Рішення від 12.04.2024 по справі 160/3262/24

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 квітня 2024 рокуСправа №160/3262/24

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіПрудника С.В.

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

05.02.2024 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла сформована 04.02.2024 року через систему “Електронний суд” позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якій позивача просить суд:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровської області (ідентифікаційний код: 21910427, місцезнаходження: вул. Набережна Перемоги, 26, м. Дніпро, 49094) щодо відмови ОСОБА_1 у проведені перерахунку та виплати пенсії з 01.12.2019 року у розмірі 90 % грошового забезпечення, зазначеного у довідці Державної установи “Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Дніпропетровській області” від 01.05.2023 року за вих. №33/24/С-10089, з врахуванням рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28.08.2023 року у справі № 160/13322/23 та рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28.08.2023 року у справі №160/17237/23;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.12.2019 року у розмірі 90 % грошового забезпечення, зазначеного у довідці Державної установи “Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Дніпропетровській області” від 01.05.2023 року за вих. №33/24/С-10089, з врахуванням рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28.08.2023 року у справі № 160/13322/23 та рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28.08.2023 року у справі №160/17237/23.

Означені позовні вимоги вмотивовані протиправністю дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо зменшення основного розміру пенсії за вислугу років ОСОБА_1 з 90% до 70% при перерахунку пенсії з 01.12.2019 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 01.05.2023 року за вих. №33/24/С-10089, яка надана Державною установою “Територіальне медичне об'єднання МВС України по Дніпропетровській області”.

21.02.2024 року від ГУ ПФУ в Дніпропетровській області до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач заперечив щодо задоволення позовних вимог. В мотивування своєї правової позиції відповідач зазначив наступне. На виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 04.11.2020 у справі № 160/11292/20 проведено перерахунок пенсії з 01.01.2018 у розмірі 90% від грошового забезпечення, яке зазначено в довідці, наданій на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб”. Відповідно до ст. 13 Закону № 2262-ХІІ, в редакції, що діяла на дату призначення позивачу пенсії, максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен був перевищувати 90 % відповідних сум грошового забезпечення, пенсія позивачу була призначена у розмірі 80 % від грошового забезпечення за 30 років вислуги. Законом України від 27.03.2014 № 1166-VІІ "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання України" (далі - Закон № 1166-VІІ), який набрав чинності 01.05.2014, були внесено зміни в ч. 2 ст. 13 Закону № 2262-ХІІ, а саме цифри 80 замінили на цифри 70. Таким чином, відповідно до ч. 2 ст. 13 Закону № 2262-ХІІ, якою визначаються розміри пенсій за вислугу років, визначено що максимальний розмір пенсії обчислений відповідно до цієї статті не повинен перевищувати 70 % відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів. Закон № 1166-VІІ, яким було встановлено зміни до ст. 13 Закону № 2262-ХІІ, не скасовано та не визнано такими, що не відповідають Конституції України. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом та механізмом їх проведення. Норми, які визначають механізм проведення перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовцям, встановлені ст. 63 Закону № 2262-XII. Також, варто зазначити, що відповідно до правової позиції Конституційного Суду України, викладеної в Рішенні від 26.12.2011 № 20-рп/2011, розміри соціальних виплат залежать від фінансово-економічних можливостей держави. На виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28.08.2023 у справі № 160/13322/23 та ухвали від 05.10.2023 проведено перерахунок пенсії з 01.04.2019 у розмірі 70% від грошового забезпечення 18192,93 грн, зазначеного у довідці від 01.05.2023 № 33/24/С-10089, наданої Державною установою «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Дніпропетровській області». Зобов'язання щодо проведення будь-яких дій згідно рішення суду стосується тільки осіб, відповідно до яких прийнято рішення. Оскільки рішенням суду від 28.08.2023 у справі №160/13322/23 не зобов'язано органи Пенсійного фонду України перерахувати пенсію виходячи з розміру 90% грошового забезпечення, тому проведено перерахунок пенсії за умовами статті 13 Закону № 2262, якими максимальний розмір призначених пенсій за вислугу років обмежується 70% відповідних сум грошового забезпечення незалежно від дати звільнення особи зі служби.

За відомостями з витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 05.02.2024 року зазначена вище справа розподілена та 06.02.2024 року передана судді Пруднику С.В.

12.02.2024 року ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду прийнято до свого провадження означену позовну заяву та призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Справа розглянута в межах строку розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, встановленого статтею 258 Кодексу адміністративного судочинства України - в межах шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Дослідивши всі документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі, виходячи з наступних підстав.

Судом установлено, матеріалами справи підтверджено, що позивач, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відповідно до Порядку передачі органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.11.2006 №1522 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві та отримує пенсію призначену відповідно до Закону України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».

Позивачу, 01.07.2010 року призначено пенсію за вислугою років відповідно до ч.2 ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» №2262-ХІІ від 09.04.1992 року (надалі - Закон № 2262-ХІІ).

За реплікацією «Діловодство спеціалізованого суду» встановлено, що рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28.08.2023 року у справі 160/13322/23 позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії задоволено повністю.

Означеним судовим рішенням вирішено наступне.

Визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, буд. 26; ЄДРПОУ 21910427) щодо проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.12.2019 року на підставі довідки Державної установи “Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Дніпропетровській області” від 01.05.2023 року за вих. №33/24/C-10089 протиправною.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити ОСОБА_1 починаючи з 01.12.2019 року перерахунок та виплату пенсії на підставі довідки від 01.05.2023 року за вих. №33/24/ С-10089 про розмір грошового забезпечення, наданої Державною установою “Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Дніпропетровській області”, з урахуванням раніше виплачених коштів.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 26, код ЄДРПОУ 21910427) документально підтверджені судові витрати, пов'язані зі сплатою судового збору у розмірі 1073,60 грн. (одна тисяча сімдесят три гривні шістдесят копійок).

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 05.10.2023 року у справі №160/13322/23 заяву ОСОБА_1 про виправлення описки в рішенні Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28.08.2023 року задоволено.

Даною ухвалою суду вирішено наступне.

Виправити описку в описовій частині тексту рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28.08.2023 року.

Вважати вірним за текстом в описовій частині тексту рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28.08.2023 року як “визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, буд. 26; ЄДРПОУ 21910427) щодо проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.12.2019 року на підставі довідки Державної установи “Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Дніпропетровській області” від 01.05.2023 року за вих. №33/24/C-10089”.

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28.08.2023 року у справі №160/17237/23 адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії задоволено в повному обсязі.

Даним судовим рішенням вирішено наступне.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови у нарахуванні та виплаті ОСОБА_1 щомісячної доплати до пенсії в сумі 2000,00 грн. згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року №713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб".

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 21910427) здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) з 01.07.2021 року щомісячної доплати до пенсії в сумі 2000,00 грн. згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року №713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб", з урахуванням раніше виплачених сум.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 21910427) судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 1073,60 грн. (одна тисяча сімдесят три гривні шістдесят копійок).

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 26.09.2023 року у справі №160/17237/23 заяву ОСОБА_1 про виправлення описки в рішення суду задоволено. Виправлено описку в рішенні Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28.08.2023 року по справі №160/17237/23, замінивши в тексті рішення дату народження ОСОБА_1 з " ІНФОРМАЦІЯ_2 " на " ІНФОРМАЦІЯ_3 ".

Позивач через портал Пенсійного фонду України звернувся до відповідача з заявою за номером ВЕБ-04001-Ф-С-23-289690 від 10.12.2023 року, яка зареєстрована у відповідача за вх. № 54344/Б-0400-23 від 11.12.2023 року та просив провести перерахунок та виплату пенсії з 01.12.2019 року у розмірі 90 % грошового забезпечення, зазначеного у довідці Державної установи “Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Дніпропетровській області” від 01.05.2023 року за вих. №33/24/C-10089, з врахуванням рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28.08.2023 року у справі № 160/13322/23 та рішення цього суду від 28.08.2023 року у справі № 160/17237/23.

Листом ГУ ПФУ в Дніпропетровській області від 13.01.2024 року за вих. № 2824-54344/Б-01/8-0400/24 позивачу повідомлено наступне. Законом України від 08.07.2011 № 3668-VI “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи”, який набув чинності з 01.10.2011, було внесено зміни до низки актів, в тому числі до статті 13 Закону України № 2262 про розмір пенсії за вислугу років у відсотках. Враховуючи зміни до статті 13 Закону № 2262 максимальний розмір пенсії, що призначається за вислугу років, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 80 відсотків відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1 - 100 відсотків, до категорії 2 - 95 відсотків. Законом України від 27.03.2014 № 1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» також внесено зміни в статтю 13 Закону № 2262, за якими максимальний розмір пенсії, що призначається за вислугу років, не повинен перевищувати 70 відсотків сум грошового забезпечення. На виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 04.11.2020 у справі № 160/11292/20 проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2018 у розмірі 90% від грошового забезпечення, яке зазначено в довідці, наданій на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб”. Доплата пенсії на виконання рішення суду за період з 01.01.2018 по 28.02.2021 становить 56690,02 грн. На виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28.08.2023 у справі № 160/13322/23 та ухвали від 05.10.2023 ОСОБА_1 проведено перерахунок пенсії з 01.04.2019 у розмірі 70% від грошового забезпечення 18192,93 грн, зазначеного у довідці від 01.05.2023 № 33/24/С-10089, наданої Державною установою «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Дніпропетровській області». Доплата пенсії на виконання рішення суду за період з 01.12.2019 по 31.10.2023 становить 262 486,35 грн. Зобов'язання щодо проведення будь-яких дій згідно рішення суду стосується тільки осіб, відповідно до яких прийнято рішення. Оскільки рішенням суду від 28.08.2023 у справі № 160/13322/23 не зобов'язано органи Пенсійного фонду України перерахувати пенсію виходячи з розміру 90% грошового забезпечення, тому ОСОБА_1 проведено перерахунок пенсії за умовами статті 13 Закону № 2262, якими максимальний розмір призначених пенсій за вислугу років обмежується 70% відповідних сум грошового забезпечення незалежно від дати звільнення особи зі служби. Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Кодексом адміністративного судочинства України передбачено, що постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України. Судові рішення виконуються органами Пенсійного фонду України в межах повноважень. Відповідно до статті 8 Закону № 2262 виплата пенсій, у тому числі додаткових пенсій, доплат, надбавок та підвищень до них, компенсаційних виплат, встановлених законодавством, звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України. Відповідно до частин 1 та 2 статті 23 Бюджетного кодексу України будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету можна здійснювати лише за наявності відповідного бюджетного призначення, встановленого законом про Державний бюджет України. Згідно з положеннями пунктів 20, 29 ч. 1 статті 116 Бюджетного кодексу України, взяття зобов'язання без відповідних бюджетних асигнувань та здійснення видатків бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням всупереч цьому Кодексу чи закону про Державний бюджет України є порушенням бюджетного законодавства. Відповідно до Порядку розроблення, затвердження та виконання бюджету Пенсійного фонду України, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 31.08.2009 № 21-2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.01.2022 за № 53/37389 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 09.12.2021 № 35-1), кошти Державного бюджету України передбачаються в бюджеті Пенсійного фонду України в обсягах, визначених Законом України про Державний бюджет України на відповідний рік. Отже, доплату на виконання рішення суду, винесеного на користь ОСОБА_1 , буде здійснено після надходження бюджетних асигнувань, виділених на цю мету в порядку черговості виконання рішень суду за датою набрання ними законної сили. З 01.12.2023 виплата ОСОБА_1 пенсії здійснюється у розмірі 16017,96 грн, який обчислено на виконання рішення суду. Доплату пенсії за листопад 2023 року в сумі 5868,70 грн. ОСОБА_1 отримав в грудні 2023 року. Таким чином, покладені судом зобов'язання вчинити певні дії щодо перерахунку ОСОБА_1 пенсії виконані Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області в порядку, встановленому судовим рішенням, та в межах повноважень, покладених на органи Пенсійного фонду України. До того ж, рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28.08.2023 у справі № 160/17237/23 зобов'язано Головне управлiння Пенсiйного фонду України в Днiпропетровськiй областi здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 з 01.07.2021 року щомісячної доплати до пенсії в сумі 2000,00 грн. згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року №713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб", з урахуванням раніше виплачених сум. Не погодившись з рішенням суду, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області подана апеляційна скарга до Третього апеляційного адміністративного суду від 26.12.2023 № 0400-010904-8/210231. Отже, повернутись до виконання рішення суду буде можливо після розгляду апеляційної скарги Третім апеляційним адміністративним судом. Органи Пенсійного фонду України в своїй діяльності керуються нормами чинного законодавства. Відповідно до Закону України від 02 жовтня 1996 року № 393/96-ВР “Про звернення громадян”, у разі незгоди з наданою відповіддю, ОСОБА_1 має право на її оскарження в органах вищого рівня або у судовому порядку.

Листом Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 31.01.2024 року №03/8900/24 ОСОБА_1 повідомлено наступне. Дніпропетровський окружний адміністративний суд розглянув електронне звернення ОСОБА_1 від 27.01.2024 (отримане 29.01.2024) щодо надання інформації про подання Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області апеляційної скарги на рішення суду у справі № 160/17237/23 та у відповідь на нього в межах функціональних повноважень повідомлено таке. За даними автоматизованої системи документообігу суду КП «Діловодство спеціалізованого суду» апеляційна скарга на рішення суду від 28.08.2023 у справі № 160/17237/23 за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії до Дніпропетровського окружного адміністративного суду не надходила.

Вважаючи такі дії відповідача протиправними та такими, що не ґрунтуються на нормах чинного законодавства, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Вирішуючи спірні правовідносини, суд зазначає наступне.

Надаючи правову оцінку вищенаведеному, суд вказує, що спеціальним законом, який регулює правовідносини в сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі є Закон України від 09 квітня 1992 року N 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі Закон № 2262-ХІІ).

Вказаним Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Відповідно до ст. 13 Закону № 2262-ХІІ (в редакції Закону на момент призначення пенсії) максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.

Пунктом 8 розділу II Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", який набрав чинності з 01.10.2011, та пунктом 23 розділу II Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні", який набрав чинності з 01.05.2014, до ч.2 ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" було внесено зміни та цифри "90" замінено цифрами "80" та цифри "80" замінено цифрами "70" відповідно.

Таким чином, внесено зміни до статті 13 Закону № 2262-ХІІ, зокрема змінено у відсотках розмір пенсії за вислугу років, яка призначається військовослужбовцям та особам, які мають право на пенсію за цим Законом, у разі реалізації ними такого права.

При цьому, зміна встановленого Законом максимального розміру пенсії (з 90% до 70% сум грошового забезпечення) відбулася вже після призначення позивачу пенсії.

Суд зазначає, що внесені Законом України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" зміни до ч. 2 ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" щодо встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 70% грошового забезпечення стосуються порядку призначення пенсії військовослужбовцям у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм проведення перерахунку пенсії за вислугу років та по інвалідності військовослужбовцям є стаття 63 Закону № 2262-ХІІ.

Однак, вказаною статтею не передбачено зменшення основного розміру пенсії у разі проведення її перерахунку.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що при перерахунку пенсії військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за Законом № 2262-ХІІ, має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії.

Таким чином, дії відповідача, які полягають у зменшенні розміру пенсії з 90 % грошового забезпечення до 70 % грошового забезпечення при проведенні перерахунку позивачу є протиправними, а позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про задоволення вимог адміністративного позову.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд виходить з наступного.

Згідно з частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем при зверненні до суду понесені судові витрати, пов'язані зі сплатою судового збору за подання позовної заяви до суду в розмірі 969 грн.

Отже, сплачений позивачем судовий збір за подачу позовної заяви до суду в сумі 969 грн. підлягає стягненню з Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області за рахунок бюджетних асигнувань.

Керуючись ст. ст. 2, 77, 78, 139, 242-243, 245-246, 258, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровської області (ідентифікаційний код: 21910427, місцезнаходження: вул. Набережна Перемоги, 26, м. Дніпро, 49094) щодо відмови ОСОБА_1 у проведені перерахунку та виплати пенсії з 01.12.2019 року у розмірі 90 % грошового забезпечення, зазначеного у довідці Державної установи “Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Дніпропетровській області” від 01.05.2023 року за вих. №33/24/С-10089, з врахуванням рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28.08.2023 року у справі № 160/13322/23 та рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28.08.2023 року у справі №160/17237/23.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.12.2019 року у розмірі 90 % грошового забезпечення, зазначеного у довідці Державної установи “Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Дніпропетровській області” від 01.05.2023 року за вих. №33/24/С-10089, з врахуванням рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28.08.2023 року у справі № 160/13322/23 та рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28.08.2023 року у справі №160/17237/23.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 26, код ЄДРПОУ 21910427) документально підтверджені судові витрати, пов'язані зі сплатою судового збору у розмірі 969 грн. (дев'ятсот шістдесят дев'ять гривень).

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя С. В. Прудник