Справа № 571/819/24
Провадження № 3/571/510/2024
17 квітня 2024 року смт. Рокитне
Рокитнівський районний суд Рівненської області в особі судді Комзюк А.Ф., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстроване місце проживання АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , військовослужбовця ДПСУ, відомості про притягнення до адміністративної відповідальності відсутні,
про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-20 КУпАП,
До Рокитнівського районного суду Рівненської області з НОМЕР_2 прикордонної застави четвертої прокордонної комендатури ІНФОРМАЦІЯ_2 17.04.2024 надійшов протокол про адміністративне правопорушення ЧЦП №173853 від 15.04.2024 відносно ОСОБА_1 про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-20 КУпАП.
17 квітня 2024 року від заступника начальника з персоналу НОМЕР_2 прикордонної застави з місцем дислокації АДРЕСА_2 надішла заява про повернення протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-20 КУпАП, для належного оформлення.
Розглянувши заяву, суд дійшов до наступного висновку.
Статтею 7 КУпАП передбачено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Згідно зі ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Кодекс України про адміністративні правопорушення не містить норми, яка б передбачала можливість повернення протоколу та матеріалів у справі про адміністративне правопорушення на дооформлення або доопрацювання.
За приписами ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Суд виходить з того, що матеріали справи про адміністративне правопорушення можуть бути повернутими виключно, якщо вони складені без додержання вимог ст.256 КУпАП та з недоліками, які б унеможливали розгляд протоколу як такого.
Враховуючи вищевикладене суд вважає, що такі матеріали підлягають поверненню, як такі що складені з порушенням вимог КУпАП.
Керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП,
Протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-20 КУпАП повернути до НОМЕР_2 прикордонної застави четвертої прокордонної комендатури ІНФОРМАЦІЯ_2 , для належного оформлення відповідно до вимог КУпАП.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя А.Ф.Комзюк