Номер провадження 3/754/2229/24
Справа №754/4669/24
Іменем України
16 квітня 2024 року Суддя Деснянського районного суду м. Києва Вінтоняк Р.Я., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДПС у м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
проживаючого: АДРЕСА_1
за ч. 1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Встановив:
Відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення про те, що 22.03.2024 року ОСОБА_1 , будучи фінансовим директором ТОВ «ДЛ Солюшн», в складі-магазині по вул. Електротехнічна, 45, приміщення №2, №8 в м. Києві, допустив порушення встановленого порядку проведення розрахунків, а саме: не забезпечено режим програмування РРО (ПРРО), відсутній код товарної підкатегорії згідно УКТЗЕД, чим порушив вимоги п. 11 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
До суду ОСОБА_1 , будучи повідомленим про місце і час розгляду справи, не з'явився, клопотань та заяв про відкладення судового розгляду від нього не надходило.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення, долучені до нього матеріали, суддя приходить до наступного висновку.
Згідно п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України однією із засад судочинства є змагальність сторін і закон не покладає на суд обов'язок збирати докази винуватості чи невинуватості особи.
Стаття 278 КУпАП передбачає, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- чи кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, що використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
В наданих на розгляд суду матеріалах справи на підтвердження винуватості ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, наявна копія акту перевірки № 008841 від 22.03.2024 року, на підставі якої складено протокол про адміністративне правопорушення.
Згідно даного акту перевірки було встановлено, що ОСОБА_1 допустив порушення п. 11 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», провівши розрахункову операцію 16.03.2024 року, що підтверджується долученою копією чеку (дата та час операції 16-03-2024 14:32:48).
Відомостей щодо порушення ОСОБА_1 під час здійснення ним господарської діяльності вимог п. 11 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» саме 22.03.2024 року даний акт перевірки № 008841 не містить.
Долучену до матеріалів справи копію фіскального чеку від 22.03.2024 року суддя не приймає як доказ, оскільки акт перевірки не містить жодних відомостей про даний фіскальний чек, в тому числі, порушення яких вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» даним чеком встановлено.
Таким чином, враховуючи відсутність доказів, передбачених ст. 251 КУпАП, на підтвердження порушення ОСОБА_1 вимог п. 11 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» саме 22.03.2024 року матеріали справи не містять, даний адміністративний матеріал підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 247 ч.1 п. 1, 251, 256 283, 284 КУпАП,
Постановив:
Провадження в справі про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 155-1 ч. 1 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Деснянський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: