11 квітня 2024 року м. Кропивницький Справа № 340/7512/23
Кіровоградський окружний адміністративний суду у складі судді Черниш О.А.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу
позивач: депутат Ганнівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )
відповідач: голова Ганнівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області Гаразда Людмила Дмитрівна (27165, Кіровоградська область, Новоукраїнський район, с. Ганнівка, вул. Центральна, 2)
про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії, -
ОСОБА_1 , через адвоката Константінова О.Ф., звернувся до суду з адміністративним позовом до голови Ганнівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області ОСОБА_2 про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії.
Ухвалою судді від 04.09.2023 року відкрито провадження у справі №340/7335/23 за цим позовом. На підставі статті 172 КАС України позовні вимоги у справі роз'єднано та виділено з неї у самостійне провадження позовні вимоги про визнання протиправною бездіяльності щодо надання запитуваної інформації у депутатському зверненні №2389 від 19.07.2023 року.
Позов мотивовано тим, що ОСОБА_1 як депутат Ганнівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області звернувся до голови цієї ради із депутатським зверненням №2389 від 19.07.2023 року про надання інформації, необхідної для здійснення його депутатських повноважень. Однак відповідач безпідставно відмовила у наданні запитуваної інформації. Позивач стверджує, що відповідач порушила вимоги Конституції України, Законів України "Про статус депутатів місцевих рад", "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про інформацію", "Про доступ до публічної інформації". З цих підстав просить суд визнати протиправною бездіяльність голови Ганнівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області щодо надання запитуваної інформації, вчинення певних дій у його депутатському зверненні №2389 від 19.07.2023 року та зобов'язати її повторно розглянути це депутатське звернення та надати йому запитувану інформацію, вчинити відповідні дії.
Ухвалою судді від 08.09.2023 року справу №340/7512/23 прийнято до провадження та вирішено здійснювати її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Відповідач подала відзив на позовну заяву із запереченнями проти позову, мотивованими тим, що у депутатському зверненні ОСОБА_1 невірно вказано суб'єкта звернення (депутата місцевої ради) та суб'єкта владних повноважень, якому адресоване звернення, а саме назву місцевої ради, тому вирішення такого депутатського звернення не є можливим, про що позивачу надано відповідь. Зазначає, що відповідно до частини 5 статті 13 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" депутат, який не задоволений результатами розгляду свого звернення, має право внести депутатський запит відповідно до статті 22 цього Закону, але позивач не скористався таким правом. Відповідач вказує, що вся запитувана інформація викладається на офіційному сайті сільської ради, а тому ненадання позивачу запитуваної інформації не порушує його прав. З цих підстав відповідач просила суд у задоволенні позову відмовити.
Розглянувши справу в порядку спрощеного позовного провадження, суд установив такі обставини та дійшов до таких висновків.
ОСОБА_1 є депутатом Ганнівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області VІІІ скликання.
У липні 2023 року позивач звернувся до Ганнівського сільського голови з депутатським зверненням №2389 від 19.07.2023 року, у якому повідомив, що Ганнівська сільська рада не виконує вимоги Закону України "Про внесення зміни до статті 15 Закону України "Про доступ до публічної інформації" щодо зменшення строку оприлюднення проектів нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування" №890-IX, який набрав чинності 01.10.2020 року, оскільки не здійснює або здійснює частково оприлюднення проектів рішень ради на офіційному веб-сайті, в результаті чого відбувається порушення Законів України "Про доступ до публічної інформації", "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", принципів місцевого самоврядування, які закріплені у статті 4 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні". Тому, посилаючись на статті 11, 13 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", просив виконувати приписи вказаних законів з частині здійснення оприлюднення проектів рішень Ганнівської сільської ради на офіційному веб-сайті у встановлені строки.
Голова Ганнівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області Гаразда Л.Д. за наслідками розгляду цього та інших депутатських звернень позивача надала йому відповідь №831 від 28.07.2023 року, у якій, пославшись на норми частини 2 статті 11, частин 1, 2, 5 статті 13 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", статті 11 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань", повідомила, що для надання відповіді просить звертатися до органів місцевого самоврядування відповідно до вимог чинного законодавства.
Позивач, не погодившись із такою відповіддю, звернувся до суду з цим позовом.
Вирішуючи спір, суд виходив з того, що відповідно до частини 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси (частина 1 статті 5 КАС України).
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема, спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Як протиправну бездіяльність суб'єкта владних повноважень слід розуміти зовнішню форму поведінки (діяння) цього органу, яка полягає (проявляється) у неприйнятті рішення чи у нездійсненні юридично значимих й обов'язкових дій на користь заінтересованих осіб, які на підставі закону та/або іншого нормативно-правового регулювання віднесені до компетенції суб'єкта владних повноважень, були об'єктивно необхідними і реально можливими для реалізації, але фактично не були здійснені.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно зі статтями 140, 141 Конституції України місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи. Органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст, є районні та обласні ради.
До складу сільської, селищної, міської, районної, обласної ради входять депутати, які обираються жителями села, селища, міста, району, області на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування.
Систему і гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування визначає Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні".
Відповідно до частин 1, 3 статті 10 цього Закону сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Представницькі органи місцевого самоврядування, сільські, селищні, міські голови, виконавчі органи місцевого самоврядування діють за принципом розподілу повноважень у порядку і межах, визначених цим та іншими законами.
Згідно з частиною 1 статті 12 Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільський, селищний, міський голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідно села (добровільного об'єднання в одну територіальну громаду жителів кількох сіл), селища, міста.
Частиною 3 статті 24 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" установлено, що органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.
Повноваження сільського, селищного, міського голови визначені у статті 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", якою передбачено, що сільський, селищний, міський голова представляє територіальну громаду, раду та її виконавчий комітет у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, громадянами, а також у міжнародних відносинах відповідно до законодавства. Сільський, селищний, міський голова несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень.
Відповідно до частин 2, 7, 11 статті 49 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" депутат представляє інтереси всієї територіальної громади, має всю повноту прав, що забезпечують його активну участь у діяльності ради та утворюваних нею органів, несе обов'язки перед виборцями, радою та її органами, виконує їх доручення.
Депутат має право звернутися із запитом до керівників ради та її органів, сільського, селищного, міського голови, керівників органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, розташованих або зареєстрованих на відповідній території, а депутат міської (міста обласного значення), районної, обласної ради - також до голови місцевої державної адміністрації з питань, віднесених до відання ради.
Повноваження депутатів, порядок організації і гарантії депутатської діяльності визначаються Конституцією України, цим Законом, законом про статус депутата, іншими законами.
Закон України "Про статус депутатів місцевих рад" визначає правовий статус депутата сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради як представника інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу та рівноправного члена місцевої ради, встановлює гарантії депутатської діяльності та порядок відкликання депутата місцевої ради.
Відповідно до статей 2, 3 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" депутат сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради (далі - депутат місцевої ради) є представником інтересів територіальної громади села, селища, міста чи їх громад, який відповідно до Конституції України і закону про місцеві вибори обирається на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування на строк, встановлений Конституцією України.
Депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу зобов'язаний виражати і захищати інтереси відповідної територіальної громади та її частини - виборців свого виборчого округу, виконувати їх доручення в межах своїх повноважень, наданих законом, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування.
Депутат місцевої ради відповідно до цього Закону наділяється всією повнотою прав, необхідних для забезпечення його реальної участі у діяльності ради та її органів.
У статті 10 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" установлені такі обов'язки депутата місцевої ради у виборчому окрузі:
1. У виборчому окрузі депутат місцевої ради зобов'язаний:
1) підтримувати зв'язок з виборцями, місцевою організацією політичної партії, яка висунула його кандидатом у депутати місцевої ради, відповідною територіальною громадою, а також громадськими організаціями, трудовими колективами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, органами місцевого самоврядування, місцевими органами виконавчої влади, розташованими на відповідній території;
2) не рідше одного разу на півріччя інформувати виборців про роботу місцевої ради та її органів, про виконання планів і програм економічного і соціального розвитку, інших місцевих програм, місцевого бюджету, рішень ради і доручень виборців;
3) брати участь у громадських слуханнях з питань, що стосуються його виборчого округу, в організації виконання рішень ради та її органів, доручень виборців, у масових заходах, що проводяться органами місцевого самоврядування на території громади або виборчого округу;
4) вивчати громадську думку; вивчати потреби територіальної громади, інформувати про них раду та її органи, брати безпосередню участь у їх вирішенні;
5) визначити і оприлюднити дні, години та місце прийому виборців, інших громадян; вести регулярний, не рідше одного разу на місяць, прийом виборців, розглядати пропозиції, звернення, заяви і скарги членів територіальної громади, вживати заходів щодо забезпечення їх оперативного вирішення.
У статті 11 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" передбачені такі права депутата місцевої ради у виборчому окрузі:
1. У виборчому окрузі депутат місцевої ради має право:
1) офіційно представляти виборців свого виборчого округу та інтереси територіальної громади в місцевих органах виконавчої влади, відповідних органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах і організаціях незалежно від форми власності з питань, що належать до відання органів місцевого самоврядування відповідного рівня;
2) брати участь з правом дорадчого голосу у засіданнях інших місцевих рад та їх органів, загальних зборах громадян за місцем проживання, засіданнях органів самоорганізації населення, що проводяться в межах території його виборчого округу;
3) порушувати перед органами і організаціями, передбаченими пунктом 1 частини першої цієї статті, та їх посадовими особами, а також керівниками правоохоронних та контролюючих органів питання, що зачіпають інтереси виборців, та вимагати їх вирішення;
4) доступу до медіа комунальної форми власності з метою оприлюднення результатів власної депутатської діяльності та інформування про роботу ради в порядку, встановленому відповідною радою;
5) вносити на розгляд органів і організацій, передбачених пунктом 1 частини першої цієї статті, та їх посадових осіб пропозиції з питань, пов'язаних з його депутатськими повноваженнями у виборчому окрузі відповідно до закону, брати участь у їх розгляді.
2. При здійсненні депутатських повноважень депутат місцевої ради має також право:
1) на депутатське звернення, депутатський запит, депутатське запитання;
2) на невідкладний прийом;
3) вимагати усунення порушень законності і встановлення правового порядку.
3. Депутат місцевої ради є відповідальним перед виборцями свого виборчого округу і їм підзвітним. У своїй роботі у виборчому окрузі взаємодіє з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, органами самоорганізації населення, трудовими колективами, об'єднаннями громадян.
Статтею 13 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" регламентоване депутатське звернення та передбачено таке:
1. Депутатське звернення - викладена в письмовій формі вимога депутата місцевої ради з питань, пов'язаних з його депутатською діяльністю, до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, а також керівників правоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території відповідної ради, здійснити певні дії, вжити заходів чи дати офіційне роз'яснення з питань, віднесених до їх компетенції.
2. Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи, а також керівники правоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території відповідної ради, до яких звернувся депутат місцевої ради, зобов'язані у десятиденний строк розглянути порушене ним питання та надати йому відповідь, а в разі необхідності додаткового вивчення чи перевірки дати йому відповідь не пізніш як у місячний строк.
3. Якщо депутатське звернення з об'єктивних причин не може бути розглянуто у встановлений строк, депутату місцевої ради зобов'язані письмово повідомити про це з обґрунтуванням мотивів необхідності продовження строку розгляду.
4. Депутат місцевої ради може взяти участь у розгляді свого звернення, про що місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території відповідної ради, повинні йому повідомити завчасно, але не пізніш як за п'ять календарних днів.
5. Якщо депутат місцевої ради не задоволений результатами розгляду свого звернення або якщо місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території відповідної ради, ухиляються від вирішення порушеного у зверненні питання у встановлений строк, він має право внести депутатський запит відповідно до статті 22 цього Закону.
Згідно з частиною 2 статті 14 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", якою передбачено право депутата місцевої ради на невідкладний прийом та на одержання необхідної інформації, установлено, що посадові особи місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, керівники підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території відповідної ради, на звернення депутата місцевої ради надають йому довідкові матеріали та іншу інформацію, необхідні для здійснення депутатських повноважень.
Статтею 15 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" передбачено право депутата місцевої ради вимагати усунення порушення законності та установлено, що депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу у разі виявлення порушення прав та законних інтересів громадян або інших порушень законності має право вимагати припинення порушень, а в необхідних випадках звернутися до відповідних місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, а також до правоохоронних і контролюючих органів та їх керівників з вимогою вжити заходів щодо припинення порушень законності.
У разі виявлення порушення законності депутат місцевої ради має право на депутатське звернення до керівників відповідних правоохоронних чи контролюючих органів.
Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, об'єднання громадян, керівники підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, до яких звернувся депутат місцевої ради, зобов'язані негайно вжити заходів до усунення порушення, а в разі необхідності - до притягнення винних до відповідальності з наступним інформуванням про це депутата місцевої ради.
Відповідно до статті 29 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" депутат місцевої ради має право брати участь з правом дорадчого голосу в роботі інших органів місцевого самоврядування при розгляді ними питань та прийнятті рішень, що зачіпають інтереси виборців його виборчого округу чи територіальної громади, від яких його обрано.
Згідно з частинами 1, 6 статті 30 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" депутат місцевої ради наділений усією повнотою повноважень, передбачених цим та іншими законами України. Ніхто не може обмежити повноваження депутата місцевої ради інакше як у випадках, передбачених Конституцією та законами України.
Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, керівники підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, зобов'язані сприяти депутатам місцевої ради у здійсненні їх депутатських повноважень.
Рада та її органи сприяють депутатам місцевих рад в їх діяльності шляхом створення відповідних умов, забезпечення депутатів документами, довідково-інформаційними та іншими матеріалами, необхідними для ефективного здійснення депутатських повноважень, організовують вивчення депутатами місцевих рад законодавства, досвіду роботи рад.
Відповідно до статті 35 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" відповідна рада та її виконавчі органи забезпечують депутатів місцевих рад офіційними виданнями та інформаційними матеріалами ради, організують допомогу їм з правових питань депутатської діяльності, надають можливість депутатам ознайомитися з рішеннями ради та її органів, розпорядженнями відповідної місцевої державної адміністрації, актами підприємств, установ та організацій, розташованих на відповідній території.
Отже, Закон України "Про статус депутатів місцевих рад" встановлює право депутата місцевої ради звертатись із депутатським зверненням з питань, пов'язаних з його депутатською діяльністю, до органів місцевого самоврядування та їхніх посадових осіб, та їхній обов'язок розглядати депутатське звернення і повідомляти депутата про результати розгляду такого звернення.
Верховний Суд у постановах від 17.10.2019 року у справі №664/2629/16-а, від 23.04.2020 року у справі №236/1877/17 у подібних правовідносинах вказав, що під депутатською діяльністю слід розуміти діяльність депутата, пов'язану з реалізацією наданих йому Конституцією та Законами України прав та виконанням обов'язків, спрямованих на представництво інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу, який зобов'язаний виражати і захищати інтереси відповідної територіальної громади та її частини - виборців свого виборчого округу, виконувати їх доручення в межах своїх повноважень, наданих законом, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування. Відтак, депутатське звернення має стосуватись вищезазначених питань, пов'язаних з депутатською діяльністю, та розглядається у строк та в порядку, встановленому Законом України "Про статус депутатів місцевих рад".
Верховний Суд у постанові від 02.07.2020 року у справі №818/2265/18 також вказав, що виходячи із положень статті 13 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", саме на посадових осіб, до яких звернувся депутат місцевої ради, покладено обов'язок у десятиденний строк розглянути порушене питання та надати йому відповідь, а в разі необхідності додаткового вивчення чи перевірки - дати відповідь не пізніш як у місячний строк.
Верховний Суд у постанові від 20.10.2020 року у справі №504/1824/17 зазначив, що чинним законодавством не встановлено вичерпного переліку відповідної інформації, необхідної для здійснення депутатом своїх повноважень, як і не встановлено будь-яких обмежень щодо інформації, яка не може надаватись депутату місцевої ради на його звернення. Законом України "Про статус депутатів місцевих рад" не передбачено обов'язку депутата зазначати у своєму зверненні мету отримання відповідної інформації, як і не передбачено обов'язку щодо подання депутатського запиту після отримання відмови на подане депутатське звернення.
Верховний Суд у постанові від 27.04.2020 року у справі №264/5790/16-а зауважив, що належність запитуваної позивачем інформації за ознаками до публічної і можливість її отримання позивачем не як депутатом, а як громадянином, не позбавляє позивача права на подання депутатського звернення щодо такої інформації.
Суд установив, що позивач як депутат сільської ради звернувся до відповідача - головної посадової особи місцевого самоврядування - із депутатським зверненням №2389 від 19.07.2023 року, у якому просив вжити заходів щодо оприлюднення у встановленому порядку на офіційному веб-сайті проектів рішень ради.
Відповідач у відповіді №831 від 28.07.2023 року не надала будь-якої інформації по суті питань, порушених у цьому депутатському зверненні, натомість вказала на необхідності подання звернення відповідно до вимог чинного законодавства.
З цієї відповіді неможливо встановити мотиви ненадання позивачу запитуваної ним інформації чи роз'яснень та з'ясувати, у чому полягала невідповідність депутатського звернення вимогам чинного законодавства.
Наведені у відзиви доводи про те, що у депутатському зверненні не зазначена повна назва сільської ради, депутатом якої є позивач, а головою - відповідач, суд визнає надуманими та відхиляє, оскільки це не перешкоджало розгляду цього депутатського звернення по суті та не звільняло відповідача від обов'язку своєчасно та обґрунтовано вирішити питання, порушені у депутатському зверненні та віднесені до компетенції ради та її голови.
Відповідно до частин 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд погоджується з доводами позову, що у спірних правовідносинах, пов'язаних з розглядом депутатського звернення позивача №2389 від 19.07.2023 року, відповідач, до якої як до головної посадової особи сільської ради звернувся позивач, допустила протиправну бездіяльність, оскільки всупереч Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" не розглянула порушені у депутатському зверненні питання, які пов'язані з місцевим самоврядуванням територіальної громади та стосуються депутатської діяльності позивача як представника інтересів територіальної громади.
Це обмежує позивача у реалізації повноважень, наданих йому як депутату місцевої ради.
Тож бездіяльність відповідача щодо неналежного розгляду депутатського звернення позивача слід визнати протиправною, а порушене право позивача слід поновити - зобов'язавши відповідача повторно розглянути це депутатське звернення та надати йому відповідь по суті звернення.
Згідно з частиною 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
З огляду на задоволення позову, здійснені позивачем судові витрати на сплату судового збору у сумі 1073, 60 грн. слід стягнути на його користь за рахунок бюджетних асигнувань Ганнівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області, посадовою особою якої є відповідач.
Керуючись статтями 9, 90, 139, 242-246, 250, 255, 262, 263, 295 КАС України, суд, -
Адміністративний позов депутата Ганнівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність голови Ганнівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області щодо неналежного розгляду депутатського звернення депутата Ганнівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області ОСОБА_1 №2389 від 19.07.2023 року.
Зобов'язати голову Ганнівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області повторно розглянути депутатське звернення депутата Ганнівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області ОСОБА_1 №2389 від 19.07.2023 року та надати відповідь, з урахуванням висновків суду.
Стягнути на користь ОСОБА_1 судові витрати на сплату судового збору в сумі 1073, 60 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Ганнівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області (код ЄДРПОУ 04365321).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене до Третього апеляційного адміністративного суду у 30-денний строк, установлений статтею 295 КАС України.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду О.А. ЧЕРНИШ