П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
12 квітня 2024 р.м. ОдесаСправа № 420/25692/23
Суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду Градовський Ю.М., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області у особі Голови комісії з реорганізації Головного управління ДФС в Одеській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 12 березня 2024р. по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області у особі Голови комісії з реорганізації Головного управління ДФС в Одеській області, третя особа: Головне управління ДПС в Одеській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії,
У вересні 2023р. ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до ГУ ДФС в Одеській області у особі Голови комісії з реорганізації ГУ ДФС в Одеській області, третя особа: ГУ ДПС в Одеській області, у якому просив:
- визнати протиправними дії ГУ ДФС в Одеської області у особі Голови комісії з реорганізації ГУ ДФС в Одеської області, викладені у листі від 15.09.2023р. №297/ДФС, щодо відмови у підготовці та направленні до ГУ ПФУ в Одеської області довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 1.01.2021, 1.01.2022 та 1.01.2023 року у відповідності до вимог ст.ст.43 і 63 ЗУ від 9.04.1992р. №2262- XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з врахуванням положень постанови КМУ від 30.08.2017 №704 щодо визначення посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов'язковим зазначенням у довідках посадового окладу і окладу за військовим званням, обчислених шляхом множення прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом про Державний бюджет України на відповідний рік як розрахункова величина для визначення посадових окладів працівникам інших державних органів, оплата праці яких регулюється спеціальними законами, станом на 1.01.2023, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з зазначенням відомостей про розміри інших щомісячних видів грошового забезпечення, обчислених з урахуванням розмірів встановлених окладів, для здійснення перерахунку пенсії відповідно з 1.01.2019, 1.01.2020, 1.02.2021, 1.02.2022 та 1.02.2023 року;
- зобов'язати ГУ ДФС в Одеської області в Одеської області у особі Голови комісії з реорганізації ГУ ДФС в Одеської області підготувати та направити до ГУ ПФУ в Одеської області довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 1.01.2019, 1.01.2020, 1.01.2021, 1.01.2022, та 1.01.2023 року у відповідності до вимог ст.ст.43 і 63 ЗУ від 9.04.1992р. №2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з врахуванням положень постанови КМУ від 30.08.2017 №704 щодо визначення посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов'язковим зазначенням у довідках посадового окладу і окладу за військовим званням, обчислених шляхом множення прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом про Державний бюджет України на відповідний рік як розрахункова величина для визначення посадових окладів працівникам інших державних органів, оплата праці яких регулюється спеціальними законами, станом на 1.01.2023, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з зазначенням відомостей про розміри інших щомісячних видів грошового забезпечення, обчислених з урахуванням розмірів встановлених окладів, для здійснення перерахунку пенсії відповідно з 1.02.2019, з 1.02.2020, з 1.02.2021, 1.02.2022 та 1.02.2023 року.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 12 березня 2024р. адміністративний позов задоволено частково.
Визнано протиправними дії ГУ ДФС в Одеської області у особі Голови комісії з реорганізації ГУ ДФС в Одеської області щодо відмови у підготовці та поданні до ГУ ФПУ в Одеській області довідок про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії станом на 1.01.2020р., на 1.01.2021р., на 1.01.2022р. та на 1.01.2023р. із зазначенням у довідці посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1.01.2020р., на 1.01.2021р., на 1.01.2022р. та на 1.01.2023р., на відповідний тарифний коефіцієнт, та з зазначенням відомостей про розміри інших щомісячних видів грошового забезпечення, обчислених з урахування розмірів встановлених окладів, для здійснення перерахунку пенсії відповідно з 1.02.2020р., 1.02.2021р., 1.02.2022р. та 1.02.2023р..
Зобов'язано ГУ ДФС в Одеської області у особі Голови комісії з реорганізації ГУ ДФС в Одеської області підготувати та подати до ГУ ПФУ в Одеській області довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії станом на 1.01.2020р., на 1.01.2021р., на 1.01.2022р. та на 1.01.2023р. у відповідності до вимог ст.ст.43 і 63 ЗУ від 9.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з урахуванням положень постанови КМУ від 30.08.2017р. №704, Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою КМУ від 13 лютого 2008р. №45, із зазначенням у довідці посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня відповідного календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та із зазначенням відомостей про розміри інших щомісячних видів грошового забезпечення, обчислених з урахування розмірів встановлених окладів, для здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 1.02.2020р., 1.02.2021р., 1.02.2022р. та 1.02.2023р..
В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Не погодившись із даним судовим рішенням, ГУ ДФС в Одеської області у особі Голови комісії з реорганізації ГУ ДФС в Одеської області подало апеляційну скаргу, у якій просить рішення суду скасувати та прийняти нову постанову, якою відмовити у задоволенні адміністративного позову в повному обсязі.
Розглянувши апеляційну скаргу, суддя вважає за необхідне залишити апеляційну скаргу без руху з наступних підстав.
У відповідності до п.1 ч.5 ст.296 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Підпунктом 2 п.3 ч.2 ст.4 ЗУ «Про судовий збір» визначено, що за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору складає 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Отже, судовий збір за подання апеляційної скарги на рішення суду складає 1 610,4грн., то суддя вважає за необхідним залишити апеляційну скаргу без руху для надання строку для сплати судового збору.
Отже, враховуючи приписи п.1 ч.5 ст.296 КАС України та положення ст.4 ЗУ «Про судовий збір» до апеляційної скарги повинно бути додано належним чином оформлений документ про сплату судового збору (квитанцію, платіжне доручення, довідку, засвідчену підписом контролера та скріплену печаткою установи банку у разі коли сплата судового збору здійснюється шляхом перерахування коштів з рахунка вкладника, відкритого в установі банку, тощо) у розмірі 1 610,4грн.. Платіжні реквізити для перерахування судового збору: рахунок отримувача коштів ГУК в Од.обл./Приморський р-н/22030101; код отримувача (ЄДРПОУ) 37607526; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) - 899998; рахунок отримувача UA678999980313101206081015758; код класифікації доходів бюджету 22030101 «Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050)», відомча ознака: « 81» (Апеляційні адміністративні суди).
Згідно з ч.2 ст.298 КАС України, до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст.296 цього Кодексу, а також подана особою, яка відповідно до ч.6 ст.18 цього Кодексу зобов'язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються положення ст.169 цього Кодексу (залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви).
Відповідно до ч.1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.160,161 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, протягом якого потрібно усунути недоліки.
У відповідності до приписів п.1 ч.4 ст.169 КАС України у разі не усунення вищевказаних недоліків апеляційної скарги остання буде повернута апелянту.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.169, 296, 298 КАС України, суддя
Апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області у особі Голови комісії з реорганізації Головного управління ДФС в Одеській області залишити без руху.
Надати апелянту строк протягом 10 днів з дня вручення вказаної ухвали для усунення зазначених недоліків.
Роз'яснити, що у разі не усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, відповідно до ст.169 КАС України, апеляційна скарга буде повернута скаржнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя П'ятого апеляційного
адміністративного суду Ю.М. ГРАДОВСЬКИЙ