Провадження №3/447/549/24
Справа №447/789/24
11.04.2024 Суддя Миколаївського районного суду Львівської області Головатий А.П.,
розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, не працевлаштованого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 139 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 751394 від 19.03.2024 ОСОБА_1 09.03.2024 о 09:34 год. на а/д Київ-Чоп 584 км. керуючи автомобілем марки «Volkswagen LT», реєстраційний номер НОМЕР_1 , здійснював перевезення землі, чим здійснив забруднення проїздної частини, чим порушив вимоги п. 2.3 г Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 139 КУпАП.
У судовому засідані ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення не визнав, вказав, що вказаного дня він керуючи автомобілем марки «Volkswagen LT», реєстраційний номер НОМЕР_1 та за допомогою автомобільного причепа перевозив глину. Був зупинений працівниками поліції, які повідомили йому, що з причепа сиплеться глина на проїзну частину дороги, чим відбувається забруднення дороги. Однак на місці скоєння правопорушення не було проведено огляду вулично-шляхової мережі і не складався акт обстеження, яким би було підтверджено факт забруднення дороги. Просив провадження у справі закрити.
Дослідивши матеріали справи, приходжу наступних висновків.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення відповідний орган чи посадова особа зобов'язані з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом ст. 279 КУпАП ці обставини встановлюються в ході дослідження доказів під час розгляду справи.
Диспозиція частини першої статті 139 КУпАП передбачає відповідальність за пошкодження автомобільних доріг, вулиць, дорожніх споруд, залізничних переїздів, трамвайних колій, технічних засобів регулювання дорожнього руху, самовільне знімання, закриття чи встановлення технічних засобів регулювання дорожнього руху, створення перешкод для дорожнього руху, в тому числі забруднення дорожнього покриття, або невжиття необхідних заходів щодо їх усунення та попередження інших учасників руху про небезпеку, що виникла, або невжиття посадовими особами, відповідальними за технічний стан, обладнання, експлуатацію транспортних засобів, утримання автомобільних доріг та вулиць, громадянами - суб'єктами господарської діяльності заходів щодо заборони руху підвідомчих технологічних транспортних засобів, сільськогосподарської техніки і машин на гусеничному ходу автомобільними дорогами і вулицями, покриття яких може бути пошкоджене.
Частиною першою ст. 7 КУпАП передбачено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Розглядаючи питання про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 139 КУпАП, приходжу висновку, що в діях такого відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 139 КУпАП, оскільки в матеріалах справи відсутні докази вчинення адміністративного правопорушення, а саме немає акту обстеження забруднення дорожнього покриття, акту огляду вулично-шляхової мережі, фото та відео фіксації правопорушення.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю через відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи наведене, оцінюючи зібрані докази по справі керуючись своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин справи, керуючись законом, оцінюючи докази з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв'язку, приходжу до висновку про доцільність закриття провадження у частині притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 139 КУпАП у зв'язку з відсутністю в його діях події та складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. 7, 245, 247, 251, 280, 284 КУпАП, суддя,
Провадження у справі про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 139 КУпАП відносно ОСОБА_1 закрити у зв'язку з відсутністю у його діях події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 139 КУпАП.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Головатий А. П.