Постанова від 05.04.2024 по справі 577/1511/24

Справа № 577/1511/24

Провадження № 3/577/455/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"05" квітня 2024 р. м. Конотоп

Суддя Конотопського міськрайонного суду Сумської області Буток Т.А., розглянувши матеріали, які надійшли від Конотопського РВП ГУНП України в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, не працюючого, раніше притягувався до адміністративної відповідальності: 30.09.2023 року за ст. 126 ч. 4 КУпАП - штраф у розмірі 20400 грн.; 10.10.2023 року за ст. 130 ч. 3 КУпАП - штраф у розмірі 51000 грн., з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 10 років, без конфіскації транспортного засобу.

за ст.ст. 126 ч. 5, 130 ч. 3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

12.03.2024 року о 22 год. 19 хв. ОСОБА_1 в м. Конотоп Сумської області по вул. Є.Коновальця керував автомобілем “ВАЗ 2106” н/з НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння, який двічі протягом року вчиняв аналогічне правопорушення, за що притягувався до адміністративної відповідальності 10.10.2023 року, чим порушив вимоги п. 2.9А Правил дорожнього руху України та скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 130 КУпАП.

Крім того, 12.03.2024 року о 23 год. 17 хв. ОСОБА_1 в м. Конотоп Сумської області по пр. Миру керував автомобілем “ВАЗ 2106” н/з НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння, який двічі протягом року вчиняв аналогічне правопорушення, за що притягувався до адміністративної відповідальності 10.10.2023 року, чим порушив вимоги п. 2.9А Правил дорожнього руху України та скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 130 КУпАП.

Крім того, 12.03.2024 року о 23 год. 17 хв. ОСОБА_1 в м. Конотоп Сумської області по пр. Миру керував автомобілем “ВАЗ 2106” н/з НОМЕР_1 без посвідчення водія, тобто не маючи права керування транспортними засобами, будучи притягнутим до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 126 КУпАП протягом року, чим порушив вимоги п. 2.1 Правил дорожнього руху України та скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 126 КУпАП.

ОСОБА_1 в судове засідання 22.03.2024 року не з'явився, про день час та місце розгляду справи повідомлений в установленому законом порядку, про що мається його особистий підпис у протоколі про адміністративне правопорушення, будь-яких заяв чи клопотань до суду не надав, заяви про розгляд справи без його участі також не подавав.

Так, з метою повідомлення особи про час і місце розгляду справи 05.04.2024 року, а також дотримання строків розгляду справи, на офіційному сайті Судової влади України були розміщені відомості про дату та час розгляду справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 .

Суддя вважає, що були створені всі умови для реалізації права особи на доступ до правосуддя, та приймаючи до уваги те, що ОСОБА_1 будучи повідомленим про дату та час розгляду справи в суді, не з'явився, будь-яких заяв чи клопотань до суду не надав, заяви про розгляд справи без його участі також не подавав, суд оцінює таку поведінку ОСОБА_1 , як небажання особисто прийняти участь в розгляді справи в суді.

Вказане узгоджується з рішенням Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 року у справі «Смірнов проти України», відповідно до якого в силу вимог ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи, є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції.

В своїх рішеннях Європейський суд також наголошує, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

Крім того, враховуючи принцип судочинства, зазначений в практиці Європейського суду з прав людини, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суддя вважає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання Кодексу України про адміністративне правопорушення.Крім того, враховуючи принцип судочинства, зазначений в практиці Європейського суду з прав людини, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суддя вважає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання Кодексу України про адміністративне правопорушення.

Більш того, в умовах воєнного стану, з огляду на неприпустимість зупинення роботи судів та здійснення правосуддя та на розумність строків розгляду справ, суд не має чекати, що особа щодо якої розглядається справа виявить бажання з'явитись до суду за умови не повідомлення суду поважних причин своєї неявки.

За вказаних обставин, враховуючи реальні поточні обставини, що склалися в державі, а також те, що робота Конотопського міськрайонного суду Сумської області не припинена, з метою дотримання розумних строків розгляду справи та враховуючи, що ОСОБА_1 , не з'явився в призначене на 05.04.2024 року судове засідання, за період перебування на розгляді суду матеріалів справи не скористався правами, наданими йому чинним законодавством, передбаченими статтею 268 КУпАП, не надав пояснень щодо протоколів про адміністративні правопорушення, обставин справи й доказів на їх підтвердження, тобто добросовісно не виконав процесуальні обов'язки, беручи до уваги той факт, що справи про адміністративні правопорушення передбачені ст.ст. 126 ч. 5, 130 ч. 3 КУпАП, не віднесено до таких, які підлягають розгляду за обов'язкової присутності особи, що притягується до адміністративної відповідальності, відсутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності під час розгляду справи про адміністративне правопорушення за жодних обставин не може виступати як засіб уникнення адміністративної відповідальності особи, також, враховуючи, що існує загроза спливу строків притягнення особи до адміністративної відповідальності, вважаю можливим розгляд справи здійснювати у його відсутність, на підставі наявних документів, доданих до протоколів про адміністративні правопорушення.

Крім того, враховуючи принцип судочинства, зазначений в практиці Європейського суду з прав людини, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суд наголошує, що безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання Кодексу України про адміністративне правопорушення.

З отриманих судом матеріалів, в тому числі даних протоколу про адміністративне правопорушення, вбачається, що особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, було достовірно відомо про факт складення відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення та подальший розгляд справи в суді.

Вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 126 ч. 5, 130 ч. 3, 130 ч. 3 КУпАП, підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколами про адміністративні правопорушення ААД № 656396 від 12.03.2024 року, ААД № 656344 від 12.03.2024 року, ААД № 656310 від 12.03.2024 року, напрвленням, результами огляду на стан алкогольного сп'яніння, актами, поясненнями, постановами про притягнення до адміністративної відповідальності.

Таким чином ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, відповідальність за які передбачена ст. 126 ч. 5 КУпАП, як за порушення Правил дорожнього руху, а саме: керування транспортним засобом особою, яка не має при собі або не пред'явила у спосіб, який дає можливість поліцейському прочитати та зафіксувати дані, що містяться в посвідченні водія відповідної категорії, реєстраційному документі на транспортний засіб, а також полісі (договорі) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страхового сертифіката "Зелена картка"), або не пред'явила електронне посвідчення водія та електронне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, чинний внутрішній електронний договір зазначеного виду обов'язкового страхування у візуальній формі страхового поліса, а також інших документів, передбачених законодавством, вчинене повторно протягом року та за ст. 130 ч. 3 КУпАП, як за дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 36 КпАП України, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Обставин, які обтяжують чи пом'якшують відповідальність суд не вбачає.

Оскільки в матеріалах справи відсутні докази, що транспортний засіб перебуває у приватній власності правопорушника, конфіскація транспортного засобу не застосовується.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан і керуючись ст.ст. 36, 126 ч. 5, 130 ч. 3, 283, 284 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст 126 ч. 5, 130 ч. 3, 130 ч. 3 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 51 000 (п'ятдесят одна тисяча) грн., з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 10 (десять) років, без конфіскації транспортного засобу.

Стягнути з ОСОБА_1 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп. судового збору на користь держави на рахунок: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Конотопський міськрайонний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: Т. А. Буток