останнього.

Покликання ОСОБА_1 на лист № Б--151 від 05.04.2024 року , підписаного селищним головою ОСОБА_8 про те, що додаткового погодження сумісництва не потрібно відповідно до підпункту 7 пункту 8 розділу " Права та обов'язки сторін контракту " 9 від 25.04.2023 року , де зазначено , що директор має право вести роботу лікаря відповідної спеціалізації за сумісництвом, а також ст. 102-1 Кодекс законів про працю України , якою передбачено, що керівники мають право працювати за сумісництвом у вільний від основної роботи час спростовується попередженням ОСОБА_1 від 25.04.2019 року про вимоги та обмеження , встановлені Законом України " Про запобігання корупції ",ст. 43 Конституції України, відповідно до якої кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується, тобто особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право вести роботу лікаря відповідної спеціалізації за сумісництвом, дотримуючись зазначених вимог та обмежень Закону.

За нормами ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, ст.4 ч.2 .п. 5 Закону України "Про судовий збір", у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з винної особи стягується судовий збір у розмірі 605,6 грн.

Враховуючи характер, обставини вчинення та кількість вчинених правопорушень, дані про особу ОСОБА_1 - вперше притягається до адмінвідповідальності, виключно позитивно характеризується по місцю роботи, має вагомі трудові досягнення, за що неодноразово відзначений Почесними грамотами, присвоєно звання " Заслужений лікар України", є доцільним накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі приближеному до мінімального розміру санкції статті за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, тобто за ч.2 ст.172-7 КУпАП .

Керуючись ст.ст. 36,40-1, ч.ч.1,2 ст.172-7,п.1 ч. 1 ст. 284 К УпАП, Закону України “Про запобігання корупції ”, суд,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.172-7, ч.2 ст.172-7,ч.2 ст.172-7,ч.1 ст.172-7,ч.1 ст.172-7, ч.1 ст.172-7 КУпАП , та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі двісті п'ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян,що становить 4250 ( чотири тисячі двісті п'ятдесят ) грн гривень в ГУК у Волин.обл/смт Ратне/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) 38009371,номер рахунку (IBAN) UA788999980313020106000003566, банк отримувача Казначейство України (ел.адм.подат.) .

Відповідно до ст.308 ч.2 КУпАП у разі несплати штрафу порушником в добровільному порядку, не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови, у порядку примусового виконання стягується подвійний розмір штрафу 8500 ( вісім тисяч п'ятсот) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 605(шістсот п'ять ) гривень 60 коп судового збору в ГУК у Волин.обл/смт Ратне/22030101, код отримувача (ЄДРПОУ) 38009371, Банк отримувача Казначейство України (ел.адм.подат.), номер рахунку (IBAN) UA898999980313111206000003566.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили з наступного дня після закінчення строку на її оскарження, а у випадку такого оскарження - з дня набрання законної сили рішенням за результатами такого оскарження, яке винесено за наслідками розгляду справи по суті.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Ратнівського районного суду О. З. Фазан