Дата документу 15.04.2024Справа № 554/2707/24
Провадження № 3/554/833/2024
«15» квітня 2024 року м. Полтава
Суддя Октябрського районного суду м. Полтави Сметаніна А.В., розглянувши об'єднані адміністративні матеріали, які надійшли з УПП в Полтавській області ДПП (адреса: 38751, Полтавська обл., Полтавський р-н, с. Розсошенці, вул. Кременчуцька, буд. 2в) у відношенні:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Дудінка Краснодарського краю, рф, громадянки рф, непрацюючої, проживаючої та зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП - невідомий,
- за ч.1 ст. 173-2 КУпАП,
12 березня 2024 року о 15 годині 36 хвилин в АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 вчинила відносно свого співмешканця ОСОБА_2 домашнє насильство , а саме умисні дії психологічного характеру, які полягали в погрозах, підвищенні голосу, висловлюванні нецензурною лайкою, чим завдала ОСОБА_2 психологічних страждань, внаслідок чого могла бути завдана шкода його психічному здоров'ю.
Крім цього, 12 березня 2024 року о 15 годині 36 хвилин в АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 вчинила відносно своєї доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , домашнє насильство, а саме умисні дії психологічного характеру, які полягали в підвищенні голосу, висловлюванні нецензурною лайкою, в присутності ОСОБА_2 , чим завдала ОСОБА_3 психологічних страждань, внаслідок чого могла бути завдана шкода її психічному здоров'ю.
Крім цього, 27 березня 2024 року о 00 годині 20 хвилин в АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 вчинила відносно свого співмешканця ОСОБА_2 домашнє насильство, а саме дії психологічного характеру, які полягали у образі потерпілого нецензурною лайкою, чим завдала ОСОБА_2 психологічних страждань, внаслідок чого могла бути завдана шкода його психічному здоров'ю.
Крім цього, 27 березня 2024 року о 00 годині 20 хвилин в АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 вчинила відносно своє доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , домашнє насильство, а саме дії психологічного характеру, які полягали у образі потерпілої нецензурною лайкою, в присутності ОСОБА_2 , чим завдала ОСОБА_3 психологічних страждань, внаслідок чого могла бути завдана шкода її психічному здоров'ю.
В судовому засідання ОСОБА_1 повністю визнала свою провину, розкаялася у скоєному, зазначила, що ОСОБА_2 її цивільний чоловік та батько її дитини, він постійно провокує її на скандали, робите це все спеціально, погрожує, що відібрати дитину. Просить суворо не карати, обіцяла, що більше подібне не повториться.
Згідно зі статтею 1 КУпАП завданням цього Кодексу є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Відповідно до статті 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушеннямінакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їхньої компетенції відповідно до закону.
Згідно ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. ст. 245, 252, 280 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності. Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю. Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог ст. 251 КупАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно з вимогами ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Таким чином, суд приходить до висновку про необхідність об'єднання в одне провадження адміністративних матеріалів №554/2707/24 (провадження №3/554/833/2024), №554/2909/24 (провадження №3/554/874/2024), №554/3227/24 (провадження №3/554/945/2024), №554/32285/24 (провадження №3/554/946/2024) у відношенні ОСОБА_1 в одне провадження з присвоєнням єдиного номеру №554/2707/24 (провадження №3/554/833/2024) та розглядати вказані справи одночасно.
Вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ст. 173-2 ч.1 КУпАП, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 211285 від 12.03.2024 року; письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 12.03.2024 року; копією термінового заборонного припису стосовно кривдника ОСОБА_1 , постраждалий ОСОБА_2 від 12.03.2024 року; двома копіями форми оцінки ризиків вчинення домашнього насильства ОСОБА_1 від 12.03.2024 року (постраждалі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 ); відеозаписом події від 12.03.2024 року; протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ №211511 від 12.03.2024 року; протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ №211571 від 27.03.2024 року; письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 27.03.2024 року; копією термінового заборонного припису стосовно кривдника ОСОБА_1 , постраждалий ОСОБА_2 від 27.03.2024 року; двома копіями форми оцінки ризиків вчинення домашнього насильства ОСОБА_1 від 27.03.2024 року (постраждалі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 ); копією витягу з інформаційно-комунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України»; протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ №211572 від 27.03.2024 року; поясненнями правопорушниці, наданими в судовому засіданні.
Таким чином, в діях ОСОБА_1 містяться ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173-2 ч. 1 КУпАП, згідно з якою передбачена адміністративна відповідальність за вчинення домашнього насильства, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого.
Згідно ст. 33 КУпАП при накладанні адміністративного стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його провини, майновий стан, обставини, які пом'якшують та обтяжують відповідальність.
З огляду на характер вчиненого правопорушення, особу правопорушниці, інші обставини у справі, суд вважає за необхідне призначити правопорушниці адміністративне стягнення, передбачене санкцією статті 173-2 ч. 1 КУпАП, у вигляді штрафу.
Крім того, відповідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженніпо справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
При цьому, згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір справляється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осібвстановлюється Законом України «Про державний бюджет» на відповідний календарний рік та станом на 01 січня 2024 року згідно Закону України «Про державний бюджет на 2024 рік» розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб складає 3 028 грн.
Таким чином, з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в розмірі 605 грн. 60 коп.
Керуючись ст. ст. 33, 40-1, 173-2 ч.1, 245, 251, 252, 280, 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про судовий збір», -
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 173-2 КУпАП.
Призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 170 (сто сімдесят) гривень 00 копійок (отримувач коштів: ГУК у Полтавській області/м. Полтаві/21081100; код отримувача (код ЄДРПОУ): 37959255; Банк: Казначейство України (ЕАП); номер рахунку (IBAN): UA768999980313010106000016712; код класифікації доходів бюджету: 21081100) в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок (отримувач коштів: ГУК у Полт.обл/Шевченків.р-н//22030101, код отримувача: 37959255, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA528999980313191206000016722, код класифікації доходів бюджету: 22030101).
Строк пред'явлення постанови до виконання до 15 липня 2024 року.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у 15-денний строк з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, в порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Октябрський районний суд м. Полтави протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Октябрського районного
суду м. Полтави: А.В. Сметаніна