Постанова від 11.04.2024 по справі 755/5623/24

Справа № 755/5623/24

Провадження №: 3/755/2463/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"11" квітня 2024 р. м. Київ

Суддя Дніпровського районного суду м. Києва Омельян І.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Управління патрульної поліції в м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 122-2 Кодексу України про адміністративне правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

26.03.2024 року о 11:39 ОСОБА_1 , керуючи автомобілем марки «Ауді Q7», н/з НОМЕР_1 , у м. Києві по пр-ту Соборності, 21В, не виконала вимогу про зупинку подану інспектором ОСОБА_2 за допомогою сигнального диска з світловідбивачем, а саме: вказано на вище зазначений транспортний засіб та подальше місце зупинки згідно п. 8.9а ПДР України. Також для привернення уваги водія використовувався сигнал, поданий свистком. У подальшому, шляхом переслідування, водія було зупинено на службовому автомобілі шляхом увімкнення червоно-синіх проблискових маячків з подачею звукового сигналу. Своїми діями водій порушила п. 2.4 Правил дорожнього руху України, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 122-2 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122-2 КУпАП, не визнала та пояснила, що 26.03.2024 року вона керувала своїм автомобілем «Ауді Q7» у м. Києві по пр-ту Соборності в лівій полосі руху, з дозволеною швидкістю руху, в щільному потоці. Працівник поліції несподівано вибіг на проїзджу частину дороги та почав зупиняти її, чим здійснив аварійну ситуацію. Оскільки в правій полосі руху було багато транспортних засобів, вона не змогла перестроїтися для зупинки. Коли знайшла безпечне місце, вона зупинила автомобіль. Зазначила, що дії працівника поліції є неправомірними. Згідно з ч. 1 ст. 122-2 КУпАП передбачена відповідальність за невиконання водіями вимог поліцейського, а водіями військових транспортних засобів - вимог посадової особи військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України про зупинку транспортного засобу. Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, відповідно до положень ст. 252 КУпАП, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, приходжу до наступного.

Відповідно до ст. 245 КУпАП одним з завдань провадження в справах про адміністративне правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.

Статтею 9 КУпАП передбачено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Статтями 251, 280 КУпАП, визначено фактичні дані, обставини, на основі яких, у визначеному законом порядку, орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення. Суддя, дослідивши матеріали справи, вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122-2 КУпАП, оскільки вина підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 26.03.2024 року серії ААД № 722509, зі змісту якого вбачається порушення водієм правил дорожнього руху України, поясненням свідка, поясненням особи щодо якої складений протокол, рапортом працівника поліції, фотодоказами, відеозаписом події..

Як вбачається з відеозапису події, працівники поліції намагалися зупинити автомобіль «Ауді Q7» під керуванням ОСОБА_1 за перевищення швидкості руху, однак автомобіль не зупинився на вимогу працівника поліції, а пасажир даного автомобіля повідомив працівникам поліції, що наміру зупинятися вони не мають. Потім автомобіль пришвидшив швидкість руху і поїхав далі, у зв'язку з чим працівники поліції наздогнали автомобіль порушника на службовому автомобілі з увімкненими червоно-синіх проблисковими маячками з подачею звукового сигналу. Отже, враховуючи доведеність матеріалами справи вини особи у вчиненні адміністративного правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, суддя вважає за необхідне ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122-2 КУпАП, та накласти на особу адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Положеннями ст. 40-1 КУпАП передбачено, що у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У матеріалах справи про адміністративне правопорушення відсутні дані, які б підтверджували звільнення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від сплати судового збору, а відтак з неї слід стягнути судовий збір за ухвалення постанови про накладення адміністративного стягнення.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 36, 41-1,122-2, 124, 251, 283-285 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122-2 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі дев'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 153 (сто п'ятдесят три) грн 00 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп. на користь держави.

Роз'яснити особі, яка притягується до адміністративної відповідальності, що штраф має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у вищезазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Зобов'язати відділ державної виконавчої служби повідомити про виконання постанови шляхом повернення останньої на адресу суду з відміткою про її виконання.

Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня винесення постанови до Київського апеляційного суду через Дніпровський районний суд м. Києва.

Суддя І.М. Омельян