Ухвала від 11.04.2024 по справі 536/913/24

№ 536/913/24

УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження в адміністративній справі

11 квітня 2024 року Суддя Кременчуцького районного суду Полтавської області Клименко С.М. розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Департаменту патрульної поліції (м. Київ вул. Федора Ернста,3), третя особа: поліцейський 2 взводу роти Управління патрульної поліції батальйону патрульної поліції в м. Кременчук УПП в Полтавській області Єрохіної Софії Ярославівни (м. Кременчук, проїзд 40 років ДАІ,3 Полтавської області) про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення

ВСТАНОВИВ:

05 квітня 2024 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Департаменту патрульної поліції про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення.

Просив суд скасувати постанову серії ЕНА № 1754814 від 27.03.2024 по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, справу провадженням закрити та стягнути з відповідача судові витрати.

Адміністративний позов відповідає вимогам ст. 160,161 КАС України, підсудний Кременчуцькому районному суду Полтавської області.

Підстави для повернення позову, залишення його без розгляду або відмови у відкритті провадження на даній стадії відсутні.

Частиною першою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

Згідно приписів статті 12 КАС України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Статтею 257 КАС України передбачено, що за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Відповідно до статті 260 КАС України питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін (частина п'ята статті 262 Кодексу).

Зважаючи на те, що дана справа відноситься до справ незначної складності та враховуючи характер спірних відносин, склад учасників та предмет доказування, що не вимагають проведення підготовчого провадження, вважаю за можливе розглядати дану справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Керуючись ст.171, 257 КАС України

УХВАЛИВ:

Прийняти позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції, третя особа: поліцейський 2 взводу роти Управління патрульної поліції батальйону патрульної поліції в м. Кременчук УПП в Полтавській області Єрохіної Софії Ярославівни про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення до розгляду та відкрити провадження у справі.

Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Призначити по справі судовий розгляд на 09 год 10 хв 08 травня 2024 року.

Визначити відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву разом з усіма доказами, на яких ґрунтуються заперечення відповідачів, якщо такі докази не надані позивачем, та документами, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього документів іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

Встановити третій особі п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для надання пояснення щодо позову разом з усіма доказами, на яких ґрунтується пояснення та документами, що підтверджують надіслання (надання) пояснення і доданих до нього документів іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) пояснення до суду.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається на вебсайті http://km.pl.court.gov.ua на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет.

Ухвала може бути оскаржена лише щодо недотримання правил підсудності у встановлений законом строк і порядок, в іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.

СуддяС. М. Клименко

Попередній документ
118282848
Наступний документ
118282850
Інформація про рішення:
№ рішення: 118282849
№ справи: 536/913/24
Дата рішення: 11.04.2024
Дата публікації: 12.04.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Кременчуцький районний суд Полтавської області
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо; дорожнього руху, транспорту та перевезення пасажирів, з них; дорожнього руху
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто у апеляційній інстанції (03.10.2024)
Результат розгляду: змінено частково
Дата надходження: 05.04.2024
Предмет позову: про визнання протиправним та скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення
Розклад засідань:
08.05.2024 09:10 Кременчуцький районний суд Полтавської області
12.06.2024 09:50 Кременчуцький районний суд Полтавської області
29.07.2024 11:00 Кременчуцький районний суд Полтавської області
03.10.2024 13:00 Другий апеляційний адміністративний суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
КЛИМЕНКО СВІТЛАНА МИКОЛАЇВНА
ЧАЛИЙ І С
суддя-доповідач:
КЛИМЕНКО СВІТЛАНА МИКОЛАЇВНА
ЧАЛИЙ І С
відповідач:
Департамент патрульної поліції
позивач:
Гулевський Олександр Олегович
3-я особа:
Поліцейський роти № 2 батальйону патрульної поліції в м.Кременчук Управління патрульної поліції в Полтавській області ДПП рядовий по поліціїі Єрохіна Софія Ярославівни
відповідач (боржник):
Департамент патрульної поліції Національної поліції України
заявник апеляційної інстанції:
Департамент патрульної поліції Національної поліції України
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Департамент патрульної поліції Національної поліції України
представник позивача:
Коротченко Олексій Петрович
суддя-учасник колегії:
КАТУНОВ В В
РАЛЬЧЕНКО І М
третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача:
Поліцейський 2 взводу роти Управління патрульної поліції батальйону патрульної поліції в м. Кременчук Управління патрульної поліції в Полтавській області Єрохіна Софія Ярославівна