Провадження №3/748/1317/24
Єдиний унікальний № 748/1744/24
17 квітня 2024 року м. Чернігів
Суддя Чернігівського районного суду Чернігівської області Хоменко Л.В., перевіривши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ;
за частиною 1 статті 130 КУпАП,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, з урахуванням виправлень, 03 січня 2024 року ОСОБА_1 о 10 год. 04 хв. у с. Старий Білоус Чернігівського району Чернігівської області по вул. Гагаріна керував автомобілем марки «Volkswagen Passat», державний номерний знак НОМЕР_1 , з явними ознаками наркотичного сп'яніння, (звужені зіниці очей, які не реагують на світло, неприродна блідість обличчя, виражене тремтіння пальців рук), від проходження відповідно до встановленого порядку медичного огляду на стан сп'яніння відмовився, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху України та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Ознайомившись з протокол про адміністративне правопорушення прихожду до висновку, що він не відповідє вимогам ч. 1 ст. 256 КУпАП за наступних підстав.
Протокол про адміністративне правопорушення є документом, на підставі якого суд вирішує питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст.278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
В силу ст. 251 КУпАП доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку відповідним органом встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інших обставин справи, що мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненням особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, а також іншими документами.
У протоколі про адміністративне правопорушення місцем скоєння адміністративного правопорушення зазначено с. Старий Білоус Чернігівського району Чернігівської області, вул. Гагаріна.
З довідки старости Старобілоуського старостинського округу Новобілоуської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області вбачається, що вулиця Гагаріна за адміністративно-територіальним поділом належить до юрисдикції Новобілоуської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області.
Таким чином, органу, що склав протокол про адмінстративне правопорушення необхідно правильно вказати місце скоєння правопорушення та належним чином зробити застереження, внесені у протокол про адмінісративне правопорушення.
Відповідно до статей 251, 254 КУпАП обов'язок надання доказів покладено на осіб, уповноважених складати протоколи про адміністративні правопорушення, суд позбавлений можливості самостійно перекваліфікувати дії особи, що притягується до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ч. 1 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Порушення вимог КУпАП допущених при складанні та оформленні адміністративного протоколу перешкоджають суду правильно, об'єктивно та з додержанням законності розглянути справу і прийняти рішення по суті справи, а за відсутності правильно зазначеного у протоколі місця скоєння правопорушення - визначитись із підсудністю даної справи.
За таких обставин, відповідно до положень статті 256 КУпАП, яка визначає зміст протоколу про адміністративне правопорушення, протокол про адміністративне правопорушення підлягає поверненню органу, який його склав, для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 268 КУпАП, -
Протокол про адміністративне правопорушення серії ААД № 707711 від 03 січня 2024 року відносно ОСОБА_1 , за частиною 1 статті 130 КУпАП повернути ВАП управління патрульної поліції в Чернігівській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Хоменко Л.В.