12 квітня 2024 року ЛуцькСправа № 140/1058/24
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Андрусенко О. О.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ), НОМЕР_2 прикордонного загону Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_3 ) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернувся з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) (далі - НОМЕР_4 прикордонний загін, відповідач-1), НОМЕР_2 прикордонного загону Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_3 ) (далі - НОМЕР_2 прикордонний загін, відповідач-2) про:
- визнання протиправними дій НОМЕР_4 прикордонного загону щодо нарахування та виплати грошової допомоги на оздоровлення у травні 2016 року, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань у травні 2016 року, та підйомної допомоги у листопаді 2017 року, без урахування щомісячної додаткової грошової винагороди та зобов'язання відповідача-1 здійснити перерахунок та виплату грошової допомоги на оздоровлення, виплаченої у травні 2016 року, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, виплаченої у травні 2016 року, та підйомної допомоги, виплаченої у листопаді 2017 року відповідно, з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди, враховуючи раніше виплачені суми;
- визнання протиправними дій НОМЕР_2 прикордонного загону щодо нарахування та виплати грошової допомоги на оздоровлення у лютому 2017 року, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань у серпні 2017 року, без урахування щомісячної додаткової грошової винагороди та зобов'язання відповідача-2 здійснити перерахунок та виплату грошової допомоги на оздоровлення, виплаченої у лютому 2017 року, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, виплаченої у серпні 2017 року відповідно, з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди, враховуючи раніше виплачені суми.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, позивач проходив військову службу у відповідачів. Позивач вважає, що під час проходження військової служби відповідачами з порушенням норм законодавства здійснювалось нарахування та виплата грошового забезпечення із огляду на наступне.
Із огляду на архівні відомості особистих карток грошового забезпечення під час проходження військової служби в НОМЕР_4 прикордонному загоні, позивачу проводились нарахування та виплати, розрахунковою величиною яких є розмір місячного грошового забезпечення, зокрема, у травні 2016 року допомога на оздоровлення у сумі 4210,00 грн. та матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань у сумі 760,00 грн., у листопаді 2017 року підйомна допомога у сумі 5324,00 грн. без включення до розрахунку місячного грошового забезпечення щомісячної додаткової грошової винагороди нарахованої у ці місяці у сумі 3210,00 грн та у сумі 3194,40 грн. відповідно, виплату якої було встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 №889 «Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, Національної гвардії, Служби зовнішньої розвідки та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій» (далі - Постанова №889) і така виплачувалась із січня 2016 року по лютий 2018 року щомісячно.
Також з огляду на архівні відомості особистих карток грошового забезпечення під час проходження військової служби в НОМЕР_2 прикордонному загоні, позивачу проводились нарахування та виплати, розрахунковою величиною яких є розмір місячного грошового забезпечення, зокрема у лютому 2017 року допомога на оздоровлення у сумі 5176,00 грн. та у серпні 2017 року матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань у сумі 740,00 грн. без включення до розрахунку місячного грошового забезпечення щомісячної додаткової грошової винагороди нарахованої у ці місяці у сумі 3105,60 грн та у сумі 3105,60 грн. відповідно, виплату якої було встановлено Постановою № 889 і така виплачувалась із січня 2016 року по лютий 2018 року щомісячно.
Позивач, посилаючись на правові висновки Великої Палати Верховного Суду у постанові від 10.11.2021 у справі № 825/997/17, вважає, що дії відповідачів щодо не включення до розрахунку місячного грошового забезпечення щомісячної додаткової грошової винагороди при нарахуванні та виплаті у травні 2016, лютому 2017 року допомоги на оздоровлення, у травні 2016 року та серпні 2017 року матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, у листопаді 2017 року підйомної допомоги є протиправними та порушують його майнові права на виплату грошового забезпечення у законодавчо визначеному розмірі.
Ухвалою суду від 05.02.2024 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у даній справі, постановлено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
В поданому до суду відзиві на позовну заяву представник відповідача-1 позов не визнав та просить відмовити у його задоволенні, з тих підстав, що щомісячна додаткова грошова винагорода військовослужбовцям Державної прикордонної служби України не включається до складу місячного грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення матеріально-побутових питань та підйомної допомоги військовослужбовців. Також вказує на пропуск позивачем строку звернення до суду, встановленого частиною п'ятою статті 122 КАС України.
Представник відповідача-2 у відзиві на позовну заяву позовних вимог також не визнав та просив у їх задоволенні відмовити повністю, посилаючись на те, що щомісячна додаткова грошова винагорода не входить до складу місячного грошового забезпечення, з якого здійснюється розрахунок одноразової грошової допомоги на оздоровлення, та не включається до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення одноразових видів грошового забезпечення та інших одноразових виплат.
Інших заяв по суті справи на адресу суду не надходило.
Дослідивши письмові докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступне.
Матеріалами справи підтверджено, що позивач ОСОБА_1 по 29.08.2016 та з 13.09.2017 по 28.08.2019 проходив військову службу в НОМЕР_4 прикордонному загоні, що підтверджується витягами з наказів начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 від 29.08.2016 № 191-ос, від 13.09.2017 №209-ос та витягом з наказу начальника НОМЕР_4 прикордонного загону від 28.08.2019 №464-ос (а.с. 8-9).
Також у період з 01.09.2016 по 12.09.2017 позивач проходив військову службу в НОМЕР_2 прикордонному загоні, що підтверджується витягами з наказів начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 від 01.09.2016 № 342-ос та від 12.09.2017 №314-ос (а.с. 7).
Як вбачається з особистих карток грошового забезпечення за 2016-2017 роки (а.с.14, 15), під час проходження позивачем військової служби у відповідача-1 йому виплачувалася грошова допомога для оздоровлення у травні 2016 року у сумі 4210,00 грн., матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань у травні 2016 року у сумі 760,00 грн., підйомна допомога у листопаді 2017 року у сумі 5324,00 грн.
З особистої картки заробітної плати за 2017 рік вбачається, що під час проходження позивачем військової служби у відповідача-2 йому виплачувалася грошова допомога для оздоровлення у лютому 2017 року у сумі 5176,00 грн. та матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань у серпні 2017 року у сумі 740,00 грн. (а.с. 14 зворот).
Предметом цього спору є питання нарахування та виплати позивачу грошової допомоги на оздоровлення за 2016-2017 роки, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань за 2016-2017 роки та підйомної допомоги, виплаченої у 2017 році, з місячного грошового забезпечення, у складі якого, як вважає позивач, має бути врахована щомісячна додаткова грошова винагорода.
При вирішенні спору суд керується такими нормативно-правовими актами.
Пунктом 1 статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі Закон №2011-ХІІ) установлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Відповідно до пунктів 2, 3 статті 9 Закону №2011-ХІІ до складу грошового забезпечення входять посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.
Абзацами першим та другим пункту 4 вказаної статті встановлено, що грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності. Порядок виплати грошового забезпечення визначається Міністром оборони України, керівниками центральних органів виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні утворені відповідно до законів України військові формування та правоохоронні органи, керівниками розвідувальних органів України.
Як передбачено пунктом 1 статті 10-1 Закону №2011-ХІІ, військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, надаються щорічні основні відпустки із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням грошової допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення.
Згідно з підпунктами 3.6.1 та 3.6.3. пункту 3.6 розділу III Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Державної прикордонної служби України, затвердженої наказом Адміністрації Державної прикордонної служби України 20.05.2008 №425 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18.06.2008 за №537/15228; далі - Інструкція №425, чинна у період з 29.06.2008 по 10.08.2018) військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) за рішенням начальника (командира) органу Держприкордонслужби може надаватися у межах фонду грошового забезпечення, затвердженого в кошторисі органу Держприкордонслужби, один раз на рік матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань у розмірі, що не перевищує їх місячного грошового забезпечення. Розмір матеріальної допомоги визначається, виходячи з розміру місячного грошового забезпечення, на яке військовослужбовець має право згідно із законодавством України на день звернення.
Відповідно до підпунктів 3.7.1, 3.7.4 пункту 3.7 розділу III Інструкції №425 військовослужбовцям один раз на рік надається допомога для оздоровлення в розмірі місячного грошового забезпечення. Розмір допомоги для оздоровлення визначається, виходячи з посадових окладів, окладів за військовими званнями та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою згідно із законодавством на день підписання наказу про надання цієї допомоги.
Згідно з абзацом першим частини третьої статті 9-1 Закону №2011-ХІІ при переїзді військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом, а також тих, хто перебуває на кадровій військовій службі та військовій службі за призовом осіб офіцерського складу, на нове місце військової служби в інший населений пункт, у зв'язку з призначенням на військову посаду, зарахуванням до військового навчального закладу, термін навчання в якому становить не менше шести місяців, або у зв'язку з передислокацією військової частини їм виплачується: підйомна допомога в розмірі місячного грошового забезпечення на військовослужбовця і 50 відсотків місячного грошового забезпечення на кожного члена сім'ї військовослужбовця, який переїжджає з ним на нове місце військової служби.
Відповідно до пункту 1 Інструкції про умови та порядок виплати підйомної допомоги військовослужбовцям Державної прикордонної служби України, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх cправ України від 19.08.2016 № 848, зареєстровано в Міністерстві юстиції України14.09.2016за № 1249/29379 (далі - Інструкція №848), військовослужбовцям, які проходять військову службу за контрактом або перебувають на кадровій військовій службі та військовій службі за призовом осіб офіцерського складу (далі - військовослужбовці), що переїхали на нове місце військової служби в інший населений пункт у зв'язку з призначенням на військову посаду, зарахуванням до військового навчального закладу, строк навчання в якому становить не менше шести місяців, або у зв'язку з передислокацією органу (підрозділу) Державної прикордонної служби України (далі - орган (підрозділ) Держприкордонслужби), виплачується підйомна допомога в розмірі місячного грошового забезпечення. Залежно від посади, на яку призначено військовослужбовця або яку він займав до дня прибуття органу (підрозділу) Держприкордонслужби до нового пункту постійної дислокації, розмір підйомної допомоги визначається, виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія).
Під час проходження військової служби у відповідачів ОСОБА_1 у 2016-2017 роках було нараховано та виплачено: грошову допомогу для оздоровлення у сумі 4210,00 грн. (у травні 2016 року) та у сумі 5176,00 грн. (у лютому 2017 року); матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у сумі 760,00 грн. (у травні 2016 року) та у сумі 740,00 грн. (у серпні 2017 року); підйомну допомогу у сумі 5324,00 грн. (у листопаді 2017 року), що підтверджується даними з особистих карток грошового забезпечення (а.с.14-15), тобто в цій частині його право було реалізоване.
Спірним питанням є підстави включення при обчисленні цих виплат щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої Постановою №889, яка нараховувалась та виплачувалась позивачу, починаючи з січня 2016 року по грудень 2017 року щомісячно (а.с. 14-15).
Так, Постановою №889 (чинна до 01.03.2018) було установлено щомісячну додаткову грошову винагороду військовослужбовцям, зокрема, Державної прикордонної служби - у розмірі, що не перевищує місячне грошове забезпечення.
Відповідно до пункту 2 Постанови №889 граничні розміри, порядок та умови виплати щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої пунктом 1 цієї постанови, визначаються Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Адміністрацією Державної прикордонної служби, Службою зовнішньої розвідки за погодженням з Міністерством соціальної політики і Міністерством фінансів у межах затвердженого фонду грошового забезпечення.
Згідно з пунктом 2 Інструкції про розміри і порядок виплати щомісячної додаткової грошової винагороди військовослужбовцям Державної прикордонної служби України, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 02.02.2016 №73 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11.12.2016 за №217/28347; далі - Інструкція №73; застосовувалася з 01.01.2016 по 09.11.2018), виплата винагороди здійснюється в таких розмірах й таким військовослужбовцям: 1) до 100 відсотків місячного грошового забезпечення: військовослужбовцям, які займають посади в загонах морської охорони та їх структурних підрозділах; військовослужбовцям, які займають посади льотного складу в авіаційних частинах Держприкордонслужби; 2) військовослужбовцям (крім зазначених у підпункті 1 цього пункту) - до 60 відсотків місячного грошового забезпечення. Розміри винагороди для органів Держприкордонслужби з урахуванням виконання покладених завдань, особливостей умов проходження служби військовослужбовцями встановлюються наказами Адміністрації Держприкордонслужби в межах видатків на грошове забезпечення, передбачених для Держприкордонслужби у Державному бюджеті України на відповідний рік.
Як на підставу для неврахування щомісячної додаткової грошової винагороди до складу грошового забезпечення, з якого проводився розрахунок допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та підйомної допомоги відповідачі покликаються на пункт 8 Інструкції №73, відповідно до якого винагорода не включається до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення одноразових додаткових видів грошового забезпечення та інших одноразових виплат.
Проте, застосовуючи наведену Інструкцію як спеціальний нормативно-правовий акт, що визначає структуру та склад грошового забезпечення при нарахуванні та виплаті позивачеві допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та підйомної допомоги, суд враховує пріоритетність законів над підзаконними актами. Ієрархічні колізії нормативно-правових актів долаються шляхом застосування норми, яка закріплена в нормативно-правовому акті, що має вищу юридичну силу.
Кабінет Міністрів України як вищий орган у системі органів виконавчої влади прийняв Постанову №889, якою з 01.10.2010 установив щомісячну додаткову грошову винагороду. Як слідує зі змісту подальших змін до цієї постанови, перелік військовослужбовців та інших осіб, яким відповідно до пункту 1 цієї постанови встановлювалася винагорода, розширено.
Зі змісту Постанови №889 слідує, що щомісячна додаткова грошова винагорода відповідає ознакам щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, оскільки є щомісячною та має постійний характер.
Отже, при визначенні розміру грошового забезпечення застосуванню підлягає Закон №2011-ХІІ та Постанова №899, а не Інструкція №73 в частині обмеження включення до місячного грошового забезпечення, з якого нараховується допомога для оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань та підйомна допомога щомісячної додаткової грошової винагороди.
Такі правові висновки викладені у постанові Великої Палати Верховного Суду від 10.11.2021 у справі №825/997/17 та у постанові Верховного Суду від 21.01.2022 у справі №520/8887/2020.
Так Велика Палата Верховного Суду у постанові від 10.11.2021 у справі №825/997/17 зазначила, що щомісячна додаткова грошова винагорода входить до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з якого обчислюється одноразова грошова допомога при звільненні з військової служби. Окрім цього, Велика Палата Верховного Суду повторює, що незалежно від того, чи перераховані всі постанови, у яких викладена правова позиція, від якої відступила Велика Палата Верховного Суду, суди під час вирішення тотожних спорів мають враховувати саме останню правову позицію Великої Палати Верховного Суду (постанова Великої Палати Верховного Суду від 30.01.2019 у справі №755/10947/17).
Таким чином, щомісячна додаткова грошова винагорода не може вважатись одноразовою та повинна бути включена до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється допомога для оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань та підйомна допомога. Однак відповідачі виплату вказаних видів грошового забезпечення протиправно здійснювали без урахування в складі грошового забезпечення щомісячної додаткової грошової винагороди, яка мала постійний характер.
З наведених підстав є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню взаємопов'язані позовні вимоги позивача про визнання дій відповідачів протиправними та зобов'язання відповідача-1 здійснити перерахунок та виплату (з урахуванням раніше виплачених сум) грошової допомоги на оздоровлення, виплаченої у травні 2016 року, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, виплаченої у травні 2016 року, та підйомної допомоги, виплаченої у листопаді 2017 року, з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди; зобов'язання відповідача-2 здійснити перерахунок та виплату (з урахуванням раніше виплачених сум) грошової допомоги на оздоровлення, виплаченої у лютому 2017 року, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, виплаченої у серпні 2017 року, з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди.
З приводу дотримання позивачем строку звернення до суду із цим позовом, то суд наголошує, що спір щодо виплати належного грошового забезпечення є спором, пов'язаним з недотриманням законодавства про оплату праці.
Верховний Суд у постанові від 19.01.2023 у справі №460/17052/21 вказував на безпідставності застосування для визначення строку звернення до суду положень частини п'ятої статті 122 КАС України у спорах щодо грошового забезпечення при проходженні військової служби, а застосуванню підлягають приписи частини другої статті 233 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України).
Згідно з частиною другою статті 233 КЗпП України (у редакції, чинній до змін, внесених Законом України від 01.07.2022 №2352-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин»; далі - Закон №2352-ІХ, набрав чинності 19.07.2022) у разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком. З 19.07.2022 з огляду на зміни, внесені Законом №2352-ІХ до статті 233 КЗпП України, строк звернення до суду у справах про виплату всіх сум, що належать працівникові при звільненні, обмежується тримісячний строком.
Відповідно до правової позиції Верховного Суду, зокрема, у постановах від 28.09.2023 у справі №140/2168/23, від 19.01.2023 у справі №460/17052/21, дія статті 233 КЗпП України в редакції Закону №2352-ІХ поширюється тільки на ті відносини, які виникли після набуття цією нормою закону чинності. Право на звернення до суду із позовом відповідно до положень частини другої статті 233 КЗпП України (в редакції, чинній до 19.07.2022) не обмежене будь-яким строком.
Застосовуючи наведені висновки Верховного Суду, суд зазначає, що оскільки спірні правовідносини виникли до 19.07.2022, то відсутні підстави для застосування змін, внесених Законом №2352-IX до статті 233 КЗпП України.
Зважаючи на відсутність документально підтверджених судових витрат, пов'язаних із розглядом справи, питання про їх розподіл судом не вирішується.
Керуючись статтями 243 - 246, 262 КАС України, суд
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 грошової допомоги на оздоровлення у травні 2016 року, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань у травні 2016 року та підйомної допомоги у листопаді 2017 року без урахування у складі місячного грошового забезпечення щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2010 року №889 «Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних сил, Державної прикордонної служби, внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту ІНФОРМАЦІЯ_4 ».
Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_5 (військова частина НОМЕР_1 ) здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату (з урахуванням виплачених сум) грошової допомоги на оздоровлення, виплаченої у травні 2016 року, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, виплаченої у травні 2016 року, та підйомної допомоги, виплаченої у листопаді 2017 року, з урахуванням у складі місячного грошового забезпечення щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2010 року №889 «Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних сил, Державної прикордонної служби, внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Міністерства надзвичайних ситуацій».
Визнати протиправними дії НОМЕР_2 прикордонного загону Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_3 ) щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 грошової допомоги на оздоровлення у лютому 2017 року, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань у серпні 2017 року без урахування у складі місячного грошового забезпечення щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2010 року №889 «Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних сил, Державної прикордонної служби, внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту ІНФОРМАЦІЯ_4 ».
Зобов'язати НОМЕР_2 прикордонний загін Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_3 ) здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату (з урахуванням виплачених сум) грошової допомоги на оздоровлення, виплаченої у лютому 2017 року, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, виплаченої у серпні 2017 року, з урахуванням у складі місячного грошового забезпечення щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2010 року №889 «Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних сил, Державної прикордонної служби, внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Міністерства надзвичайних ситуацій».
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_5 ).
Відповідач-1: ІНФОРМАЦІЯ_5 (військова частина НОМЕР_1 ) ( АДРЕСА_2 , ідентифікаційний код НОМЕР_6 ).
Відповідач-2: НОМЕР_2 прикордонний загін Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_3 ) ( АДРЕСА_3 , ідентифікаційний код НОМЕР_7 ).
Суддя О. О. Андрусенко