Ленінський районний суд м.Полтави
Справа № 553/890/24
Провадження № 1-в/553/93/2024
Іменем України
05.04.2024м. Полтава
Ленінський районний суд м. Полтави у складі головуючого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , представника установи виконання покарань ОСОБА_4 , засудженого ОСОБА_5 , захисника ОСОБА_6 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції подання Державної установи «Полтавська виправна колонія (№64)» про умовно-дострокове звільнення засудженого:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Кременчук Полтавської області, громадянина України, із неповною вищою освітою, неодруженого, до засудження не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , засудженого вироком Кременчуцького районного суду Полтавської області від 25.11.2013 року за ч.3 ст.289, ч.2 ст.15, п.п.6,12 ч.2 ст.115, ч.1 ст.70 КК України до остаточного покарання у виді 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна,
Начальник Державної установи «Полтавська виправна колонія (№64)» звернувся із поданням про умовно-дострокове звільнення у відношенні ОСОБА_5 , засудженого 25.11.2013 року Кременчуцьким районним судом Полтавської області за ч.3 ст.289, ч.2 ст.15, п.п.6,12 ч.2 ст.115, ч.1 ст.70 КК України до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Посилаючись на те, що останній відбуває покарання в установі згідно вироку Кременчуцького районного суду Полтавської області від 25.11.2013 року за ч.3 ст.289, ч.2 ст.15, п.п.6,12 ч.2 ст.115, ч.1 ст.70 КК України до остаточного покарання у виді 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Ухвалою від 16.02.2016 року Ленінського районного суду м. Полтави зараховано в строк покарання - строк попереднього ув'язнення з 25.11.2013 року по 09.07..2014 року включно з розрахунку 1 день попереднього ув'язнення за 2 дні позбавлення волі. Початок строку 25.11.2013 року, кінець строку 12.04.2025 року. Умовно-дострокове звільнення може бути застосовано після відбуття 3/4 частин строку покарання, тобто з 12.04.2022 року. Станом на 16.03.2024 року відбута частина покарання становить 10 років 11 місяців 04 днів.
Засуджений ОСОБА_5 за час перебування у Державній установі «Полтавська установа виконання покарань (№23)», характеризувався негативно, до дисциплінарної відповідальності притягувався 4 рази, стягнення погашені та зняті, заохочень не мав.
До Державної установи «Полтавська виправна колонія (№64)» прибув 25.07.2014 року.
За час відбування покарання в Полтавській виправній колонії (№64) ОСОБА_5 до дисциплінарної відповідальності притягувався 13 разів, стягнення зняті та погашені. Має 29 заохочень. За час відбування покарання закінчив Полтавський навчальний центр №64 при установі і здобув професію (Швачка). Працевлаштований в установі на посаді дезінфектора, до праці та до виконання покладених на нього обов'язків ставиться сумлінно, з поставленими завданнями справляється, до виконання робіт по бгагоустрою терирорії і приміщень установи виконання покарань відноситься з розумною ініціативою, приймає безпосередньо участь у їх виконанні. Виконавчі листи до установи не надходили, стягнення та судові витрати не надходили. Згідно оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення має середній рівень ймовірної небезпеки для суспільства, начальником відділення СВПР та психологом установи характеризується з позитивної сторони, як особа, яка довела своє виправлення, та 16.03.2024 року на засіданні комісії Полтавської виправної колонії (№64) прийнято рішення про направлення матеріалів до Ленінського районного суду м. Полтави щодо вирішення питання про можливість застосування умовно-дострокового звільнення.
Представник ДУ «Полтавська виправна колонія № 64» в судовому засіданні подання про умовно-дострокове звільнення підтримав та просив задовольнити, зазначивши, що засуджений на початку строку покарання мав неоднозначну поведінку, але згодом змінився, до роботи ставиться позитивно, долучається до неоплачувальних робіт, перебуває в складі ради колективу, допомогає іншим засудженим адаптуватися, клопотання установою про умовно-дострокове звільнення подається другий раз, після відмови в задоволенні попереднього клопотання про умовно-дострокове звільнення, засуджений продовжує працювати, має заохочення та на думку установи довів своє виправлення та заслуговує на умовно-дострокове звільнення.
Засуджений ОСОБА_5 в судовому засіданні просив застосувати до нього умовно-дострокове звільнення, зазначивши, що у скоєнних злочинах розкаюється, за час перебування в установі виконання покарання усвідомив свою вину у вчиненні злочинів, свою поведінку усвідомив, бажає працювати, сворити сімю, планує жити разом із батьками, які його чекають, прибувши до виправної колонії у 2014 році він спочатку навчався на швею, а потім весь час працював, на волі планує працювати за спеціальністю, у 2019 році не виконав команду підйом, оскільки захворів та почував себе погано, після цього стягнень не мав.
Захисник в судовому засіданні подання про умовно-дострокове звільнення відносно засудженого ОСОБА_5 підтримав, просив застосувати відносно ОСОБА_5 умовно-дострокове звільнення оскільки засуджений зробив для себе належні висновки, адміністрації колонії вже вдругий раз звертаються із подання про умовно-дострокове звільнення засудженого ОСОБА_5 , а отже дійшли стійкого переконання, що засуджений досяг виправлення, стягнення погашені, разом з цим допущені правопорушення мають низький ризик, вони не несли загрози іншим засудженим, має 29 заохочень, працевлаштований, до праці ставиться сумлінно, вину у вчиненні злочину визнав та щиро розкаюється.
Прокурор в судовому заперечував проти задоволення подання, оскільки поведінка засудженого не була сумлінною протягом всього строку відбування покарання, має 17 стягнень, відповідно до бухгалтерської довідки працював не постійно.
Суд, дослідивши матеріали подання, матеріали особової справи засудженого, заслухавши позицію представника установи покарання, захисника та прокурора, пояснення засудженого, приходить до висновку, що дане подання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Станом на 16.03.2024 року відбута частина покарання ОСОБА_5 становить 10 років 11 місяців 04 днів.
Початок строку 25.11.2013 року, кінець строку 12.04.2025 року.
Умовно-дострокове звільнення може бути застосовано після відбуття 3/4 частини строку покарання, тобто з 12.04.2022 року.
Засуджений ОСОБА_5 за час перебування у Державній установі «Полтавська установа виконання покарань (№23)», характеризувався негативно, до дисциплінарної відповідальності притягувався 4 рази, стягнення погашені та зняті, заохочень не мав.
До Державної установи «Полтавська виправна колонія (№64)» прибув 25.07.2014 року.
За час відбування покарання в Полтавській виправній колонії (№64) ОСОБА_5 до дисциплінарної відповідальності притягувався 13 разів, стягнення зняті та погашені. Має 29 заохочень..
За час відбування покарання закінчив Полтавський навчальний центр №64 при установі і здобув професію (Швачка).
Працевлаштований в установі на посаді дезінфектора, до праці та до виконання покладених на нього обов'язків ставиться сумлінно, з поставленими завданнями справляється, до виконання робіт по бгагоустрою терирорії і приміщень установи виконання покарань відноситься з розумною ініціативою, приймає безпосередньо участь у іх виконанні.
Виконавчі листи до установи не надходили, стягнення та судові витрати не надходили.
Згідно оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення має середній рівень ймовірної небезпеки для суспільства.
Вину у скоєнні злочину в судовому засіданні не визнав, але за час відбування покарання та в результаті виховних заходів вину визнав, розкаюється.
Має позитивні плани на майбутнє та працює над їх реалізацією.
Заходи реалізації індивідуальної програми соціально-виховної роботи виконані повністю.
Ухвалою Полтавського апеляційного суду від 01.03.2023 року (справа №553/821/22) ухвала Ленінського районного суду м. Полтави від 27.05.2022 року про умовно-дострокове звільнення засудженого ОСОБА_5 скасована, ухвалена нова ухвала, якою відмовлено в задоволенні спільного подання начальника ДУ «Полтавська виправна колонія (№64)» та голови спостережної комісії Ленінського районного суду м. Полтави ради про застосування умовно-дострокового звільнення засудженого ОСОБА_5 за вироком Кременчуцького районного суду Полтавської області від 25.11.2013 року.
16.03.2024 року на засіданні комісії Полтавської виправної колонії (№64) знову прийнято рішення про направлення матеріалів до Ленінського районного суду м. Полтави щодо вирішення питання про можливість застосування умовно-дострокового звільнення.
Відповідно до ч. 2 ст. 81 КК України умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосовано, якщо засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення.
Відповідно до п.3 ч.3 статті 81 КК України умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосовано після фактичного відбуття засудженим не менше трьох чвертей строку покарання призначеного судом за умисний особливо тяжкий злочин.
Відповідно до п.7 ст.539 КПК України, у разі набрання законної сили ухвалою суду про відмову в задоволенні клопотання щодо умовно-дострокового звільнення засудженого від відбування покарання або заміну невідбутої частини покарання більш м'яким покаранням розгляд повторного клопотання з цього самого питання щодо осіб, засуджених до довічного позбавлення волі, а також щодо осіб, засуджених за тяжкі та особливо тяжкі злочини до позбавлення волі на строк не менше п'яти років, може мати місце не раніше як через рік з дня винесення ухвали суду про відмову.
На підставі вищевикладеного, враховуючи, що засуджений ОСОБА_5 станом на момент розгляду подання відбув значно більше ніж 3/4 частини строку покарання у виді позбавлення волі, призначеного судом та своєю сумлінною поведінкою в колонії та ставленням до праці, довів своє виправлення, у зв'язку із чим установа виконання покарання вдруге звертається із поданням про умовно-дострокове звільнення засудженого ОСОБА_5 , за час перебування в установі виконання покарання зробив для себе належні висновки щодо скоєних злочинів, в яких розкаюється, стягнення, які мав засуджений погашені, останнє стягнення мало місце 12.08.2019 року за невиконання команди «підйом», має 29 заохочень, в тому числі 8 заохочень після прийняття рішення Полтавським апеляційним судом про відмову в умовно-достроком звільненні ОСОБА_5 , який після цього продовжує працювати та сумлінно відноситься до праці та інших обов'язків засудженого, правопорушень за цей час не допускав, має конкретні позитивні плани на майбутнє, має позитивну характеристику, що свідчить про досягнення виправлення засудженим ОСОБА_5 , у зв'язку із чим суд доходить висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 81 КК України, ч. 2 ст. 376, 537,539 КПК України, суд,-
Клопотання Державної установи «Полтавська виправна колонія (№64)» про умовно-дострокове звільнення засудженого ОСОБА_5 - задовольнити.
Засудженого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , звільнити умовно-достроково від подальшого відбування покарання, призначеного вироком Кременчуцького районного суду Полтавської області від 25.11.2013 року за ч.3 ст.289, ч.2 ст.15, п.п.6,12 ч.2 ст.115, ч.1 ст.70 КК України, на невідбутий строк, що складає 1 рік 7 днів.
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Ленінський районний суд м. Полтави протягом семи днів з дня проголошення.
Повний текст ухвали виготовлений та оголошений 10.04.2024 року о 8.30 годині.
Суддя Ленінського районного суду м. ПолтавиОСОБА_1