Справа № 569/4713/24
11 квітня 2024 року Рівненський міський суд в особі судді Ковальова І.М. розглянувши заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа Рівненський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Рівненському районі Рівненської області про встановлення факту смерті,-
В Рівненський міський суд 07 березня 2024 року надійшла заява ОСОБА_1 , заінтересована особа Рівненський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Рівненському районі Рівненської області про встановлення факту смерті.
Ухвалою Рівненського міського суду Рівненської області від 11 березня 2024 року заяву заявника було залишено без руху та надано термін для усунення зазначених в ухвалі суду недоліків.
Копію ухвали суду про залишення позовної заяви без руху було негайно направлено позивачу по справі, за адресою зазначеною у позовній заяві - АДРЕСА_1 .
01 квітня 2024 року вищезазначений судовий конверт було повернуто на адресу Рівненського міського суду без вручення з відміткою Укрпошта - повертається - за закінченням терміну зберігання.
Станом на день винесення даної ухвали, недоліки, які зазначені в ухвалі суду від 11 березня 2024 року заявником не усунуто.
Відповідно до ч.3 ст.185 ЦПК України якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
У рішенні від 07 липня 1989 року у справі «Юніон Аліментаріа Сандерс С. А. проти Іспанії» Європейський суд з прав людини вказав, що заявник зобов'язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов'язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.
Враховуючи вищевикладені обставини у їх сукупності, а також те, що недоліки викладені в ухвалі суду від 11 березня 2024 року заявником не усунуто, тому заяву слід повернути заявнику.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.184,185,293,294,317,353,354,426 ЦПК України, суд,-
Повернути ОСОБА_1 заяву про встановлення факту смерті, заінтересована особа Рівненський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Рівненському районі Рівненської області разом з додатками, залишивши в матеріалах справи їх копії.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення до Рівненського апеляційного суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали.
Суддя Рівненського
міського суду І.М.Ковальов