Справа № 157/190/24
Провадження №3/157/244/24
17 квітня 2024 року місто Камінь-Каширський
Суддя Камінь-Каширського районного суду Волинської області Антонюк О.В., розглядаючи справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від Камінь-Каширського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області, щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , непрацевлаштований,
за ст. 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КпАП України),
У протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 972141 від 25 січня 2024 року зазначається, що ОСОБА_1 8 січня 2024 року о 02 год 15 хв, перебуваючи по вул. Ковельська поблизу магазину «Елада», вчинив злісну непокору сержанту поліції ОСОБА_2 , яка проявилася у відмові припинити правопорушення, а саме не реагував на зауваження припинити виражатися нецензурною лайкою, чим вчинив правопорушення, передбачене ст. 185 КпАП України.
Відповідно до статті 7 КпАП України ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами заходів адміністративного впливу провадиться у точній відповідності з законом.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 278 КпАП України орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Виходячи з системного аналізу положень ст. ст. 254-259 Глави 19 КпАП України, законною підставою для розгляду справи про адміністративне правопорушення є складений відносно особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, у встановленому порядку з дотриманням вимог закону протокол про адміністративне правопорушення.
У протоколі про адміністративне правопорушення, у відповідності до вимог ст. 256 КпАП України, зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості необхідні для вирішення справи.
Разом з тим, до протоколу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_3 не додано належного та допустимо доказу вчинення ОСОБА_3 правопорушення, про яке зазначено у протоколі про адміністративне правопорушення і яке відмовився припинити останній на вимогу поліцейського.
Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину, доки її вину не буде доведено в законному порядку.
Належним та допустимим доказом вчинення адміністративного правопорушення є відповідна постанова уповноваженого органу (посадової особи), прийнята за результатами розгляду щодо особи відповідно до вимог КпАП України справи про адміністративне правопорушення.
До протоколу про адміністративне правопорушення за ст. 185 КпАП України не додано постанови, яка б підтверджувала факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення, про припинення вчинення якого висунув вимогу поліцейський.
Крім того, у протоколі про адміністративне правопорушення щодо Приступи за ст. 185 КпАП України не зазначено місце вчинення адміністративного правопорушення, а саме не вказано назви населеного пункту (село, місто, район).
Крім того, поліцейським додано ксерокопію протоколу про адміністративне затримання, яка є нечитабельною, а не належним чином завірену копію.
Наказом Державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» від 1 липня 2021 року № 144 прийнято ДСТУ 4163:2020 «Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів», які набули чинності 1 вересня 2021 року.
Згідно з пунктом 1.1 ДСТУ цей стандарт поширюється на документи, створювані в результаті діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, установ, підприємств, організацій та інших юридичних осіб незалежно від їхнього функціонально-цільового призначення, рівня і масштабу діяльності та форми власності.
Відповідно до п. 5.26 ДСТУ відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів «Згідно з оригіналом» (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії. У випадках, визначених законодавством, копії документів засвідчують відбитком печатки юридичної особи, структурного підрозділу (служби діловодства, служби кадрів, бухгалтерії тощо) юридичної особи або печатки «Для копій».
Зазначені недоліки перешкоджають об'єктивному, всебічному та повному розгляду справи і прийняттю законного судового рішення, у зв'язку з чим матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 належить повернути до Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській області для належного оформлення.
Керуючись ст. ст. 256, 277, 278, 280 КпАП України, -
Протокол про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ст. 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Камінь-Каширського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: О.В. Антонюк