10.04.2024 Справа №607/8006/24 Провадження №3/607/3755/2024
м. Тернопіль
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Багрій Т.Я., ознайомившись із матеріалами, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в тернопільській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, громадянки України, уродженки м.Ланівці, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
встановив:
До Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області з Управління стратегічних розслідувань в тернопільській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У протоколі про адміністративне правопорушення №204 від 05 квітня 2024 року зазначено, що ОСОБА_1 перебуваючи на посаді секретаря судового засідання Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області та відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 ЗУ «Про запобігання корупції» будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин, а саме 20 лютого 2024 року о 10:31 год. подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік. Вказані дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Виходячи із системного аналізу законів України, усталеної судової практики ЄСПЛ, у справі про адміністративне правопорушення поширюються гарантії ст. 6 Конвенції, що у свою чергу надає можливість застосувати аналогію закону, тобто застосувати у межах своєї компетенції до КУпАП іншої норми закону, зокрема положень КПК, які регламентують подібні відносини, заповнивши тим самим прогалину у законодавстві України про адміністративні правопорушення, що є невід'ємним правом учасників провадження (правом на справедливий суд, гарантованого ст. 6 Конвенції), оскільки мова не йде про норми, які встановлюють виключення або спеціальне правове регулювання. При цьому у випадках, коли положення законодавства про адміністративні правопорушення не регулюють або неоднозначно регулюють питання судового провадження, то застосовуються загальні (основні) засади (принципи) судочинства України, передбачені уст. 129 Конституції України, розділі I Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та інших нормативно-правових актах.
Згідно п.1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий розгляд його справи незалежним і безстороннім судом.
Відповідно до п.3 ч.1 ст. 34 КПК України, кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо обвинувачений працював у суді, до підсудності якого належить здійснення кримінального провадження.
Як вбачається з матеріалів справи, наказом керівника апарату Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області №234-К від 03 серпня 2022 року, ОСОБА_1 було призначено на посаду секретаря судового засідання з 04 серпня 2022 року.
Наказом керівника апарату Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області №303-К від 24 жовтня 2023 року звільнено ОСОБА_1 секретаря судового засідання 24 жовтня 2023 року за угодою сторін.
Згідно ч.2 ст. 34 КПК України, питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції одного суду апеляційної інстанції вирішується колегією суддів відповідного суду апеляційної інстанції за поданням місцевого суду або за клопотанням сторін чи потерпілого не пізніше п'яти днів з дня внесення такого подання чи клопотання, про що постановляється вмотивована ухвала.
Подання від імені місцевого суду подає голова відповідного суду або його заступник, у межах повноважень, визначених головою суду, а також особи, які виконують їх обов'язки, тобто посадові особи, які в силу ст.ст. 24, 25 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» наділені представницькими і адміністративно - розпорядчими функціями.
Враховуючи те, що особа яка притягується до адміністративної відповідальності працювала в Тернопільському міськрайонному суді Тернопільської області на посаді секретаря судового засідання, вважаю за необхідне звернутися до голови Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області для вирішення питання про внесення подання до Тернопільського апеляційного суду щодо передачі матеріалів про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, на розгляд до іншого суду в межах юрисдикції Тернопільського апеляційного суду.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 32,34 КПК України, суддя, -
постановив:
Звернутися до голови Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області для вирішення питання про внесення подання до Тернопільського апеляційного суду про направлення матеріалів, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в тернопільській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, на розгляд до іншого суду в межах юрисдикції Тернопільського апеляційного суду.
Cуддя Т. Я. Багрій