Постанова від 08.04.2024 по справі 466/3222/24

Справа № 466/3222/24

Провадження № 3/466/1256/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 квітня 2024року м. Львів

Суддя Шевченківського районного суду м. Львова Свірідова В.В., з участю прокурор Павленко Р.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Львівського управління внутрішньої безпеки НП України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт. Вапнярка Томашпільського району Вінницької області, громадянина України, непрацюючого, займав посаду молодшого інспектора взводу реагування №3 батальйону №1 полк Управління поліції охорони у Львівській області до 25.10.2022, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,

за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

встановив:

ОСОБА_1 , перебуваючи на службі в поліції з 13.07.2020, маючи спеціальне звання сержант поліції, тобто будучи суб"єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, пов'язані з корупцією, несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність (після звільнення), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП (протокол №9 від 25.03.2024).

При розгляді матеріалів адміністративної справи в суді ОСОБА_1 свою вину у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення визнав повністю, просив суворо не карати.

Прокурор Павленко Р.І. при розгляді матеріалів просив суд притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, наклавши на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 75 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, вважаючи, що в його діях наявний склад адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП, про що подав письмовий висновок.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне, без поважних причин подання на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції при припиненні діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування Декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (Декларація, перед звільненням); несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; несвоєчасне, подання на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції Декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (Декларація, після звільнення), що підтверджено сукупністю зібраних до протоколу та досліджених судом доказів.

Крім повного визнання вини особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, його вина у скоєному правопорушенні стверджується протоколами про адміністративне правопорушення №9 від 25.03.2024, копією запиту№6 від 19.03.2024, запитом в УПО у Львівській області № 17/42-13/01-2024 від 17.01.2024; відповіддю УПО у Львівській області №1325/43/33/01-2024 від 13.02.2024; запитом в УПО у Львівській області №347/42-.13/01-2024 від 23.02.2024; відповіддю УПО у Львівській області №1585/43/33/01-2024 від 26.02.2023; витягом з наказу №447о/с від 25.10.2022; витягом з наказу №338о/с від 19.10.2021; витягом з наказу №215о/с від 13.07.2020; копією рапорту ОСОБА_1 від 10.10.2022; копією послужного списку ОСОБА_1 ; копією пам'ятки-ознайомлення про, ознайомлення ОСОБА_1 з положеннями ЗУ «Про запобігання корупції»; копією рекомендацій для поліцейських, державних службовців та працівників поліції, які є суб'єктами декларування про дотримання положень ЗУ «Про запобігання корупції» від 10.10.2022 при звільненні зі служби/роботи; поясненням ОСОБА_1 ; копією е-декларації «після звільнення» ОСОБА_1 ; копією е-декларації «після звільнення» ОСОБА_1 (виправлена).

Так, відповідно до наказу начальника Управління поліції охорони у Львівській області №338 о/с від 19.10.2021, сержанта поліції ОСОБА_1 призначено на посаду молодшого інспектора взводу реагування №3 батальйону №1 полку Управління поліції охорони у Львівській області.

Таким чином, ОСОБА_1 , у відповідності до п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» (далі -Закон) та примітки до статті 1726 КУпАП, відноситься до суб'єктів відповідальності, на яких поширюється дія цього Закону.

Згідно із ч. 1 ст. 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватись Конституції України та Законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Вимогами ч. 2 ст. 19 Конституції України, п. 1 ч. 1 ст. 18 Закону України «Про Національну поліцію» на молодшого інспектора взводу реагування №3 батальйону №1 полку Управління поліції охорони у Львівській області сержанта поліції Гевчука С.О. покладено обов'язки діяти тільки на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, зобов'язання неухильно дотримуватися положень Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції та Присяги поліцейського.

Згідно з наказом начальника Управління поліції охорони у Львівській області № 447 о/с від 25.10.2022, ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції з 25Л0.2022, за и. 7 (за власним бажанням) ч. 1 ст. 77 ЗУ «Про Національну поліцію».

Відповідно до абз. 2, ч. 2, ст. 45 розділу VII Закону, особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Відповідно до п. 15 ч. 1 ст. 11 Закону Національне агентство з питань запобігання корупції (далі - НАЗК) надає роз'яснення, методичну та консультаційну допомогу, зокрема, щодо застосування положень вищезазначеного Закону та прийнятих на його виконання нормативно-правових актів.

Згідно з роз'ясненнями НАЗК №2 від 28.02.2022 щодо застосування окремих положень Закону стосовно заходів фінансового контролю в умовах воєнного стану, беручи до уваги Указ Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» Національне агентство зазначає, що до припинення воєнного стану суб'єкти декларування не повинні витрачати час на заповнення та подання декларації.

У подальшому, пунктом 2-7 розділу XIII Прикінцеві положення Закону, встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану" (№3384-ІХ від 20.09.2023, який набрав чинності 12.10.2023), подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.

Таким чином, ОСОБА_1 зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність (після звільнення), не пізніше 31.01.2024.

Однак, згідно даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, ОСОБА_1 , подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність (після звільнення), лише 26.02.2024 о 10:34 год., тобто несвоєчасно.

Згідно п.2 Інформаційного листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов'язані з корупцією» від 22.05.2017 №223-943/0/4017 конструктивною ознакою цього правопорушення є також несвоєчасне подання декларації без поважних на те причин. Тобто за наявності останніх відповідальність за аналізованою частиною статті виключається. Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку із хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.

Як встановлено судом, поважних причин несвоєчасного подання електронних декларацій у ОСОБА_1 не було. Дані факти були підтверджені особисто ним під час розгляду матеріалів.

З огляду на наведене, приходжу до висновку, що ОСОБА_1 без поважних причин не вжив усіх належних дієвих та послідовних заходів щодо своєчасного заповнення та подання декларацій на офіційному веб-сайті НАЗК, тобто для повного виконання ним, як суб'єктом декларування, вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», чим порушив вимоги фінансового контролю, отже вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП, за що повинен нести адміністративну відповідальність.

Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення за вчинення адміністративного правопорушення у відповідності до ст. 33 КУпАП, враховуючи характер вчинених правопорушень, які відноситься до правопорушень, пов'язаних з корупцією, обставини, за яких було вчинено дані правопорушення, відсутність обтяжуючих обставин, щире каяття винного, як обставину, яка пом'якшує відповідальність, приходжу до висновку, що накладення адміністративного стягнення у виді штрафу, буде необхідним і достатнім для виправлення ОСОБА_1 та попередження вчинення ним нових правопорушень.

У відповідності до вимог п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи стягується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ст. ст. 36, 283, 284 КУпАП, Законом України «Про запобігання корупції», «Про судовий збір», суддя, -

постановив:

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та оштрафувати його на 75 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (одна тисяча двісті сімдесят п'ять гривень) в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605,60 (шістсот п'ять гривень шістдесят коп.).

На постанову може бути подано апеляційну скаргу, внесено подання прокурора протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Львова.

Суддя В. В. Свірідова