Ухвала від 15.04.2024 по справі 380/7932/24

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

15 квітня 2024 рокусправа №380/7932/24

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Хома О.П., перевіривши матеріали позовної заяви Стрийської міської ради до Сколівської міської ради, Військової частини НОМЕР_1 про зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Стрийська міська рада (далі - позивач, ІНФОРМАЦІЯ_1 ) звернулася до суду з позовом до Сколівської міської ради (далі - відповідач-1, Сколівська МР), Військової частини НОМЕР_1 (далі - відповідач-2, в/ч НОМЕР_1 ), в якому просить:

- стягнути сплачені до бюджету Сколівської територіальної громади належну Стрийській міській територіальній громаді дотацію в сумі 33 154 980,56 грн;

- зобов'язати в/ч НОМЕР_1 , що сплачує податок на доходи фізичних осіб за в/ч НОМЕР_2 , сплачувати ПДФО за місцем знаходження в/ч НОМЕР_2 , в бюджет Стрийської міської територіальної громади.

Згідно з пунктом 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу

Позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана без додержання вимог, встановлених КАС України.

Відповідно до пунктів 4 та 5 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Згідно частини 4 статті 161 КАС України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Всупереч вказаним вимогам, позовна заява не містить вимог до Сколівської міської ради та доказів на підтвердження сплати до бюджету Сколівської територіальної громади дотації в сумі 33 154 980,56 грн, доказів належності вказаної дотації Стрийській міській територіальній громаді та доказів сплати в/ч НОМЕР_1 за в/ч НОМЕР_2 податку на доходи фізичних осіб.

Зміст позовних вимог свідчить, що предметом позову є правовідносини у сфері дотацій та справляння податків.

Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Цим Кодексом визначаються функції та правові основи діяльності контролюючих органів, визначених пунктом 41.1 статті 41 цього Кодексу, та центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Згідно підпункту 41.1.1. статті 41 Податкового кодексу податкові органи (центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його територіальні органи) - щодо дотримання законодавства з питань оподаткування (крім випадків, визначених підпунктом 41.1.2 цього пункту), законодавства з питань сплати єдиного внеску, а також щодо дотримання іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, чи його територіальні органи;

Відповідно до пункту 41.4 статті 41 Податкового кодексу 41.4. органами стягнення є виключно контролюючі органи, визначені підпунктом 41.1.1 цього пункту, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.

Відповідно до пунктів 41.5, 41.6 статті 41 Податкового кодексу розмежування повноважень і функціональних обов'язків контролюючих органів визначається законодавством України. Інші державні органи не мають права проводити перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів, у тому числі на запит правоохоронних органів.

З огляду на викладене, повноваження щодо адміністрування податків, зборів та інших платежів покладено на податковий орган, який здійснює контроль за дотримання такої процедури.

Стрийська міська рада не належить до контролюючих органів в розумінні Податкового кодексу України.

На підтвердження наявності у Стрийської міської ради повноважень на звернення до суду з вимогами про стягнення з місцевого бюджету Сколівської територіальної громади сум дотації, а також вимог зобов'язального характеру по сплаті податку на доходи фізичних осіб позивачем не долучено жодного документа.

Відповідно до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI).

Відповідно до частини першої статті 4 Закону № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до пункту 1 частини третьої статті 4 Закону № 3674-VI за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру суб'єктом владних повноважень, юридичною особою сплачується судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб

Законом України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» від 09.11.2023 №3460-ІХ розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01.01.2024 встановлено у розмірі 3 028 грн.

На підтвердження сплати судового збору, позивачем до матеріалів позовної заяви долучено квитанції від 13.09.2023 №754 про сплату судового збору на суму 2 684 грн, та №877 від 11.10.2023 про сплату судового збору на суму 20 935 грн 20 к.

При внесенні даних стосовно сплати судового збору (квитанції від 13.09.2023 №754 та №877 від 11.10.2023) за подання позовної заяви у справі №380/7932/24, комп'ютерною програмою «Діловодство спеціалізованого суду» надано інформацію про те, що «Номери платіжних документів вже внесені до бази даних по справі №380/22875/23 та по справі №380/2999/24 суддя Клименко О. М.».

Отже, вказані квитанції не підтверджують сплату судового збору саме за подання позову у справі №380/7932/24.

У зв'язку з чим позивачу необхідно сплатити судовий збір на загальну суму 23 619 грн 20 к.

Зважаючи на викладене, позовна заява підлягає залишенню без руху.

Для усунення вказаних недоліків і приведення позовної заяви у відповідність до вимог статті 160, 161 КАС України, позивачу необхідно надати певний строк.

Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Стрийської міської ради до Сколівської міської ради, Військової частини НОМЕР_1 , про зобов'язання вчинити дії, - залишити без руху.

Позивачу протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали усунути зазначені в мотивувальній частині ухвали недоліки шляхом подання в канцелярію Львівського окружного адміністративного суду (м. Львів, вул. Чоловського, 2, 79018):

- документа на підтвердження повноважень Стрийської міської ради на звернення до суду з позовом про стягнення коштів з місцевого бюджету територіальної громади та вимог зобов'язального характеру по сплаті податку на доходи фізичних осіб;

- належним чином оформленої позовної заяви з визначеним належним відповідачем/відповідачами та приведеними у відповідність позовними вимогами у кількості примірників для всіх учасників справи, а також доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

- оригіналу документа про сплату судового збору за подання позову майнового характеру у розмірі 23 619 грн;

Оплата судового збору здійснюється за наступними реквізитами: отримувач коштів ГУК Львів/Залізничний р-н/22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38008294; Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.); Код банку отримувача (МФО) 899998; рахунок отримувача UA128999980313101206084013951; код класифікації доходів бюджету 22030101; найменування коду класифікації доходів бюджету: Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050); відомча ознака: « 84» Окружні адміністративні суди : призначення платежу: *;101;__________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).

У разі невиконання вказівок судді по усуненню недоліків позовної заяви у визначений термін, така буде вважатись неподаною та повернута позивачу відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя О. П. Хома