Постанова від 12.04.2024 по справі 233/1988/24

Код суду 233 № 233/1988/24

ПОСТАНОВА

про повернення матеріалів для дооформлення

12 квітня 2024 року м.Костянтинівка

Суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області Кожевник О.А., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з ВП № 2 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області стосовно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 5 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення АДД № 677473 о 02 год. 40 хв. 26 березня 2024 року на автошляху Слов'янськ-Донецьк-Маріуполь 32 км. + 400 м. на БП С009 водій ОСОБА_1 керував автомобілем ЗАЗ 1103 07 - 42 номерний знак НОМЕР_2 при цьому 24.12.2023 рішенням Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області у справі №3961/401/04-23 був позбавлений права керування транспортними засобами на один рік. Правопорушення вчинено повторно протягом року, громадянин ОСОБА_1 притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 126 КУпАП 03.12.2023 постановою БАБ 907649.

ОСОБА_1 , належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи в судове засідання не з'явився, пояснення стосовно протоколу про адміністративне правопорушення не надав.

Вивчивши протокол про адміністративне правопорушення та долучені матеріали, суддя дійшов таких висновків.

Відповідно до ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом…

Статтею 278 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд цієї справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.

Відповідно ст. 251 КпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів …, а також іншими документами.

За вимогами ч. 2 ст. 251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього кодексу.

Частина 5 ст. 126 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті, а саме:

- керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом,

- керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами,

- керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами.

За приписами ст. 317-1 КУпАП особа вважається позбавленою права керування транспортним засобом після набрання законної сили рішенням суду про позбавлення цього права.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно зі ст. 254 про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженою на те особою.

Суддя, дослідивши матеріали справи дійшов висновку про направлення протоколу про адміністративне правопорушення від 29 березня 2024 року серія ААД № 677463 складеного поліцейським СРПП відділу поліції № 2 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області Дрегвалем С.В. стосовно ОСОБА_1 за ч. 5 ст. 126 КУпАП для належного оформлення, оскільки у протоколі про адміністративне правопорушення міститься посилання на позбавлення ОСОБА_1 права керування транспортними засобами рішенням Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області від 24.12.2023 № 3961/401/04-23, однак вказане рішення не долучено до матеріалів адміністративної справи. Разом з цим до матеріалів протоколу долучено інші рішення стосовно ОСОБА_1 , а саме постанова Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області № 233/8225/23 від 08 січня 2024 року та постанова Кривоозерського районного суду Миколаївської області № 479/853/23 від 26.12.2023 на які відсутнє посилання в протоколі про адміністративне правопорушення.

Порушення уповноваженими особами відділу поліції № 2 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області вимог ст. 256 КУпАП позбавляє можливості суд прийняти законне та обґрунтоване рішення.

Зазначені недоліки суддя відносить до суттєвих порушень вимог діючого КУпАП, тому адміністративний матеріал підлягає поверненню до відділу поліції № 2 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області для належного дооформлення.

Доопрацьовану справу про адміністративне правопорушення необхідно надіслати з урахуванням вимог ч. 2 ст. 38 КУпАП, за змістом якої, у справах про адміністративні правопорушення, що підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення.

Керуючись ст. 7, 245, 251, 255- 256 , 278 КУпАП, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Протокол про адміністративне правопорушення серії ААД № 677473 від 29 березня 2024 року за ч. 5 ст. 126 КУпАП стосовно ОСОБА_1 з доданими до нього матеріалами повернути до відділу поліції № 2 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області для дооформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: О.А. Кожевник