Постанова від 16.04.2024 по справі 438/723/24

Справа № 438/723/24

Провадження № 3/438/393/2024

ПОСТАНОВА

іменем України

16 квітня 2024 року суддя Бориславського міського суду Львівської області Слиш А.Т., розглянувши матеріали, які надійшли з відділення поліції №1 Дрогобицького РВП ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1

за ч. 1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 ,

ВСТАНОВИВ:

у провадженні Бориславського міського суду Львівської області перебувають матеріали адміністративної справи за № 438/723/24, провадження № 3/438/393/2024 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності ч.1 ст.187 КУпАП, згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №556967 від 08 квітня 2024 року.

Крім цього, у провадженні перебувають також матеріали адміністративної справи за № 438/724/24, провадження № 3/438/394/2024 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності ч.1 ст.187 КУпАП, згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №556966 від 08 квітня 2024 року.

Відповідно до ст.36 КУпАП: при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Враховуючи, що справи про вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), вказані матеріали взаємопов'язані та спільний їх розгляд є доцільним, відповідно справи про притягнення ОСОБА_1 за ч.1 ст.187 КУпАП слід об'єднати в одне провадження, присвоївши об'єднаній справі номер № 438/723/24, провадження № 3/438/393/2024.

Гр. ОСОБА_1 ,якому згідно постанови Бориславського міського суду Львівської області від 13 листопада 2023 року встановлено адміністративний нагляд строком на 1 рік, зобов'язаний перебувати за адресою свого проживання, АДРЕСА_1 з 22 год 00 хв по 06 год 00 хв. Так,14 березня 2024 року гр. ОСОБА_1 був відсутній за адресою свого проживання в вказаний період часу, чим порушив правила адміністративного нагляду, передбачене ч.1 ст.187 КУпАП.

Гр. ОСОБА_1 ,якому згідно постанови Бориславського міського суду Львівської області від 13 листопада 2023 року встановлено адміністративний нагляд строком на 1 рік, зобов'язаний перебувати за адресою свого проживання, АДРЕСА_1 з 22 год 00 хв по 06 год 00 хв. Так, 26 березня 2024 року о 00 год 12 хв гр. ОСОБА_1 був відсутній за адресою свого проживання в вказаний період часу, чим порушив правила адміністративного нагляду, передбачене ч.1 ст.187 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 визнав вину у вчинені адміністративних правопорушень.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши представлені адміністративні матеріали, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень за ч.1 ст. 187 КУпАП, крім визнання вини, доведена зібраними доказами, враховуючи наступне.

Відповідно до статей 245, 280 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи.

Згідно з п.1 ст. 247 КУпАП обов'язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події і складу адміністративного правопорушення.

Наявність події і складу правопорушення доводиться шляхом надання доказів.

Відповідно до ст.251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, чи засобами фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Згідно з ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Статтею 7 КУпАП передбачено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.

Відповідно до ч. 1 ст. 187 КУпАП відповідальність настає за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу.

Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.187 КУпАП стверджується зібраними по справі доказами, зокрема, даними протоколів про адміністративні правопорушення серії ВАД №556967 від 08 квітня 2024 року, серії ВАД №556966 від 08 квітня 2024 року, які відповідають вимогам ст.256 КУпАП та якими зафіксовано час, місце та обставини вчинення правопорушень, копією постанови Бориславського міського суду Львівської області від 13 листопада 2023 року про встановлення стосовно ОСОБА_1 адміністративного нагляду терміном на 1 рік, реєстраційним аркушем на гр. ОСОБА_1 та рапортами.

Аналізуючи зазначені докази, вважаю, що вина ОСОБА_1 доведена повністю та в його діях наявні усі ознаки адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст.187 КУпАП.

При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог ст.33 КУпАП, враховую обставини вчиненого правопорушення, особу правопорушника, його майновий стан та ступінь вини. З огляду на наведене, вважаю, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою кваліфіковано правопорушення у виді штрафу.

Крім того, відповідно до положень ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється Законом України «Про судовий збір». Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 вказаного Закону з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605 гривень 60 копійок.

Керуючись ч. 1 ст.160 КУпАП та керуючись ст.ст.40-1,283, 284 КУпАП, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

матеріали адміністративної справи № 438/723/24, провадження № 3/438/393/2024 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП, матеріали адміністративної справи № 438/724/24, провадження № 3/438/394/2024 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП, об'єднати в одне провадження та присвоїти об'єднаній справі № 438/723/24, провадження № 3/438/393/2024.

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення:

- за ч.1 ст. 187 КУпАП штраф в розмірі 5 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п'ять) гривень;

- за ч.1 ст. 187 КУпАП штраф в розмірі 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень;

У порядку ч.2 ст. 36 КУпАП накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі в розмірі 10 (десяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на користь держави, що становить 170 (сто сімдесят) гривень без конфіскації предметів торгівлі.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 605 гривень 60 копійок.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через Бориславський міський суд Львівської області.

Суддя: Андрій СЛИШ