Справа № 159/1930/24
Провадження № 3/159/1010/24
11 квітня 2024 року м. Ковель
Ковельський міськрайонний суд Волинської області у складі судді Чалого А.В., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Головного управління ДПС у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, керівника ТзОВ "Дівас 777", мешканця: АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.163-1 КУпАП,
До Ковельського міськрайонного суду Волинської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення №127 від 27.03.2024 відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Зі змісту протоколу вбачається, що ОСОБА_1 , повторно протягом року, допустив порушення вимог п.п. 49.18.3, п. 49.18 п. 49.2 ст. 49 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами та доповненнями, а саме: неподання податкової декларації з податку на прибуток підприємства за 2023 рік (термін подання 29.02.2024, фактично не подано), чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 163-1 КУпАП.
ОСОБА_1 до суду не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про те, що адміністративний матеріал підлягає поверненню для належного оформлення з наступних підстав.
Частина 2 ст. 163- 1 КУпАП передбачає відповідальність за дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення.
Однак до протоколу про адміністративне правопорушення не додано засвідчених належним чином копій відповідних рішень про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення аналогічних правопорушень протягом року.
Зазначені недоліки перешкоджають суду всебічно розглянути справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 163-1 КУпАП.
Суд вважає, що без усунення вказаних недоліків судовий розгляд справи неможливий, оскільки суд не може виходити за межі адміністративного протоколу і самостійно встановлювати ці обставини.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно до ст.278 КУпАП, при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному всупереч вимогам ст. 256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному правоохоронному органу, що порушив провадження в адміністративній справі, на дооформлення.
Верховним Судом України визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного дооформлення (п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року № 14).
За таких обставин, для встановлення істини по справі та з метою усунення протиріч /неточностей, які впливають на прийняття рішення, суд приходить до переконання, що протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 163-1 КУпАП слід повернути до Головного управління ДПС у Волинській області, для належного дооформлення.
Керуючись ст. ст. 256, 277, 278, 283 КУпАП, суд,
Адміністративний матеріал, що надійшов від Головного управління ДПС у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 163-1 КУпАП повернути для усунення недоліків.
Постанова оскарженню не підлягає.
СуддяА. В. Чалий