Єдиний унікальний номер справи №333/1969/24
Провадження № 3/333/1195/24
Іменем України
11 квітня 2024 року м. Запоріжжя
Суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя Піх Ю.Р., розглянувши матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , керівника ТОВ «АПЕЛЬМОН ПРАЙМ», мешкає за адресою: АДРЕСА_1
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №216 ОСОБА_1 керівник ТОВ "АПЕЛЬМОН ПРАЙМ" порушив порядок проведення розрахунків, а саме: реалізацію товарів за готівкові кошти на суму - 15868,70 грн., по яким розрахункові операції проведені без застосування РРО, а саме: згідно з описом наявності готівки на місці проведення розрахунків в скринці каси (РО фіскальний N? 3000899996) знаходились готівкові кошти у сумі 3903,00 грн. при цьому, згідно Х-звіту РРО сума готівкових коштів склала 970,80 грн. Таким чином, встановлено незастосування реєстратора розрахункових операцій при проведенні розрахункових операцій на загальну суму 2932,20грн.; згідно з описом наявності готівки на місці проведення розрахунків в скринці каси (РО фіскальний N? 3000899997) знаходились готівкові кошти у сумі 17545,90 грн. при цьому, згідно Х-звіту РРО сума готівкових коштів склала 4609,40 грн. Таким чином, встановлено незастосування реєстратора розрахункових операцій при проведенні розрахункових операційна загальну суму 12936,50грн.
Матеріально-відповідальні особи, які здійснювали розрахунки та складали опис наявності готівки на місці проведення розрахунків, працевлаштовані на ТОВ "АПЕЛЬМОН ПРАЙМ"; відповідно до бази даних ДПС України (СОД РРО) встановлено випадки створення в РРО розрахункових документів при продажу алкогольних напоїв на загальну суму - 56889,90 грн., які повинні маркуватися марками акцизного податку (Далі МАП),без реквізитів МАП; проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій із порушенням використання режиму попереднього програмування без зазначення коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості для підакцизних товарів, а саме: 02.01.2024 згідно з фіскальним чеком N?197842 було реалізовано 1 пляшку горілки «Хортиця Срібна Прохолодна» за ціною 75,80 грн з порушенням найменування реалізуємого товару без зазначення об'єму реалізуємої пляшки напою. Порушено: п. 1, п. 2, п.11 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року N?265/95-ВР (зі змінами та доповненнями).
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.1 ст. 155-1 КпАП України.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, повідомлена належним чином.
Надала клопотання про закриття провадження про притягнення до адміністративної відповідальності, в зв'язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення, зазначивши, що матеріали перевірки не містять доказів вчинення ОСОБА_1 дій у порушення вимог ст. 155-1 КпАП України. Відповідальними особами за порушення, що були виявлені перевіркою є касир та адміністратор (матеріально-відповідальна особа). Протокол про адміністративне правопорушення був складений за її відсутності та з порушенням процесуальних строків.
Дослідивши матеріали провадження, суд приходить наступного.
Відповідно до акту фактичної перевірки від 16.01.2024 року проведено перевірку діяльності господарської одиниці - магазину ТОВ "АПЕЛЬМОН ПРАЙМ", під час якої встановлено порушення порядку застосування РРО. Перевірка здійснена у присутності адміністратора ТОВ "АПЕЛЬМОН ПРАЙМ" ОСОБА_2 та молодшого адміністратора ТОВ "АПЕЛЬМОН ПРАЙМ" ОСОБА_3 .
До матеріалів перевірки долучено фіскальний чек N?197842від 02.01.2024.
Частина 1 ст. 155-1 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
У відповідності до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком)визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі, тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі, тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Статтею 252 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відповідно до вимог ст. 254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.
Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Статтею 256 КУпАП визначено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту
протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
На теперішній час порядок оскарження податкового повідомлення-рішення не завершений, а тому податкове повідомлення-рішення, яке складене на підставі акту про результати перевірки магазину, розташованого за адресою: м. Запоріжжя, вул. Дослідна Станція, буд.76, прим. 57, в якому здійснює діяльність ТОВ «АПЕЛЬМОН ПРАЙМ», яке ставиться у провину ОСОБА_1 , згідно протоколу про адміністративне правопорушення, є неузгодженим, і до остаточного вирішення цього спору факт допущення порушення є невстановленим, тому не може бути прийнятий судом у якості доказу на підтвердження провини правопорушника. При цьому, інших беззаперечних доказів, окрім акту перевірки та протоколу про адміністративне правопорушення, який складений на підставі акту перевірки, суду надано не було.
Крім того, досліджені безпосередньо у суді докази ставлять під обґрунтований та розумний сумнів наявність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, оскільки не доведено те, що саме нею було воно вчинене.
З огляду на викладене суд приходить до висновку, що провадження у справі підлягає закриттю відповідно до п. 1 ст. 247, п. 3 ч. 1 та ч. 2 ст.284 КУпАП, у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1КУпАП.
Керуючись ст.ст.155-1 ч. 1,247 п. 1,283,284,285 КУпАП, суд, -
Закрити провадження у адміністративній справі відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 155-1 КпАП України на підставі п. 1 ст. 247 КпАП України у зв'язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.
На постанову суду може бути подана апеляція до Запорізького апеляційного суду впродовж десяти днів з моменту проголошення постанови Комунарського районного суду м. Запоріжжя.
Суддя Ю.Р. Піх