Справа № 755/4568/24
Провадження №: 3/755/2086/24
"11" квітня 2024 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Дзюба О.А., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючої на посаді продавця, проживаючої: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 187 КУпАП,-
установив:
Як убачається із протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 919352 від 12.03.2024, ОСОБА_1 07.03.2024 не з'явилась на реєстрацію до Дніпровського УП за адресою: м. Київ, вул. Каунаська, 4/1, чим порушила правила адміністративного нагляду.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 919351 від 12.03.2024, ОСОБА_1 09.03.2024 о 21 год. 05 хв. за адресою: АДРЕСА_1 , була відсутня за місцем мешкання, чим порушила правила адміннагляду.
Постановою Дніпровського районного суду м. Києва від 11.04.2024, матеріали адміністративної справи № 755/4568/24 (провадження № 3/755/2086/24) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 187 КУпАП та матеріали адміністративної справи № 755/4569/24 (провадження № 3/755/2087/24) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 187 КУпАП об'єднано в одне провадження. Об'єднаній справі присвоєно № 755/4568/24 (провадження № 3/755/2086/24).
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину заперечувала та пояснила, що вона бажає стати на шлях виправлення, а тому офіційно працевлаштувалася, у зв'язку із чим не завжди має можливість вчасно з'явитися на реєстрацію до Дніпровського УП ГУНП у м. Києві.
Суд, вислухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, а саме: протоколи про адміністративні правопорушення та рапорти працівника поліції, приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Згідно ч. 1 ст. 187 КУпАП, порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Враховуючи надані ОСОБА_1 пояснення, докази щодо офіційного працевлаштування та те, що правопорушення не призвело до тяжких наслідків, суд вважає вчинене ОСОБА_1 порушення малозначним та вбачає за можливе звільнити останню від адміністративної відповідальності, обмежившись оголошенням усного зауваження.
Нормою ч. 2 ст. 284 КУпАП визначено, що постанова про закриття справи виноситься при оголошенні усного зауваження.
Керуючись ст. ст. 22, 187, 284 КУпАП, суд-
постановив:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 187 КУпАП закрити з огляду на малозначність вчиненого правопорушення, обмежившись оголошенням усного зауваження.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.А. Дзюба