Справа № 369/5347/24
Провадження №1-кс/369/1173/24
05.04.2024 року м. Київ
Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі:
слідчого судді - ОСОБА_1 ,
при секретарі - ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Фастівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області старший лейтенанта поліції ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів по матеріалам досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42024112310000019 від 12 лютого 2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України,
Слідчим відділом Фастівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42024112310000019 від 12 лютого 2024 року за фактом розтрати службовими особами органів місцевого самоврядування, за попередньою змовою з невстановленими особами, бюджетних коштів, виділених на ремонтні роботи дорожнього покриття, під час дії воєнного стану, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
Під час проведення досудового розслідування встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 на сайті електронної системи публічних закупівель « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ідентифікатор закупівлі ІНФОРМАЦІЯ_3 ) опубліковано оголошення про проведення закупівлі щодо капітального ремонту тротуару та дорожнього покриття по вул. Жулянська в с. Гатне Фастівського району Київської області, очікуваною вартістю 2 681 279,00 грн.
За результатами проведення закупівлі, переможцем обрано Товариство з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_4 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , з яким ІНФОРМАЦІЯ_1 , в особі сільського голови ОСОБА_4 укладено договір № 126 від 14 червня 2023 року. Відповідно до умов вказаного договору ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » приймає на себе зобов'язання, своїми та/або залученими силами і засобами за рахунок ІНФОРМАЦІЯ_1 , в межах договірної ціни та відповідно до умов Договору, на свій ризик, виконати роботи - Капітальний ремонт тротуару та дорожнього покриття по вул. Жулянська в с. Гатне Фастівського району Київської області (45450000-6 Інші завершальні будівельні роботи). Строки виконання договору до 31 грудня 2023 року. Загальна вартість робіт становить 1 981 443,49 грн.
Проте встановлено, що під час проведення закупівлі для прийняття участі також надавало свою пропозицію ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », однак останньому було відмовлено з формальних підстав. У зв'язку з відмовою, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » на адресу ІНФОРМАЦІЯ_6 спрямовано скаргу про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (дискримінаційні умови в тендерній документації).
24 травня 2023 року комісією ІНФОРМАЦІЯ_6 з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель прийнято рішення щодо задоволення ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_7 внести зміни до тендерної документації за процедурою закупівлі.
Вищевикладені обставини можуть свідчити про те, що службові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 умисно підготовлюють умови з вимогами до тендерної документації для прийняття участі в закупівлі під наперед визначеного учасника та обрання його переможцем, а саме ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 .
Крім того, працівниками ІНФОРМАЦІЯ_8 встановлено що, службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » порушено ДСТУ Б д.1.1.-1:2013 «Правил визначення вартості будівництва», затвердженого наказом ІНФОРМАЦІЯ_9 від 05.07.2013 № 293 та технічні правила ремонту і утримання вулиць та доріг населених пунктів, затвердженого наказом ІНФОРМАЦІЯ_9 від 14.02.2012 № 54, а саме: при виконанні цього договору частину робіт виконано неякісно або взагалі роботи не виконувались, при цьому вказавши у офіційних документах відомості, нібито, про відповідність робіт проектно-кошторисній документації, що в свою чергу призвело до втрат місцевого бюджету ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно до пп. 5.1. п. 5 Розділу 2 «Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень», затвердженої Наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 № 53/5 (у редакції наказу ІНФОРМАЦІЯ_10 від 26.12.2012 № 1950/5), надалі - Інструкції, основними завданнями будівельно-технічної експертизи є: визначення відповідності розробленої проектно-технічної та кошторисної документації вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва; визначення відповідності виконаних будівельних робіт та побудованих об'єктів нерухомого майна (будівель, споруд тощо) проектно-технічній документації та вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва; визначення відповідності виконаних будівельних робіт, окремих елементів об'єктів нерухомого майна, конструкцій, виробів та матеріалів проектно-технічній документації та вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва; визначення, перевірка обсягів і вартості виконаних будівельних робіт та складеної первинної звітної документації з будівництва та їх відповідність проектно-кошторисній документації, вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва; визначення групи капітальності, категорії складності, ступеня вогнестійкості будівель і споруд та ступеня будівельної готовності незавершених будівництвом об'єктів; визначення технічного стану будівель, споруд та інженерних мереж, причин пошкоджень та руйнувань об'єктів та їх елементів; визначення вартості будівельних робіт, пов'язаних з переобладнанням, усуненням наслідків залиття, пожежі, стихійного лиха, механічного впливу тощо; визначення можливості та розробка варіантів розподілу (виділення частки; порядку користування) об'єктів нерухомого майна.
Відповідно до пп 5.1.3. п. 5 Розділу 2 Інструкції, для вирішення питань: про відповідність розробленої проектно-кошторисної документації вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва (ДБН, СНиП тощо); відповідність фактично виконаних будівельних робіт проектній документації та вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва; визначення переліку та об'ємів фактично виконаних робіт з будівництва (ремонту, реконструкції) об'єктів; визначення вартості фактично виконаних робіт з будівництва об'єктів; визначення відповідності обсягів та вартості фактично виконаних будівельних робіт обсягам та вартості, визначеним проектно-кошторисною або первинною звітною документацією; відповідності первинної звітної документації з будівництва за порядком складання і наведеними розрахунками вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва - експерту необхідно надати договірну документацію (договори підряду та додатки до них, додаткові угоди тощо), а також проектно-кошторисну та первинну звітну і виробничу документацію (форми КБ-2в, КБ-3, відомості списання матеріалів, журнал виконання робіт, акти огляду прихованих робіт, акти випробувань тощо) на виконання будівельних робіт.
Відповідно до пп. 5.1.4. п. 5 Розділу 2 Інструкції для вирішення питань: про відповідність об'єктів нерухомого майна проектно-технічній документації на їх будівництво (ремонт, реконструкцію) та вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва (містобудівним, протипожежним, санітарно-гігієнічним тощо); відповідність виконаних будівельних робіт (окремих елементів об'єктів, конструкцій, виробів, матеріалів) проектно-технічній документації та вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва (ДБН, СНиП, стандартам, технічним умовам тощо) - експерту необхідно надати проектну та первинну звітну та виробничу документацію на будівництво об'єкта, документ про приймання в експлуатацію об'єкта будівництва, матеріали технічної інвентаризації на об'єкт, стандарти та технічні умови на виготовлення конструкцій, виробів та матеріалів тощо.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» № 2939-XII від 19.08.2022 Державний фінансовий аудит є різновидом державного фінансового контролю і полягає у перевірці та аналізі органом державного фінансового контролю фактичного стану справ щодо законного та ефективного використання державних чи комунальних коштів і майна, інших активів держави, правильності ведення бухгалтерського обліку і достовірності фінансової звітності, функціонування системи внутрішнього контролю. Результати державного фінансового аудиту та їх оцінка викладаються у звіті.
Відповідно до пп. 1.2 п. 1 Розділу 3 Інструкції, судова економічна експертиза вирішує низку питань, в т.ч. стосовно того, чи підтверджуються документально висновки перевірки у частині, що стосується завищення обсягу і вартості виконаних робіт, з урахуванням висновків інших видів експертиз.
Відповідно до «Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень», затверджених Наказом Міністерства юстиції України 05 серпня 2021 року № 2770/5, разом з документом про призначення експертизи (залучення експерта) експерту слід надати документи бухгалтерського та податкового обліку, які містять вихідні дані для вирішення поставлених питань. Такими документами можуть бути прибуткові та видаткові накладні, податкові накладні, ордери, звіти матеріально відповідальних осіб, картки складського обліку, касові книжки, матеріали інвентаризації, акти ревізій, табелі, наряди, акти приймання виконаних робіт, трудові договори, розрахункові платіжні відомості, виписки банку, платіжні доручення і вимоги, договори про матеріальну відповідальність, накопичувальні (оборотні) відомості, регістри бухгалтерського обліку (журнали-ордери, меморіальні ордери, картки субконто та інші за балансовими рахунками), головні книги, реєстри податкових накладних, податкові декларації, баланси та інші первинні і зведені документи бухгалтерського та податкового обліку і звітності. Якщо ведення бухгалтерського та податкового обліку здійснювалось в електронному вигляді, експерту надаються регістри бухгалтерського та податкового обліку в роздрукованому вигляді, обов'язково завірені в установленому порядку. Додатково вони можуть бути надані на вимогу експерта на електронних носіях інформації, у формі, придатній для сприймання змісту людиною, та систематизованими в хронологічному порядку (за відповідними періодами).
З огляду на вищевикладені обставини, під час проведення досудового розслідування виникла необхідність доцільно призначення судових будівельно-технічної, економічної експертизи, а також залучення спеціаліста державної аудиторської служби. Для забезпечення належного виконання судових експертиз необхідні інформації та копії документів за фактом проведення ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 робіт з капітального ремонту тротуару та дорожнього покриття по вул. Жулянська в с. Гатне Фастівського району Київської області, де замовником була ІНФОРМАЦІЯ_7 (ідентифікатор закупівлі «Prozorro» ІНФОРМАЦІЯ_3 ), а саме:
-наказу про призначення уповноваженої особи за проведення відкритих торгів; документів, що регламентують діяльність уповноваженої особи (наказ, положення, тощо);
-тендерної документації, в т.ч.: річного плану закупівель; протокольного рішення уповноваженої особи про затвердження тендерної документації; протокольного рішення уповноваженої особи про затвердження тендерної документації на закупівлю зі всіма додатками; протокольних рішень уповноваженої особи про внесення змін до тендерної документації на закупівлю (якщо таке приймалося); оголошення про проведення закупівлі; тендерних пропозицій учасників процедури закупівлі, довідки з попередньої оцінки вартості предмету закупівлі, техніко-економічне обґрунтування; протоколів засідання тендерного комітету, рішень тендерного комітету, протоколу розкриття тендерних пропозицій; повідомлення про намір укласти договір; повідомлення про внесення змін до договору;
-договорів, додаткових угод до них, всіх додатків, специфікацій, укладених з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ;
-складених дефектних актів;
-проектної документації; зведених кошторисних розрахунків вартості; локальних кошторисних розрахунків вартості; договірних цін на виконання робіт; розрахунків загальновиробничих витрат, підсумкових відомостей ресурсів; графіків виконаних робіт;
-актів за формою КБ-2в (акти приймання виконаних робіт) та КБ-3 (довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрат), актів прихованих робіт;
-платіжних доручень щодо перерахування грошових коштів або інших документів, що підтверджують оплату коштів за виконані роботи;
-договорів на здійснення авторського/технічного нагляду з додатками та актами виконаних робіт; платіжних доручень щодо перерахування грошових коштів або інших документів, що підтверджують оплату коштів за виконані роботи;
-сертифікатів про надання дозволу на проведення авторського/технічного нагляду (сертифікати на ведення технічного нагляду), інші документи (відомості) видані інженеру з технічного нагляду, який здійснював технічний нагляд; сертифікатів інженера кошторисника на право складання кошторисної документації за договорами з виконання робіт;
-журналів ведення робіт за договорами з виконання робіт; графіків виконання робіт; експертних звітів щодо розгляду кошторисної документації за виконання робіт;
-документів, які підтверджують фактичне придбання включених в акти виконаних робіт основних матеріалів (накладні, сертифікати відповідності, шляхові листи щодо доставки матеріалів;
-документів, які підтверджують витрати з експлуатації машин і механізмів включених в акти виконаних робіт (подорожні (шляхові) листи, змінні рапорти про роботу машин і механізмів, калькуляції вартості 1 маш/год. (для власних потреб), відомість про наявність на балансі підрядника власних машин та механізмів, у разі використання орендованих машин та механізмів договори на оренду машин та механізмів), витрати на відрядження, включених до актів виконаних робіт, тощо;
-рішення ІНФОРМАЦІЯ_6 про виявлення порушень при затвердженні тендерної документації на вказану закупівлю та всі документи, які видано/укладено уповноваженою особою чи сільською радою з метою усунення виявлених Антимонопольним комітетом України порушень;
-інформацію про зареєстровані (діючи, відкриті, закриті, спеціальні) банківські рахунки в період з 01.01.2023 по теперішній час (з вказівкою номера рахунку, дати реєстрації, МФО та назви банківської установи, валюти рахунку, а також дати закриття);
-інформації про те, які заходи вживалися для визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, а також роз'яснення щодо процедури обрання ІНФОРМАЦІЯ_1 переможцем ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 .
З цією метою, 26.02.2024 на адресу ІНФОРМАЦІЯ_1 скеровано запит за № 964/109/1702/01-24 про надання вищевказаних документів та інформації. Однак, відповідно до відповіді ІНФОРМАЦІЯ_1 № 02-11/355 від 05.03.2024, у наданні запитуваних документів та інформації слідчому відмовлено, посилаючись на відсутність у сторони обвинувачення отримувати копії документів на підставі ст. 93 КПК України.
Разом з тим, запитувана інформація та документи, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , в сукупності з іншими доказами, мають суттєве значення для встановлення об'єктивної істини у цьому кримінальному провадженні та осіб, які вчинили вказане кримінальне правопорушення, оскільки вона дасть змогу підтвердити або спростувати наявну у сторони обвинувачення версію про розтрату бюджетних коштів під час проведення вищевказаних робіт шляхом аналізу документів, подальшого проведення огляду та призначення відповідних експертиз.
Враховуючи специфіку доказування злочинів економічної спрямованості, для яких є характерним вчинення розкрадань бюджетних коштів під виглядом законних операцій під час укладення та виконання договорів за бюджетні кошти, іншим шляхом, без отримання вказаних завірених копій документів, довести або спростувати наявну у сторони обвинувачення версію вчинення злочину, не можливо.
Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок.
Відповідно до ч. 1 ст. 132 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених КПК України.
Згідно статті 159 КПК України встановлено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Статтею 160 КПК України передбачено право сторони кримінального провадження звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.
З огляду на наявність підстав вважати, що володілець вказаної документації дізнавшись про проведення судового засідання з питань надання тимчасового доступу, може її змінити чи приховати, або узгодити свої дії із представником підрядника - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », оскільки під час досудового розслідування слідством надається кримінально-правова оцінка діям посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_11 , яка і є володільцем документів, а також враховуючи, відмову сільської ради добровільно надати копії вказаних документів, що може вказувати на їх зацікавленість в ухиленні від можливих наслідків кримінальної відповідальності, прошу на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України розгляд даного клопотання проводити без виклику представника ІНФОРМАЦІЯ_11 , у володінні якого знаходиться дані документи.
Іншим шляхом, окрім тимчасового доступу до документів, досягти мети кримінального провадження не можливо, оскільки володілець документації не надав її добровільно у порядку ст. 93 КПК України.
Враховуючи те, що інформація та документи за фактом проведення ІНФОРМАЦІЯ_1 закупівлі з капітального ремонту тротуару та дорожнього покриття по вул. Жулянська в с. Гатне Фастівського району Київської області (ідентифікатор закупівлі «Prozorro» ІНФОРМАЦІЯ_3 ), що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_1 , мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у даному кримінальному провадженні, а також те, що неможливо отримати дані відомості в інший спосіб, слідчий просив суд розглянути дане клопотання і постановити ухвалу про надання старшому слідчому СВ Фастівського РУП ГУНП в Київській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , старшому слідчому СВ Фастівського РУП ГУНП в Київській області капітану поліції ОСОБА_5 дозволу на тимчасовий доступ до інформації та документів з можливістю вилучити належним чином завірені їх копії за фактом проведення ІНФОРМАЦІЯ_1 закупівлі з капітального ремонту тротуару та дорожнього покриття по вул. Жулянська в с. Гатне Фастівського району Київської області (ідентифікатор закупівлі «Prozorro» ІНФОРМАЦІЯ_3 ), що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:
-наказу про призначення уповноваженої особи за проведення відкритих торгів; документів, що регламентують діяльність уповноваженої особи (наказ, положення, тощо);
-тендерної документації, в т.ч.: річного плану закупівель; протокольного рішення уповноваженої особи про затвердження тендерної документації; протокольного рішення уповноваженої особи про затвердження тендерної документації на закупівлю зі всіма додатками; протокольних рішень уповноваженої особи про внесення змін до тендерної документації на закупівлю (якщо таке приймалося); оголошення про проведення закупівлі; тендерних пропозицій учасників процедури закупівлі, довідки з попередньої оцінки вартості предмету закупівлі, техніко-економічне обґрунтування; протоколів засідання тендерного комітету, рішень тендерного комітету, протоколу розкриття тендерних пропозицій; повідомлення про намір укласти договір; повідомлення про внесення змін до договору;
-договорів, додаткових угод до них, всіх додатків, специфікацій, укладених з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ;
-складених дефектних актів;
-проектної документації; зведених кошторисних розрахунків вартості; локальних кошторисних розрахунків вартості; договірних цін на виконання робіт; розрахунків загальновиробничих витрат, підсумкових відомостей ресурсів; графіків виконаних робіт;
-актів за формою КБ-2в (акти приймання виконаних робіт) та КБ-3 (довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрат), актів прихованих робіт;
-платіжних доручень щодо перерахування грошових коштів або інших документів, що підтверджують оплату коштів за виконані роботи;
-договорів на здійснення авторського/технічного нагляду з додатками та актами виконаних робіт; платіжних доручень щодо перерахування грошових коштів або інших документів, що підтверджують оплату коштів за виконані роботи;
-сертифікатів про надання дозволу на проведення авторського/технічного нагляду (сертифікати на ведення технічного нагляду), інші документи (відомості) видані інженеру з технічного нагляду, який здійснював технічний нагляд; сертифікатів інженера кошторисника на право складання кошторисної документації за договорами з виконання робіт;
-журналів ведення робіт за договорами з виконання робіт; графіків виконання робіт; експертних звітів щодо розгляду кошторисної документації за виконання робіт;
-документів, які підтверджують фактичне придбання включених в акти виконаних робіт основних матеріалів (накладні, сертифікати відповідності, шляхові листи щодо доставки матеріалів;
-документів, які підтверджують витрати з експлуатації машин і механізмів включених в акти виконаних робіт (подорожні (шляхові) листи, змінні рапорти про роботу машин і механізмів, калькуляції вартості 1 маш/год. (для власних потреб), відомість про наявність на балансі підрядника власних машин та механізмів, у разі використання орендованих машин та механізмів договори на оренду машин та механізмів), витрати на відрядження, включених до актів виконаних робіт, тощо;
-рішення ІНФОРМАЦІЯ_6 про виявлення порушень при затвердженні тендерної документації на вказану закупівлю та всі документи, які видано/укладено уповноваженою особою чи сільською радою з метою усунення виявлених Антимонопольним комітетом України порушень;
-інформації про зареєстровані (діючи, відкриті, закриті, спеціальні) банківські рахунки в період з 01.01.2023 по теперішній час (з вказівкою номера рахунку, дати реєстрації, МФО та назви банківської установи, валюти рахунку, а також дати закриття);
-інформації про те, які заходи вживалися для визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, а також роз'яснення щодо процедури обрання ІНФОРМАЦІЯ_1 переможцем ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 .
На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України розглянути зазначене клопотання без представників ІНФОРМАЦІЯ_1 , оскільки наявні підстави вважати, що володілець вказаної документації дізнавшись про проведення судового засідання з питань надання тимчасового доступу, може її змінити чи приховати, або узгодити свої дії із представником підрядника, що імовірно є співучасником злочину.
В судове засідання прокурор не з'явився, просив суд розгляд клопотання проводити без його участі, клопотання підтримав, просив суд його задовольнити.
Суд розглядає клопотання у відсутність особи, у володінні якої знаходяться вказані документи, з метою унеможливлення завчасного знищення або переховування документів, зазначених у клопотанні.
В силу ст. 131 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК України) заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, а заходами забезпечення кримінального провадження є в тому числі тимчасовий доступ до речей, документів.
Згідно до вимог ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Беручи до уваги вищенаведене та враховуючи, що у клопотанні та доданих до нього матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що документи, які знаходяться у володінніІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_1 , мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, слідчий суддя вважає, що є підстави для задоволення клопотання.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 131, 159-163, 166, 309 КПК України, слідчий суддя -
Клопотання - задовольнити.
Надати старшому слідчому СВ Фастівського РУП ГУНП в Київській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , старшому слідчому СВ Фастівського РУП ГУНП в Київській області капітану поліції ОСОБА_5 дозволу на тимчасовий доступ до інформації та документів з можливістю вилучити належним чином завірені їх копії за фактом проведення ІНФОРМАЦІЯ_1 закупівлі з капітального ремонту тротуару та дорожнього покриття по вул. Жулянська в с. Гатне Фастівського району Київської області (ідентифікатор закупівлі «Prozorro» ІНФОРМАЦІЯ_3 ), що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:
-наказу про призначення уповноваженої особи за проведення відкритих торгів; документів, що регламентують діяльність уповноваженої особи (наказ, положення, тощо);
-тендерної документації, в т.ч.: річного плану закупівель; протокольного рішення уповноваженої особи про затвердження тендерної документації; протокольного рішення уповноваженої особи про затвердження тендерної документації на закупівлю зі всіма додатками; протокольних рішень уповноваженої особи про внесення змін до тендерної документації на закупівлю (якщо таке приймалося); оголошення про проведення закупівлі; тендерних пропозицій учасників процедури закупівлі, довідки з попередньої оцінки вартості предмету закупівлі, техніко-економічне обґрунтування; протоколів засідання тендерного комітету, рішень тендерного комітету, протоколу розкриття тендерних пропозицій; повідомлення про намір укласти договір; повідомлення про внесення змін до договору;
-договорів, додаткових угод до них, всіх додатків, специфікацій, укладених з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ;
-складених дефектних актів;
-проектної документації; зведених кошторисних розрахунків вартості; локальних кошторисних розрахунків вартості; договірних цін на виконання робіт; розрахунків загальновиробничих витрат, підсумкових відомостей ресурсів; графіків виконаних робіт;
-актів за формою КБ-2в (акти приймання виконаних робіт) та КБ-3 (довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрат), актів прихованих робіт;
-платіжних доручень щодо перерахування грошових коштів або інших документів, що підтверджують оплату коштів за виконані роботи;
-договорів на здійснення авторського/технічного нагляду з додатками та актами виконаних робіт; платіжних доручень щодо перерахування грошових коштів або інших документів, що підтверджують оплату коштів за виконані роботи;
-сертифікатів про надання дозволу на проведення авторського/технічного нагляду (сертифікати на ведення технічного нагляду), інші документи (відомості) видані інженеру з технічного нагляду, який здійснював технічний нагляд; сертифікатів інженера кошторисника на право складання кошторисної документації за договорами з виконання робіт;
-журналів ведення робіт за договорами з виконання робіт; графіків виконання робіт; експертних звітів щодо розгляду кошторисної документації за виконання робіт;
-документів, які підтверджують фактичне придбання включених в акти виконаних робіт основних матеріалів (накладні, сертифікати відповідності, шляхові листи щодо доставки матеріалів;
-документів, які підтверджують витрати з експлуатації машин і механізмів включених в акти виконаних робіт (подорожні (шляхові) листи, змінні рапорти про роботу машин і механізмів, калькуляції вартості 1 маш/год. (для власних потреб), відомість про наявність на балансі підрядника власних машин та механізмів, у разі використання орендованих машин та механізмів договори на оренду машин та механізмів), витрати на відрядження, включених до актів виконаних робіт, тощо;
-рішення ІНФОРМАЦІЯ_6 про виявлення порушень при затвердженні тендерної документації на вказану закупівлю та всі документи, які видано/укладено уповноваженою особою чи сільською радою з метою усунення виявлених Антимонопольним комітетом України порушень;
-інформації про зареєстровані (діючи, відкриті, закриті, спеціальні) банківські рахунки в період з 01.01.2023 по теперішній час (з вказівкою номера рахунку, дати реєстрації, МФО та назви банківської установи, валюти рахунку, а також дати закриття);
-інформації про те, які заходи вживалися для визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, а також роз'яснення щодо процедури обрання ІНФОРМАЦІЯ_1 переможцем ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 .
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала діє протягом двох місяців.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_6