Ухвала від 12.04.2024 по справі 320/1858/23

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

12 квітня 2024 року м. Київ № 320/1858/23

Суддя Київського окружного адміністративного суду Терлецька О.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Президента України Зеленського Володимира Олександровича, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 про визнання протиправними дій,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Президента України ОСОБА_16 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 .

Протоколом розподілу від 31.01.2023 року головуючою суддею в справі призначено Харченко В.С.

Протколом розподілу від 02.04.2024 року справу було передано судді Терлецькій О.О.

Позовні вимоги мають наступний зміст:

"- Прошу суд відкрити кримінальну справу та притягнути до кримінальної відповідальності за фактом державної зради «Стаття 111.1 КК України» та за фактом геноциду за «Стаття КК України 442.1 Геноцид» осіб: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , Гвоздь , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 за здачу Криму Росії - це зрада та геноцид.

- Прошу суд відкрити кримінальну справу та притягнути до кримінальної відповідальності ОСОБА_2 за фактом державної зради «Стаття 111.1 КК України» (не вніс до Верховної Ради України подання про оголошення стану «ВІЙНА» на підставі конституції України «Стаття 106. пункт 19») агресії на територію України та захоплення Криму, Луганської та Донецької областей, за фактом збройної агресії проти України).

- Прошу суд відкрити кримінальну справу та притягнути до кримінальної відповідальності після закінчення президентського терміну ОСОБА_16 за фактом державної зради «Стаття 111.1 КК України» (після вступу на посаду президента не вніс до Верховної Ради України подання про оголошення стану «ВІЙНА» на підставі конституції України «Стаття 106. пункт 19» після агресії на територію України та захоплення Криму, Луганської та Донецької областей. Внаслідок халатного виконання службових обов'язків почалися військові дії 24 лютого 2022 року з великою кількістю людських жертв - це 100% його вина.

- Прошу суд зобов'язати Президента України ОСОБА_16 якнайшвидше внести до Верховної Ради України подання про оголошення стану «ВІЙНА» на підставі конституції України: «Стаття Юб.пункт 19» за фактом збройної агресії проти України з боку Росії та республіки Білорусь.

- На підставі конституції України: Стаття 2, суверенітет України поширюється на всю її територію. Україна є унітарною державою. В унітарній державі не допускаються автономії та республіки. Прошу суд зобов'язати президента України ОСОБА_16 якнайшвидше ліквідувати Кримську автономію. Крим - рівноправна область держави Україна, Севастополь - рівноправне місто держави Україна. Крим увійшов в Україну як область, а не як автономія."

Відповідно до ч. 1 ст. 19 КАС України

Юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема:

1) спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження;

1-1) спорах адміністратора за випуском облігацій, який діє в інтересах власників облігацій відповідно до положень Закону України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки", із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;

2) спорах з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;

3) спорах між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень;

4) спорах, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів;

5) за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, коли право звернення до суду для вирішення публічно-правового спору надано такому суб'єкту законом;

6) спорах щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму;

7) спорах фізичних чи юридичних осіб із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації;

8) спорах щодо вилучення або примусового відчуження майна для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності;

9) спорах щодо оскарження рішень атестаційних, конкурсних, медико-соціальних експертних комісій та інших подібних органів, рішення яких є обов'язковими для органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших осіб;

10) спорах щодо формування складу державних органів, органів місцевого самоврядування, обрання, призначення, звільнення їх посадових осіб;

11) спорах фізичних чи юридичних осіб щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності державного замовника у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про оборонні закупівлі", крім спорів, пов'язаних із укладенням державного контракту (договору) про закупівлю з переможцем спрощених торгів із застосуванням електронної системи закупівель, а також зміною, розірванням і виконанням державних контрактів (договорів) про закупівлю;

12) спорах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів охорони державного кордону у справах про правопорушення, передбачені Законом України "Про відповідальність перевізників під час здійснення міжнародних пасажирських перевезень";

13) спорах щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років";

14) спорах із суб'єктами владних повноважень з приводу проведення аналізу ефективності здійснення державно-приватного партнерства;

15) спорах, що виникають у зв'язку з оголошенням, проведенням та/або визначенням результатів конкурсу з визначення приватного партнера та концесійного конкурсу;

16) спорах щодо здійснення державного регулювання, нагляду і контролю у сфері медіа.

Згідно з ч. 2 ст. 19 КАС України 2. Юрисдикція адміністративних судів не поширюється на справи:

1) що віднесені до юрисдикції Конституційного Суду України;

2) що мають вирішуватися в порядку кримінального судочинства;

3) про накладення адміністративних стягнень, крім випадків, визначених цим Кодексом;

4) щодо відносин, які відповідно до закону, статуту (положення) громадського об'єднання, саморегулівної організації віднесені до його (її) внутрішньої діяльності або виключної компетенції, крім справ у спорах, визначених пунктами 9, 10 частини першої цієї статті.

З вищевикладеного вбачається, що адміністративномим судом не розглядаються справи предметом позовних вимог в яких є правовідносити, що виникають в зв'язку з кримінальними правопорушеннями.

Відповідно до ст. 214 КПК України заява про вчинення кримінального правопорушення подається до прокурора або слідчого.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 170 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.

Ч. 6 ст. 170 КАС України визначено, що у разі відмови у відкритті провадження в адміністративній справі з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд повинен роз'яснити заявнику, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд такої справи.

Зі змісту ст. 214 КПК вбачається, що такі вимоги не можуть бути предметом спору в жодній з юрисдикцій.

На підставі викладеного, керуючись статтями 243, 248, 170 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Відмовити у відкритті провадження за позовом ОСОБА_1 .

2. Копію ухвали разом з матеріалами заяви надіслати заявнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.

Суддя Терлецька О.О.