Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
з питання призначення судового засідання на іншу дату
11.04.2024р. справа № 820/4259/16
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Сліденко А.В., розглянувши питання призначення на іншу дату судового засідання по адміністративній справі
за позовом Державного підприємства "Український державний інститут по проектуванню заводів важкого машинобудування"
до Головного управління ДПС у Харківській області
проскасування податкового повідомлення-рішення ДПІ у Московському районі ГУ ДФС у Харківській області від 21.03.2016р. №0001461701 в частині застосування 423.788,61грн. штрафу,
встановив:
До призначеного на 10:00 год. 11.04.2024р. судового засідання сторони не прибули.
Від представника відповідача 11.04.2024р. надійшло клопотання про відкладення розгляду справи у зв'язку з необхідністю підготувати деталізований розрахунок штрафних санкцій та пені в частині епізодів, строків і сум виплат заробітної (орендної) плати та ПДФО, надати дані інтегрованої картки платника податків позивача з інформацією за відповідні періоди та податкові розрахунки сум доходів за відповідні періоди, письмові пояснення, а також у зв'язку з неможливістю для представника відповідача прибути в судове засідання через ускладнення руху міського транспорту, які виникли через обстріли енергетичної інфраструктури міста Харкова у ніч на 11.04.2024р.
Визначаючись стосовно наявності підстав для відкладення судового розгляду справи, суд зазначає, що згідно з ч.1 ст.205 КАС України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
При цьому, ч. 1 статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 205 КАС України суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку з таких підстав: перша неявка в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними.
Згідно із положеннями ч. 8 ст. ст. 205 КАС України про відкладення розгляду справи постановляється ухвала.
У зв'язку із необхідністю надання відповідачу додаткового часу для підготовки та надання до суду витребуваних судом документів, суд доходить висновку про наявність підстав для відкладення розгляду справи та призначення нового судового засідання на іншу дату.
Керуючись ст. ст. 8, 19, 124, 129 Конституції України, ст. ст.4-12, 80, 205, 241-243, 248, 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
ухвалив:
Клопотання представника відповідача від 11.04.2024р. про відкладення розгляду справи - задовольнити.
Відкласти розгляд справи.
Призначити нове судове засідання на 18.04.2024р. о 10:00 год.
Копії даної ухвали направити учасникам справи з урахуванням належності до кола суб'єктів владних повноважень та відомостей про офіційні адреси в ЄСІТС. Роз'яснити, що надсилання процесуальних документів буде здійснюватись за указаними у позові адресами сторін. Сповістити, що інформація відносно справи може бути отримана за посиланням: http://court.gov.ua/fair/sud2070.
Роз'яснити, що ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя А.В. Сліденко