Справа № 212/2230/24
2/212/1569/24
17 квітня 2024 року м. Кривий Ріг
Жовтневий районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області в складі: головуючого судді Колочко О.В., за участі секретаря судового засідання Ігнатьєвої А.А., за відсутності сторін, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кривому Розі в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» в особі Криворізької філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за необлікований (донарахований) об'єм природного газу,
27 лютого 2024 року позивач Товариство з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» в особі Криворізької філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» (далі- позивач) звернувся до суду з позовом до відповідача ОСОБА_1 (далі- відповідач) в якому просить суд стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість за необлікований (донарахований) об'єм та обсяг природного газу у сумі 1167,41 гривень, а також витрати на оплату судового збору у розмірі 3028 гривень.
В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що ОСОБА_1 є споживачем природного газу за адресою: АДРЕСА_1 . За адресою відповідача 21 вересня 2023 року було виявлено порушення Кодексу газорозподільних систем, та складений акт про порушення №КR-УЕ-18. За наслідками розгляду акту №КR-УЕ-18 здійснено донарахування необлікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу та його вартості за період з 01.08.2023 по 21.09.2023 у розмірі 1167,41 гривень. Рахунок на оплату необлікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу і його вартості на суму 1167,41 гривень було направлено на адресу відповідача супровідним листом 30.10.2023, проте відповідачем заборгованість не сплачено, у зв'язку з чим позивач вимушений звернутись до суду з цим позовом.
Ухвалою судді від 28 лютого 2024 року позовну заяву залишено без руху, надано позивачу строк для усунення недоліків позову.
04 березня 2024 року позивачем усунуто недоліки позовної заяви.
Ухвалою судді від 12 березня 2024 року було прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
02 квітня 2024 року ухвалою суду судовий розгляд був відкладений на 17 квітня 2024 року, у зв'язку з неявкою відповідача.
Від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримав в повному обсязі, проти ухвалення заочного рішення не заперечив.
Статтями 43, 211 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що прийняття участі в судовому засіданні є правом сторони, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач ОСОБА_1 у судове засідання не з'явилась, про час і місце розгляду справи була повідомлена належним чином, у відповідності до вимог ч.1 ст. 128 ЦПК України, відзив на позов не надала, клопотань про відкладення розгляду справи чи про розгляд справи у її відсутність від неї не надходило, у зв'язку з чим, відповідно до положень ч. 8 ст. 178, ч. 4 ст. 223, ч. 1 ст. 280 ЦПК України на підставі наявних у справі доказів, зі згоди представника позивача, судом прийнято рішення про заочний розгляд справи.
Суд, дослідивши письмові матеріали цивільної справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, застосувавши до спірних правовідносин відповідні норми матеріального права, встановив наступні фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.
Відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Згідно ст. 12 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків встановлених цим Кодексом.
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що відповідач ОСОБА_1 є споживачем природного газу за адресою: АДРЕСА_1 .
21 вересня 2023 року за адресою проживання відповідача представниками Товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» в особі Криворізької філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» було виявлено порушення Кодексу газорозподільних систем, та складено акт про порушення №КR-УЕ-18, який підписаний представниками позивача та від підписання якого відповідач ОСОБА_1 відмовилась (а.с. 10-12,21).
На підставі акту №КR-УЕ-18 від 21 вересня 2023 року позивачем здійснено розрахунок необлікованого (донарахованого) об'єму природного газу за період з 01 серпня 2023 року по 21 вересня 2023 року у розмірі 1167,41 гривень (а.с. 16).
Рахунок на оплату необлікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу і його вартості у розмірі 1167,41 гривень, від 26 жовтня 2023 року, направлений на адресу відповідача ОСОБА_1 30.10.2023 (а.с.17)
Згідно пункту 2 глави 1 розділу 6 Кодексу газорозподільних систем (далі-Кодекс) доступ споживачів, утому числі побутових споживачів, до газорозподільної мережі (далі- ГРМ) для споживання (постачання) природного газу надається за умови та на підставі укладеного між споживачем та Оператором ГРМ договору розподілу природного газу, що укладається за формою Типового договору розподілу природного газу, затвердженого постановою НКРЕКП за №2498 від 30.09.2015.
Відповідно до пункту 7 глави 3 розділу 6 Кодексу фактом приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які засвідчують його бажання укласти договорі розподілу природного газу, зокрема повернення підписаної заяви-приєднання, сплата рахунку Оператора ГРМ та/або документальне підтверджене споживання природного газу.
Відповідно до підпункту 1 пункту 1 глави 2 розділу 11 Кодексу, до порушень споживача, які кваліфікуються як несанкціонований відбір природного газу з ГРМ (крадіжка газу) та внаслідок яких щодо них здійснюється нарахування необлікованих об'ємів (обсягів) природного газу, належать, зокрема, наявність несанкціонованого газопроводу.
Згідно пункту 4 глави 1 розділу 1 Кодексу несанкціонований газопровід- самовільно під'єднаний газопровід (газовий відвід, штуцер, патрубок), у тому числі без наявного підключеного газового обладнання, фізично з'єднаний, зокрема вварений, врізаний, з газорозподільною системою або газовою мережею внутрішнього газопостачання, витрата (споживання) природного газу через який не обліковується комерційним вузлом обліку (лічильником газу).
Відповідно до пункту 1 глави 3 розділу 11 Кодексу, уразі виявлення оператором ГРМ несанкціонованого газопроводу або несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу розрахунок об'єму необлікованого природного газу здійснюється за граничними об'ємами споживання природного газу населенням, з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв споживача (фізичної особи) за період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника (контрольного огляду вузла обліку або його перевірки) до дня виявлення порушення (але не більше ніж за шість місяців) та з урахуванням строку на його усунення.
Так позивачем здійснено розрахунок необлікованого об'єму природного газу, з яким погоджується суд, за період з 01 серпня 2023 року по 21 вересня 2023 року на суму 1167,41 гривень.
Отже, позов підлягає задоволенню, та з відповідача на користь позивача підлягає стягненню заборгованість за необлікований (донарахований) об'єм та обсяг природного газу в розмірі 1167,41 гривень.
Відповідно до ст. 141 ЦПК України, стороні на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати, тому понесені позивачем витрати по сплаті судового збору у розмірі 3028 гривень (а.с.7) також належить стягнути з відповідача на користь позивача.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 4, 12, 13, 76-83, 141, 247, 259, 263, 264, 265, 280, 281, 282, суд,-
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» в особі Криворізької філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за необлікований (донарахований) об'єм природного газу,- задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» в особі Криворізької філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» заборгованість за необлікований (донарахований) об'єм та обсяг природного газу в розмірі 1 167 (одна тисяча сто шістдесят сім) гривень 41 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» в особі Криворізької філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» судовий збір у розмірі 3 028 (три тисячі двадцять вісім) гривень.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому Цивільним процесуальним кодексом України. Повторне заочне рішення позивач та відповідач можуть оскаржити в загальному порядку, встановленому цим Кодексом.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржено з загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» в особі Криворізької філії ТОВ «Газорозподільні мережі України», ЄДРПОУ 44952395, місцезнаходження юридичної особи: м. Кривий Ріг, пр. Металургів, 1.
Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 .
Повне рішення складено та підписано 17 квітня 2024 року.
Суддя: О. В. Колочко