Справа №212/3914/24
1-кп/212/403/24
17 квітня 2024 року м. Кривий Ріг
Жовтневий районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області у складі: головуючого - судді ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні у залі суду міста Кривого Рогу, за відсутності учасників судового провадження та відповідно до ч.4 ст. 107 КПК України без фіксування судового провадження технічними засобами, в порядку спрощеного провадження обвинувальний акт у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024046730000251 від 02.04.2024 року, за обвинуваченням
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Кривого Рогу Дніпропетровської області, громадянина України, з базовою загальною середньою освітою, офіційно не працевлаштованого, неодруженого, який на утриманні малолітніх та неповнолітніх дітей не має, інвалідності не має, раніше не судимий, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , та проживає за адресою: АДРЕСА_2 ,
у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України.
Сторони кримінального провадження: прокурор Криворізької північної окружної прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 , обвинувачений ОСОБА_3 , захисник обвинуваченого - адвокат ОСОБА_5
ОСОБА_3 02.04.2024 року приблизно об 12.35 годині, проходячи повз будинок АДРЕСА_3 , на землі побачив 1 медичний шприц об'ємом 5 мл., в якому знаходилась речовина коричневого кольору об'ємом приблизно 2 мл., яка за зовнішніми ознаками схожа на наркотичну речовину.
Після чого, розуміючи, що в даному шприці об'ємом 5 мл., який заповнений рідиною коричневого кольору до позначки 2 мл., знаходиться особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено - опій ацетильований та, реалізуючи раптово виниклий кримінально-протиправний намір на незаконне придбання, зберігання наркотичного засобу без мети збуту, помістив знайдений медичний шприц до правого карману куртки, яка була одягнена на ньому, тим самим незаконно придбав та почав у подальшому зберігати при собі як наркотичну речовину для власного вживання без мети збуту.
В той же день, приблизно об 12.43 годині ОСОБА_3 був зупинений працівниками патрульної поліції біля будинку за вищезазначеною адресою. З метою перевірки причетності ОСОБА_3 до незаконного зберігання наркотичних засобів та психотропних речовин, працівниками поліції на підставі ст. 34 Закону України «Про Національну поліцію» було задано запитання чи має останній при собі речі або предмети, обіг яких заборонений на території України, на що ОСОБА_3 повідомив, що в лівому кармані куртки, яка була одягнена на ньому, знаходиться медичний шприц об'ємом 5 мл. з наркотичною речовиною, яку він зберігає для власного вживання без мети збуту.
Після чого, працівниками поліції була викликана слідчо-оперативна група ВП №3 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області.
Так, 02.04.2024 року в період часу з 13.29 години до 13.36 години під час огляду місця події, а саме: ділянки місцевості, розташованої біля будинку АДРЕСА_3 , дізнавачем СД Відділення поліції №3 КРУП ГУ НП в Дніпропетровській області було виявлено у ОСОБА_3 медичний шприц об'ємом 5 мл., в якому знаходилась речовина коричневого кольору об'ємом приблизно 2 мл., візуально за ознаками схожа на опій ацетильований, який в присутності понятих було оглянуто та вилучено в спеціальний пакет Національної поліції України № PSP1362016 для подальшого призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів.
Згідно висновку експерта, надана на експертизу рідина коричневого кольору масою 2,0096 г., яку було вилучено у ОСОБА_3 , містить у собі опій ацетильований, який віднесено до особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено. Маса опію ацетильованого в перерахунок на суху речовину в наданій на експертизу рідині складає 0,0752 г.
Отже, ОСОБА_3 в порушення вимог Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» незаконно придбав та зберігав без мети збуту особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено - опій ацетильований. Загальна маса опію ацетильованого в перерахунку на суху речовину становить - 0,0752 г.
Органом досудового розслідування дії ОСОБА_3 кваліфіковані за ч. 1 ст. 309 КК України за ознаками: незаконного придбання, зберігання наркотичних засобів без мети збуту.
Зазначені обставини не оспорюються учасниками судового провадження, які надали згоду щодо розгляду обвинувального акта за їх відсутності, а обвинувачений у присутності захисника беззаперечно визнав свою винуватість у вчиненні вказаного кримінального проступку. А тому суд, у відповідності до вимог ч. 2 ст. 382 КПК України, розглянув обвинувальний акт щодо вчинення кримінального проступку без проведення судового розгляду у судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження на підставі вивчення обвинувального акту та доданих до нього матеріалів, замість доказів на підтвердження встановлених судом обставин обмежується зазначенням встановлених органом досудового розслідування обставин, які не оспорюються учасниками судового провадження, із ухваленням вироку.
Суд вважає доведеною винуватість ОСОБА_3 у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України за ознаками: незаконного придбання, зберігання наркотичних засобів без мети збуту.
Суд, при призначенні обвинуваченому виду і міри покарання, приймає до уваги характер та ступінь суспільної небезпеки вчиненого ним кримінального правопорушення, яке є кримінальним проступком, конкретні обставини кримінального провадження, дані про особу обвинуваченого, який на обліку у лікаря психіатра не перебуває, на обліку у лікаря нарколога перебував з травня 2011 року по серпень 2013 року з приводу вживання опіоїдів зі шкідливими наслідками, з 03.07.2023 року - з приводу психічних та поведінкових розладів внаслідок вживання опіоїдів, синдром залежності, офіційно не працевлаштований, неодружений, малолітніх, неповнолітніх дітей на утриманні не має, інвалідності не має, раніше не судимий.
Обставиною, яка пом'якшує покарання обвинуваченому, є його щире каяття, обставини, які обтяжують покарання, відсутні.
Враховуючи особу обвинуваченого, характер вчиненого кримінального проступку, суд приходить до висновку про те, що мірою виправлення обвинуваченого та запобігання вчиненню ним нових кримінальних правопорушень має бути кримінальне покарання у виді обмеження волі, проте на мінімальний строк. Суд не знаходить законних підстав для призначення іншого виду покарання, оскільки обвинувачений не працевлаштований та не має постійного доходу.
Крім того, суд дійшов висновку про можливість звільнення обвинуваченого від відбування покарання з випробуванням, відповідно до ст. 75 КК України, з покладенням обов'язків, передбачених ст. 76 КК України.
Процесуальні витрати стягнути з обвинуваченого на користь держави відповідно до вимог ч. 2 ст. 124 КПК України.
Питання щодо речових доказів суд вирішує у відповідності до ст. 100 КПК України.
Запобіжний захід у даному кримінальному провадженні не обирався.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 373 - 376, 381-382 КПК України, суд -
Визнати винним ОСОБА_3 у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, та призначити йому покарання у виді обмеження волі строком на один рік.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_3 від відбування призначеного покарання з випробуванням строком на один рік, якщо він протягом визначеного судом випробувального терміну не вчинить нового правопорушення і виконає покладені на нього обов'язки.
У відповідності зі ст. 76 КК України, покласти на ОСОБА_3 наступні обов'язки: періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави процесуальні витрати на залучення експерта за проведення експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів у розмірі 2271 гривень 84 копійки (висновок № СЕ-19/104-24/14453-НЗПРАП від 08.04.2024).
Речові докази: - медичний шприц об'ємом 5 мл. з рідиною коричневого кольору, яка містить у собі особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено - опій ацетильований, що поміщено до камери схову речових доказів ВП № 3 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області (квитанція № 2974, журнал обліку № 846) - знищити;
- DVD-R диск з відеозаписом огляду місця події від 02.04.2024 року - залишити в матеріалах кримінального провадження.
Відповідно до ч. 4 ст. 382 КПК України копію вироку не пізніше дня, наступного за днем його ухвалення, надіслати учасникам судового провадження.
На вирок учасниками кримінального провадження до Дніпровського апеляційного суду через Жовтневий районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області протягом тридцяти днів з дня отримання копії вироку, ухваленого за результатами спрощеного провадження, може бути подана апеляційна скарга з урахуванням особливостей, передбачених ст. 394 КПК України.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя ОСОБА_1